» کنترل قیمت‌ها؛ از وعده تا عمل/‌ بازار کالاهای اساسی رها شده است؟ ( شنبه 20 مهر 1392 )
» تحریم‌های ضدایرانی اقتصاد شکننده جهان را به چالش کشیده است ( شنبه 20 مهر 1392 )
» شلیک موشک‌های چند تُنی از غزه به تل‌آویو ( شنبه 20 مهر 1392 )
» یك میلیارد لیتر بنزین بیشتر مصرف كردیم ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» ارتش سوریه در آستانه فتح كامل حلب ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» پیشرفت علمی درون‌زا زمینه‌ساز اعتبار و ابهت ملت/ نباید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» درخواست قانونگذاران آمریکایی و آیپک از اوباما برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» طراحان پروژه حذف شعار «مرگ بر آمریکا» به دنبال چه هستند؟ ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» شعار «مرگ بر آمریکا» حذف‌شدنی نیست/ طرح «نظرسنجی» خیانت به کشور است ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» تجدید‌نظرطلبان مطالبات اقتصادی را به كوچه سیاست می‌برند ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» واکنش جالب امیر جعفری به سخنان نتانیاهو : برو بشین نقاشیتو بكش! ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» «لشکر خوبان» روایت خوب و نگارش بسیار ممتازى دارد ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» اظهارات نتانیاهو؛ سوژه جدید خنده ایرانی‌ها! +عکس ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» وزارت اطلاعات در حال پیگیری اقدامات مجرمانه ۴ خرابکار اتمی است ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» گویا رفسنجانی خودش را صاحب دولت‌ می‌داند/ رئیس‌جمهور ورود کند ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» سردار نقدی : شناخت جنایات آمریکا درس بزرگ راهیان نور ( شنبه 13 مهر 1392 )
» رابطه بین بی‌اعتمادی ایران به واشنگتن و نفوذ صهیونیست‌ها در کاخ سفید ( شنبه 13 مهر 1392 )
» ظریف: اظهارات اوباما توهین به مردم ایران بود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم/ از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور شد ( شنبه 13 مهر 1392 )
» شکست طرح حمله به سوریه تازه‌ترین ناکامی دشمن در برابر انقلاب بود ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» ابطال تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» خلع سلاح شیمیایی سوریه یا انداختن سایه جنگ بر سر ایران ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» پاسخ سرلشکر جعفری به مطالبه رئیس‌جمهور / سپاه آمادگی انجام هر اقدامی را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دارد ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» شایعات علیه سپاه را قبول ندارم / باید پروژه‌های ملی را بر عهده بگیرید/ سپاه رقیب بخش خصوصی نیست ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» رهبر القاعده حمله به آمریکا را خواستار شد ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» تهیه‌كننده فیلم ضد ایرانی در یك قدمی مدیریت ارشاد! ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» مانور هنرمندانه نباید به معنای عبور از خطوط قرمز باشد/حمایتم از دولت‌ها به معنای قبول داشتن همه کارکردها نیست ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
» حمله به سوریه برای امریكا و اسرائیل گران تمام می‌شود ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
سه شنبه 8 اسفند 1391 دسته بندی : سیاسی ,

محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور اسلامی ایران در مراسم افتتاح چندین پروژه عمرانی در استان فارس که عصر امروز در محل نیروگاه حافظ این استان که به تازگی به بهره‌برداری رسیده است، برگزار شد، با اشاره به اینکه استان فارس دیار فرهنگ، تمدن،‌ایمان،‌شجاعت، صفا، صمیمیت، شعر،‌ ادب و هنر است، گفت:استان فارس همواره پرورش‌دهنده عارفان، فقیهان، دانشمندان و شجاعان بوده است.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌هایی که امروز به بهره‌برداری رسیده است، با سرمایه‌گذاری بیش از 2هزار و 500 میلیارد تومان بوده است، گفت: این دو پروژه منشا برکات زیادی خواهد شد چرا که اگر قرار است سرمایه‌گذاری و پیشرفت اقتصادی صورت بگیرد ما نیازمند انرژی هستیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به ظرفیت تولید انرژی در استان فارس گفت: امروز ظرفیت تولید برق در استان فارس بیش از 4 برابر نیاز فعلی آن است و این به معنای آن است که به اندازه سه چهارم ظرفیت تولید برق امکان سرمایه‌گذاری وجود دارد.

احمدی‌نژاد همچنین به بحث آغاز تولید نفت از دو میدان نفتی سروستان و سعادت‌آباد اشاره کرد و گفت: فارس از گذشته از منابع اصلی تامین گاز کشور بوده است و امروز نفت نیز به تولیدات این استان اضافه شده است. معنای این مسئله این است که یک سلسله سرمایه‌گذاری وسیع در بحث نفت در این استان انجام خواهد گرفت و صنایع پایین دستی از صنایع بالادستی بهره‌مند خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه امروز ما باید کشور را بسازیم،افزود: تمام دعواهایی که امروز با ما دارند سر همین یک کلمه است چرا که اگر ایران ساخته شود، معنای آن با ساخته شدن دیگر کشورها متفاوت است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: پیشرفت ایران به معنای خلق یک قدرت فرهنگی و سیاسی اثرگذار در منطقه و دنیاست که امواج انسانی آن تمام دنیا را فرا می‌گیرد.احمدی‌نژاد اظهار داشت: پیشرفت و ساخته شدن ایران یک بیداری عمیق را در دنیا ایجاد می‌کند و کسانی که از تاریخ ایران آگاه هستند می‌دانند که با آغاز این حرکت، ایران می‌تواند به سرعت قدرت اول دنیا شود.

وی گفت: کشورهای بسیاری امروز در حال پیشرفت هستند اما نسبت به آنها حساسیت چندانی وجود ندارد. اما پیشرفت ایران سبب نگرانی‌های فراوانی شده است چرا که آنها سابقه تمدنی و استعدادها، فرهنگ، ایمان و مکتب حاکم بر این سرزمین را می‌شناسند.

رئیس‌جمهور افزود: البته این سخنان به معنای این نیست که در اینجا ضعفی وجود ندارد اما پیشرفت و ساخته شدن ایران منافع تمام مستکبران را به خطر می‌اندازد.

وی با اشاره به اینکه ما باید در نقطه مقابل تمام تلاش خود را برای آبادانی این کشور به کار بگیریم، افزود: من باور دارم که راهی جز تکیه به توانمندی‌های خودمان برای ساختن ایران نداریم. اگر 10 سال قبل در محیط‌های علمی می‌گفتیم که ما توانایی ساخت توربین‌ها و ژنراتورهای عظیم برق را خواهیم داشت، کسی باور نمی‌کرد؛ چرا که نگاه ما برای ساختن ایران به بیرون بود.

رئیس‌جمهور ادامه داد: مستکبران نیز نشان دادند که از همه چیز امتیاز زیادی می‌خواهند، حتی از دارو و به دنبال اهداف خود هستند.

وی افزود: تجربه به ما نشان داده است که هر گاه ما به توان خود اتکا کرده‌ایم رشد ما انفجاری بوده است. البته این به معنای آن نیست که ما نمی‌خواهیم از تجارب دیگران استفاده نکنیم اما باید نقطه اتکای ما به خودمان باشد.

احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به اینکه ما باید به جایی برسیم که هر کشوری که استقلال و پیشرفت در دنیا مطالبه کرد، بتواند به ما تکیه کند، گفت: ما باید به جایی برسیم که اندیشه و توان عملی ما به تکیه‌گاهی برای سایر کشورها تبدیل شود.

وی با اشاره به استعدادهای امروز ایران برای توسعه و رشد گفت: برخی از کشورهای به ظاهر پیشرفته و قدرتمند با ایرانیان به گونه‌ای رفتار می‌کنند که به طور حتم توانمندی‌های داخلی ایران را نمی‌شناسند. اما من به شما می‌گویم برخی‌ها در داخل هم توانمندی‌های کشور را نمی‌شناسند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم کشور بحث معدن است، گفت: بیشتر مردم ایران از ثروت عظیم و خفته در بخش معادن کشور بی‌اطلاع هستند.

وی افزود: نزدیک به 70 نوع از حدود 170 نوع کانی در دنیا در ایران یافت می‌شود و ذخایر معدنی کشور امروز به بیش از 80 میلیارد تن می‌رسد اما در سال تنها 340 میلیون تن از آن برداشت می‌شود.

احمدی‌نژاد گفت: این مقدار برداشت از معادن کشور می‌تواند به راحتی نزدیک به 10 برابر شود. بسیاری از مردم ایران نمی‌دانند که چقدر از معادن کشور محصولات معدنی استخراج می‌شود. امروز ارزش ذاتی معادن ما قطعا کمتر از نفت و گاز نیست.

وی افزود: ما در دولت کارگروه معادن را تشکیل داده‌ایم و به زودی در استان‌ها نیز این کارگروه تشکیل خواهد شد و ما تمام امور را در این حوزه به استان‌ها محول خواهیم کرد.

رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به اینکه یکی دیگر از استعدادهای مهم کشور بحث کشاورزی است، افزود: زمین‌های کشاورزی پایه اقتصاد و نعمتی خدادادی هستند که به هیچ عنوان تمام نمی‌شوند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه زمین‌های زیر کشت فعلی یک سوم زمین‌هایی است که در کشور قابلیت کشت دارد، گفت: دولت از حدود 2 سال قبل کارگروه کشاورزی را در استان‌ها تشکیل داده است تا به توسعه کشاورزی در کشور کمک کند. اختصاص سالانه دو میلیون هکتار در سال به بحث کشاورزی به معنای ایجاد 400 هزار شغل پایدار و افزایش 10 تا 12 میلیون تن محصولات پایه در بحث کشاورزی است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: یکی دیگر از استعدادهای کم نظیر کشور بحث نفت، گاز و انرژی است که طی صد سال آینده جزو ذخایر پایدار کشور خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ظرفیت تولید کشور در بحث پتروشیمی نزدیک به 57 میلیون تن در سال است، افزود: با این حال ما هنوز در تولید و مصرف انرژی درست کار نمی‌کنیم. ما روزانه یک میلیون و 870 هزار بشکه نفت و میعانات گازی در داخل مصرف می‌کنیم که ارزش ارزی آن معادل 200 میلیون دلار در روز و 73 میلیارد دلار در سال می‌شود.

احمدی‌نژاد گفت: ‌از سوی دیگر ما سالانه در حدود 150 میلیارد متر مکعب گاز مصرف می‌کنیم که اگر هر متر مکعب گاز را نیم دلار محسوب کنیم به معنای مصرف سالانه 90 هزار میلیارد تومان گاز است و این یعنی مصرف انرژی ما در سال به 180 هزار میلیارد تومان می‌رسد.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه اولین قدم را مردم در کنترل مصرف انرژی برداشته‌اند، ‌تصریح کرد: در صورتی که بحث هدفمندی یارانه‌ها انجام نمی‌شد در سال فقط 30 میلیارد دلار اضافه مصرف در بحث انرژی بود. ملت یک گام برداشت و 30 میلیارد دلار صرفه‌جویی کرد اگر دو سه قدم دیگر برداشته شود، دیگر کسی نمی‌تواند به خاطر ارز به ما فشار وارد کند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه بخش اعظم گاز و نفت تولیدی در کشور باید به کالا تبدیل شود، گفت: البته شیاطین با تمام توان خود به دنبال این هستند که اجازه ندهند چنین کاری صورت گیرد و اگر کار مثبتی نیز در این خصوص صورت گرفت، با تخریب و تبلیغات منفی آن را خنثی کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه گردشگری یکی دیگر از استعدادهای کشور است، گفت: امروز گردشگری در دنیا یک صنعت محسوب می‌شود. البته ما می‌گوییم که گردشگری یک کار فرهنگی است اما جنبه‌های اقتصادی مهمی نیز دارد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: کشورهایی هستندکه به اندازه یک سوم ما سابقه تمدنی و فرهنگی ندارند اما سالانه نزدیک به 30 میلیون گردشگر دارند و درآمد، اشتغال و تاثیر فرهنگی فراوانی را از آن کسب می‌کنند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه برخی‌ها ظرفیت فرهنگی گردشگری را به درستی نمی‌شناسند، گفت: این افراد نمی‌توانند ارزش فرهنگ مردم ما را درک کنند و آن را باور ندارند اما ایران که در طول چند هزار سال تاریخ و قرن‌ها اشغال بوده است به خوبی توان فرهنگی خود را نشان داده است.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه امروز یک تلاش منفی برای نشان دادن ایران به عنوان یک کشور بی‌حاصل و خشک وجود دارد، گفت: یکی از راه‌های مقابله با چنین مسئله‌ای گسترش کار فرهنگی و گردشگری است. ما باید گروه‌های گردشگری را تشکیل بدهیم و به طور مرتب توریست‌ها و گردشگران هم به ایران رفت و آمد داشته باشند.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در طول تاریخ ایرانی‌ها در هر جای دنیا که مستقر شده‌اند، تاثیر فرهنگی گذاشته‌اند و هر کسی به ایران آمده است از فرهنگ مردم این کشور تاثیر پذیرفته است. مردم ایران صاحب فکر، تمدن و فرهنگ هستند و در هر کجا که بروند اثر مثبت از خود باقی می‌گذارند.

وی با اشاره به اینکه برخی‌ها می‌گویند گردشگری کاری طاغوتی است، افزود: به نظر من اینها حقیقت انقلاب را درک نکرده‌اند به نظرم گردشگری و توسعه آن عین کار انقلابی است. چرا که انقلاب به دنبال تاثیرگذاری بر سایر ملت‌ها و انسان‌ها است.

وی ادامه داد: در شرایطی که قدرت رسانه‌ای در دست دشمنان است، باید از ظرفیت گردشگری استفاده شود تا صدای ایران به گوش تمام دنیا برسد.

رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به اینکه امروز از سوی برخی از قدرت‌ها حساسیتی غیر معمول نسبت به ایران به وجود آمده است، تصریح کرد: تنها دلیل این مسئله این است که همه می‌دانند تنها فرهنگی که می‌تواند جلوی زورگویی‌ها و تجاوزکاری‌ها بایستند فرهنگ ایران است. امروز جریان‌های تندرو در منطقه قدرت گرفته‌اند البته من شکی ندارم که حامی این جریان‌های تندرو مستکبران هستند و امروز بسیاری از کشورهای منطقه از ترویج این جریان‌ها نگران هستند.

احمدی‌نژاد گفت: برای مقابله با این جریان‌ها کار اطلاعاتی و امنیتی لازم است اما راه ریشه‌ای مقابله با آنها کار فرهنگی است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه امروز سیاست ایران ارتباط با تمام کشورهای منطقه خلیج فارس است، گفت: سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران دوستی با همه کشورهای مستقل دنیاست و ما تنها با یکی دو کشور مشکل داریم که یکی از آنها نامشروع است و اصلا رسمیت ندارد و دیگری هم زورگوست.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ایران به مدت چندین هزار سال امنیت منطقه را تامین کرده است و نام ایران به معنای دوستی وهمکاری در منطقه بوده است.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه برخی امروز در منطقه به ظاهر ضد آمریکایی هستند اما دقیقا در خط آن عمل می‌کنند، گفت: ما در منطقه‌ خلیج فارس مقابل هیچ دولت و ملتی نیستیم صدام آمد و تخم کینه‌ای را پاشید اما ملت ایران با آن بزرگوارانه برخورد کرد. ما هیچ گاه به دنبال فریب و غارت ملت‌ها و کشورها نبوده‌ایم.

وی با اشاره به ضرورت تعامل با کشورهای منطقه گفت: کسانی که با شعارهای دروغین به دنبال ایجاد دشمنی بین ملت‌های منطقه هستند تنها به دشمنی‌ها اضافه می‌کنند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: ما همواره با هم برادریم و هر گاه مشکلی وجود داشته است ناشی از دخالت اجنبی در منطقه بوده است و تمام ناامنی‌ها ناشی از همین دخالت‌ها است.

احمدی‌نژاد در پایان با تشکر از تمام دست‌اندرکاران ساخت و توسعه پروژه‌های عمرانی در استان فارس گفت: من این وعده و مژده را می‌دهم که اگر هر سرمایه‌گذاری در ایجاد سیکل ترکیبی در نیروگاه‌های بخار سرمایه‌گذاری کرد تا سه سال اجازه صدور برق آن را خواهد داشت و به راحتی خواهد توانست در سال اول سرمایه خود را بازگرداند.

بنابر این گزارش، پیش از سخنرانی رئیس‌جمهور مجید نامجو وزیر نیرو و رستم قاسمی وزیر نفت به ارائه گزارشی از فعالیت‌‌های صورت گرفته در توسعه و عمران استان فارس پرداختند.


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه تمامی مطالب وبلاگ ما در ایمیل شما خواهد بود

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید :

نویسندگان
پایگاه های تابعه
ویژه ها
کلام ولایت

با فرمانده بسیج

  • طراحی قالب توسط پارس تولز
.CopyRight © 2011 - 2013 hoze6 Group , All Rights Reserved ©

سایت خبری تحلیلی حوزه 6 مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) - اصفهان

حوزه 6 ، حوزه 6 امام صادق (ع) ، حوزه 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه مقاومت بسیج 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه بسیج برادران اصفهان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات