» کنترل قیمت‌ها؛ از وعده تا عمل/‌ بازار کالاهای اساسی رها شده است؟ ( شنبه 20 مهر 1392 )
» تحریم‌های ضدایرانی اقتصاد شکننده جهان را به چالش کشیده است ( شنبه 20 مهر 1392 )
» شلیک موشک‌های چند تُنی از غزه به تل‌آویو ( شنبه 20 مهر 1392 )
» یك میلیارد لیتر بنزین بیشتر مصرف كردیم ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» ارتش سوریه در آستانه فتح كامل حلب ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» پیشرفت علمی درون‌زا زمینه‌ساز اعتبار و ابهت ملت/ نباید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» درخواست قانونگذاران آمریکایی و آیپک از اوباما برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» طراحان پروژه حذف شعار «مرگ بر آمریکا» به دنبال چه هستند؟ ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» شعار «مرگ بر آمریکا» حذف‌شدنی نیست/ طرح «نظرسنجی» خیانت به کشور است ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» تجدید‌نظرطلبان مطالبات اقتصادی را به كوچه سیاست می‌برند ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» واکنش جالب امیر جعفری به سخنان نتانیاهو : برو بشین نقاشیتو بكش! ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» «لشکر خوبان» روایت خوب و نگارش بسیار ممتازى دارد ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» اظهارات نتانیاهو؛ سوژه جدید خنده ایرانی‌ها! +عکس ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» وزارت اطلاعات در حال پیگیری اقدامات مجرمانه ۴ خرابکار اتمی است ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» گویا رفسنجانی خودش را صاحب دولت‌ می‌داند/ رئیس‌جمهور ورود کند ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» سردار نقدی : شناخت جنایات آمریکا درس بزرگ راهیان نور ( شنبه 13 مهر 1392 )
» رابطه بین بی‌اعتمادی ایران به واشنگتن و نفوذ صهیونیست‌ها در کاخ سفید ( شنبه 13 مهر 1392 )
» ظریف: اظهارات اوباما توهین به مردم ایران بود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم/ از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور شد ( شنبه 13 مهر 1392 )
» شکست طرح حمله به سوریه تازه‌ترین ناکامی دشمن در برابر انقلاب بود ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» ابطال تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» خلع سلاح شیمیایی سوریه یا انداختن سایه جنگ بر سر ایران ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» پاسخ سرلشکر جعفری به مطالبه رئیس‌جمهور / سپاه آمادگی انجام هر اقدامی را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دارد ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» شایعات علیه سپاه را قبول ندارم / باید پروژه‌های ملی را بر عهده بگیرید/ سپاه رقیب بخش خصوصی نیست ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» رهبر القاعده حمله به آمریکا را خواستار شد ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» تهیه‌كننده فیلم ضد ایرانی در یك قدمی مدیریت ارشاد! ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» مانور هنرمندانه نباید به معنای عبور از خطوط قرمز باشد/حمایتم از دولت‌ها به معنای قبول داشتن همه کارکردها نیست ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
» حمله به سوریه برای امریكا و اسرائیل گران تمام می‌شود ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
یکشنبه 5 خرداد 1392 دسته بندی : سیاسی , انتخابات ,

سعید جلیلی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری آن هم در دقیقه 90 شدید، اظهار داشت: عرصه ریاست جمهوری عرصه مهمی است و رئیس‌جمهور وظیفه سنگینی دارد لذا کسانی که می‌خواهند وارد این عرصه شوند باید شناخت کافی از کارویژه‌های رئیس‌جمهور و وضعیت کشور داشته باشند.

جلیلی ادامه داد: همچنین باید بدانند که می‌خواهند با چه ظرفیتی وارد این عرصه شوند و از سوی دیگر و بعلت  رقابتی بودن این عرصه مهم است که بدانند چه کسانی می‌خواهند برای ریاست جمهوری اعلام آمادی کنند.

باید با نگاه تکلیف‌مدارانه وارد عرصه شد

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: باید با یک نگاه تکلیف مدارانه وارد عرصه انتخابات شد و اگر احساس کنیم کسانی هستند که قوی‌ترند و بهتر می‌توانند این وظیفه را انجام دهند این مسئولیت از ما ساقط می‌شود اما اگر این نباشد بر شما تکلیف منجز می‌شود.

وی با بیان اینکه وقتی وارد این عرصه می‌شوید باید با وقت وارد شوید و شناختی که از مشکلات کشور و راه حل‌هایی که می‌تواند داشته باشد و دلایلی که چرا برخی مشکلات بوجود آمده، ادامه داد: بر همین اساس من مشورت‌ها و مطالعات لازم را تا دقایق آخر انجام دادم و  حوزه کاری که در شورای امنیت داریم و شناختم  نسبت به ظرفیت‌های مختلف کشور سبب شد که حضور در انتخابات بعنوان کاندیدا را برای خودم  تکلیف منجز بدانم.یکی از مهم‌ترین کارویژه‌های رئیس‌جمهور پرداختن به حوزه اقتصاد است

جلیلی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه برنامه مدون شما در حوزه اقتصادی و ارتباط این برنامه‌ها با برنامه‌های بالادستی همچون سند چشم‌انداز و برنامه پنجساله چیست؟ گفت: از حوزه خوبی شروع کردیم به نظر من یکی از کارویژه‌های رئیس‌جمهور پرداختن به حوزه اقتصاد است و شاید یکی از مهم‌ترین سوال‌های اساسی مردم هم  اتفاقات پیش رو  در حوزه اقتصاد است که بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: انشاءالله منتخب مردم پس از آنکه حماسه سیاسی شکل گرفت باید از فردای آن روز وارد ایجاد فضای اقتصادی شود.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه عرصه اقتصادی امروز عرصه بسیار مهمی است،‌ تصریح کرد: ما خوشبختانه ظرفیت‌های خوبی را به لحاظ برنامه‌ها و قوانین داریم، اسناد بالادستی فراوانی همچون سند چشم‌انداز،‌سیاست‌های کلی نظام،به برنامه پنج ساله و قوانین مجلس را درباره موضوعات مهم همچون هدفمندی یارانه‌ها، اصل 44 و بودجه سالانه داریم.

جلیلی ادامه داد: این‌ها ظرفیت‌های مهم و فرصتی برای ایجاد حماسه اقتصادی است چرا که یک سری روال قانونی و کارهای کارشناسی در این مسیر انجام شده است.

وی ضمن مطرح کردن این سوال که فردی که وارد این عرصه می‌شود چگونه می‌خواهد این قوانین را اجرا کند؟ بیان داشت:‌ رئیس‌جمهور و کسی که در این عرصه وارد می‌شود باید برنامه‌ای را برای اجرای این قوانین اعلام کند، البته طبیعی است که در این موضوعات باید به چند موضوع اساسی همچون تورم،‌اشتغال و بحث هدفمندی و ... توجه ویژه داشته باشد.

حوزه اقتصادی،‌حوزه تهدیدها و فرصت‌ها است

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه حوزه اقتصادی حوزه فرصت‌ها و تهدیدها است، ادامه داد: به دلیل برخی موضوعات برخی تهدیدها در حوزه اقتصادی به سمت کشور متوجه شد؛ اگر در مقابله با این تهدیدها به خوبی از فرصت‌ها استفاده شود و برای فرصت‌ها برنامه‌ریزی و مدیریت داشته باشیم، بسیار از تهدیدها به راحتی منتفی می‌شود.

جلیلی در این‌باره به ذکر چند مثال پرداخت و گفت: یکی از بحث‌هایی که سال‌ها در کشور مطرح بوده و مورد اجماع همه نیز هست مسئله قطع وابستگی به نفت بوده که باید در پایان برنامه پنج ساله چهارم محقق می‌شد اگر این مسئله به خوبی اجرا می‌شد شاید اینکه برخی بخواهند از ظرفیت تحریم در عرصه نفت استفاده کنند، عملا منتفی می‌شد.

وی تصریح کرد: بنده فکر می‌کنم برخی عرصه‌ها در حوزه اقتصادی وجود دارد که اگر ما به موقع وارد شویم و از فرصت‌ها به خوبی استفاده کنیم بسیاری از مشکلات قابل حل خواهد بود و من فکر نمی‌کنم هیچکدام از کاندیداهایی که در صحنه هستند در مقام بحث‌هایی که بنده عرض کردم وارد شوند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: یکی از بحث‌های اساسی که در برنامه دولت وجود دارد سامان دادن به  ساختار اجرایی کشور در حوزه اقتصاد است.

جلیلی افزود: یکی از ضرورت‌های این مسئله این است که باید ساختار اداری و اجرایی کشور در حوزه اقتصادی متناسب با شرایط کنونی شود؛ به لحاظ تهدیدات یکسری برنامه‌ها از حوزه دشمنان وجود دارد و ساختار ما باید ساختاری قوی باشد که بتواند پاسخگوی تهدیدها شود.

وی ادامه داد: ساختار اجرایی اداری کشور باید به گونه‌ای رقم بخورد که بتواند ظرفیت‌های مختلف را در حوزه سخت‌افزاری و نرم افزاری آزاد کند و اگر آسیب‌های این ساختارها گرفته شود بسیاری از تهدیدات به فرصت تبدیل می‌شود.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه این سوال اساسی وجود دارد که علت مشکلات اقتصادی از تحریم‌ها است یا مربوط به داخل می‌شود؟ اظهار داشت: به لیل برخی موضوعات خارجی و دشمنی‌هایی که برخی‌ها با ما دارند همچون تحریم‌ها و ... شاید موضوعاتی به عنوان شوک به اقتصاد ما وارد شود ولی اگر ما این ظرفیت‌ها را به خوبی مدیریت کنیم این تهدیدات به فرصت تبدیل می‌شود.
برچسب ها :


انتخابات ,


جلیلی ,

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه تمامی مطالب وبلاگ ما در ایمیل شما خواهد بود

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید :

نویسندگان
پایگاه های تابعه
ویژه ها
کلام ولایت

با فرمانده بسیج

  • طراحی قالب توسط پارس تولز
.CopyRight © 2011 - 2013 hoze6 Group , All Rights Reserved ©

سایت خبری تحلیلی حوزه 6 مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) - اصفهان

حوزه 6 ، حوزه 6 امام صادق (ع) ، حوزه 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه مقاومت بسیج 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه بسیج برادران اصفهان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات