» کنترل قیمت‌ها؛ از وعده تا عمل/‌ بازار کالاهای اساسی رها شده است؟ ( شنبه 20 مهر 1392 )
» تحریم‌های ضدایرانی اقتصاد شکننده جهان را به چالش کشیده است ( شنبه 20 مهر 1392 )
» شلیک موشک‌های چند تُنی از غزه به تل‌آویو ( شنبه 20 مهر 1392 )
» یك میلیارد لیتر بنزین بیشتر مصرف كردیم ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» ارتش سوریه در آستانه فتح كامل حلب ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» پیشرفت علمی درون‌زا زمینه‌ساز اعتبار و ابهت ملت/ نباید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» درخواست قانونگذاران آمریکایی و آیپک از اوباما برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» طراحان پروژه حذف شعار «مرگ بر آمریکا» به دنبال چه هستند؟ ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» شعار «مرگ بر آمریکا» حذف‌شدنی نیست/ طرح «نظرسنجی» خیانت به کشور است ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» تجدید‌نظرطلبان مطالبات اقتصادی را به كوچه سیاست می‌برند ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» واکنش جالب امیر جعفری به سخنان نتانیاهو : برو بشین نقاشیتو بكش! ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» «لشکر خوبان» روایت خوب و نگارش بسیار ممتازى دارد ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» اظهارات نتانیاهو؛ سوژه جدید خنده ایرانی‌ها! +عکس ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» وزارت اطلاعات در حال پیگیری اقدامات مجرمانه ۴ خرابکار اتمی است ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» گویا رفسنجانی خودش را صاحب دولت‌ می‌داند/ رئیس‌جمهور ورود کند ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» سردار نقدی : شناخت جنایات آمریکا درس بزرگ راهیان نور ( شنبه 13 مهر 1392 )
» رابطه بین بی‌اعتمادی ایران به واشنگتن و نفوذ صهیونیست‌ها در کاخ سفید ( شنبه 13 مهر 1392 )
» ظریف: اظهارات اوباما توهین به مردم ایران بود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم/ از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور شد ( شنبه 13 مهر 1392 )
» شکست طرح حمله به سوریه تازه‌ترین ناکامی دشمن در برابر انقلاب بود ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» ابطال تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» خلع سلاح شیمیایی سوریه یا انداختن سایه جنگ بر سر ایران ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» پاسخ سرلشکر جعفری به مطالبه رئیس‌جمهور / سپاه آمادگی انجام هر اقدامی را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دارد ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» شایعات علیه سپاه را قبول ندارم / باید پروژه‌های ملی را بر عهده بگیرید/ سپاه رقیب بخش خصوصی نیست ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» رهبر القاعده حمله به آمریکا را خواستار شد ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» تهیه‌كننده فیلم ضد ایرانی در یك قدمی مدیریت ارشاد! ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» مانور هنرمندانه نباید به معنای عبور از خطوط قرمز باشد/حمایتم از دولت‌ها به معنای قبول داشتن همه کارکردها نیست ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
» حمله به سوریه برای امریكا و اسرائیل گران تمام می‌شود ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
سه شنبه 26 دی 1391 دسته بندی : اخبار استان ,

اصفهان یکی از مدرنترین شهرها از دیدگاه شهرسازی و معماریبه نقل از ایمنا، در طراحی شهر دیدگاه های همه گروه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دیده می شود.
ما باید خیلی سریع خودمان را با رشد جمعیت و رشد تکنولوژی هماهنگ کنیم. یعنی اصفهان نیاز دارد برای کنترل بحران هایی مثل ترافیک، آلودگی هوا، آب های سطحی و نیز آمادگی در برابر حوادثی مثل سیل و زلزله خود را از هر لحاظ آماده کند. باید با علم روز دنیا در مقوله شهرسازی ارتباط برقرار کنیم. 
برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه های شهرسازی به سراغ امیر محمودزاده رییس پژوهشکده دانش پژوه رفتیم.
اصفهان از منظر شهرسازی در چه جایگاهی قرار دارد؟
نکته ایی که نه فقط ما، بلکه همه
اصفهان هنوز با شهر خلاق مقداری فاصله دارد و اگر بخواهیم به نقطه ایده آل برسیم باید مدیریت یکپارچه شهری به طور واقعی شکل بگیرد تا این مدیریت بتواند اصفهان را به سمت شهر خلاق بودن سوق دهد
دنیا به آن اعتقاد دارند این است که اصفهان یک شهرموزه فرهنگی، تاریخی و علمی است. طراحی پایه شهر اصفهان توسط شیخ بهایی با یک روش خلاقانه در حوزه شهرسازی طراحی شده است. به طور مثال اگر به میدان امام اصفهان دقت کنیم هیچ دو خیابانی را پیدا نمی کنیم که همسو با میدان امام(ره) برخورد کند. همانطور که شاهد هستیم خیابان های پشت مطبخ، حافظ و سپه به صورت غیر هم محور به میدان امام می رسند و از همان زمان بحث های ترافیکی و شهرسازی در شهر اصفهان وجود داشته است.
در حال حاضر در کشور یکی از مدرنترین شهرها از دیدگاه شهرسازی و معماری شهر اصفهان است.کسانی که به شهرهای دیگر دنیا سفر کرده اند اذعان می کنند که یکی از زیباترین شهرها از لحاظ ساختار شهری، اصفهان است.

فاصله شهرسازی اصفهان تا نقطه ایده آل چقدر است؟
ما باید هدفمان به سمت شهر خلاق باشد. شهر خلاق شهری است که حقیقت ها، اطلاعات و نیازهای مردم در آن دیده و شهر بر مبنای اطلاعات طراحی می شود.برای طراحی شهرهای خلاق سه پارامتر رفاه، امنیت و اقتصاد که سه راس یک مثلث هستند وجود دارد.
اصفهان هنوز با شهر خلاق مقداری فاصله دارد و اگر بخواهیم به نقطه ایده آل برسیم باید مدیریت یکپارچه شهری به طور واقعی شکل بگیرد تا این مدیریت بتواند اصفهان را به سمت شهر خلاق بودن سوق دهد. 

جایگاه اصفهان در ایران چگونه است؟

بدون هیچگونه حس اصفهانی بودن و اغراق باید بگویم که اصفهان در زیباسازی شهری و فرآیند های مدیریت شهری رتبه اول را دارد و این مرهون مدیران
بدون هیچگونه حس اصفهانی بودن و اغراق باید بگویم که اصفهان در زیباسازی شهری و فرآیند های مدیریت شهری رتبه اول را دارد و این مرهون مدیران استان است
استان است. 

در زمینه شهر سازی باید بافت تاریخی همچنان حفظ شود؟
دیدگاه من این است که بافت تاریخی نه اکنون بلکه برای همیشه باید حفظ شود. هیچگاه هویت خود را نباید فراموش کنیم.بدانیم هسته مرکزی شهر ما چه بوده و دلایل گسترش آن چیست .
بافت مرکزی برای ما علاوه بر بحث های شهرسازی، بحث هویتی نیز دارد یعنی اگر بخواهیم ارزش هایمان حفظ شود و تغییر نکند باید شهرمان هویت داشته باشد.چنانچه وقتی یک گردشگر وارد شهر اصفهان می شود هویت ها را ببیند. برای ما لازم است که این بافت تاریخی را حفظ و احیا کنیم. 

توسعه شهری در شهرسازی چگونه ورود پیدا می کند؟
وقتی که از شهر به عنوان یک سیستم زنده و یک سامانه زنده صحبت می کنیم لازم است که برای توسعه آن همه جوانب را با هم ببینیم.ما نمی توانیم شهر را به صورت کاریکاتوری توسعه بدهیم یک دماغ خیلی بزرگ دست کوتاه پای دراز.
برای توسعه یک شهر باید توسعه صنعتی، اقتصادی، فرهنگی و تاریخی هم زمان با توسعه شهری صورت پذیرد.
در حوزه مدیریت شهری و شهرسازی اگر بخواهیم از شهرهای مدرن یا شهرهای هوشمند الگو بگیریم باید به سمت شهر خلاق حركت كنیم. به سمتی كه شهر ما حتی به کمترین حجم سفر هم اهمیت بدهد در واقع باید بتوانیم به نیازهای مردم به صورت محوری و هوشمند پاسخ بدهیم.
ما باید یادمان باشد در بحث های
برای طراحی های شهر میزگردها یی از افراد متخصص تشکیل شود نه اینکه فقط شهرسازها شهر را طراحی کنند. وقتی از شهر صحبت می کنیم نیاز است که اقتصادیون، سیاسیون و کسانی که در حوزه علوم اجتماعی و علوم رفتاری هستند نیز در طراحی شهر نظر بدهند. شهری که به فرهنگ امید در شهرسازی توجه می کند که به دیدگاه های مردم در طراحی شهری اهمیت می دهد
جدید مثل مسكن مهر، بافت فرسوده یا حاشیه نشینی ها و شهرك های اقماری كه در اطراف اصفهان ایجاد می شود عجولانه تصمیم نگیریم.
تفكرات ما در شهرسازی بدون توجه به نیازهای مردم، مباحث مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و آینده پژوهشی بی معناست.بحث آینده پژوهی در شهرسازی به این صورت است که سناریوهای مختلفی که می تواند به شهر یا شهروند آسیب برساند و سطح رضایتمندی شهروندان را پایین بیاورد را تعریف می کنیم. آنتی سناریوی مقابله با آن را می نویسیم سپس برای مردم یک آینده زیبا را به تصویر می کشیم و فرهنگ امید در شهر را پیاده می کنیم. 

فرهنگ امید در شهر چیست ؟
فرهنگ امید در شهر به این مفهوم است که یک شهروند بداند شما برای آینده خود و خانواده اش فکر کرده اید و تصمیم گرفته اید.
وقتی شما خیابان یا یک پل را طراحی می کنید به نیازهای جامعه فکر کرده اید یا به بیان دیگر توجه یکپارچه به نیازهای رفاهی، اجتماعی، ایمنی، و اقتصادی مردم در حوزه شهرسازی است. 

مردم چگونه می توانند برای شهرسازی بهتر به شهرداری کمک کنند؟
اگر ما اعتقادمان بر این باشد که شهرها باید مردم محور طراحی شود نیاز است که مردم را به اتاق فکرها وارد کنیم. گروه هایی از مردم که به آن ها می گویند خبرگان ، باتجربه ها، دانشگاهیان و کسانی که در بدنه شهرسازی صاحب نظر هستند در طراحی ها ورود پیدا کنند.
برای طراحی های شهر  میزگردها یی از افراد متخصص تشکیل شود نه اینکه فقط شهرسازها شهر را طراحی کنند. وقتی از شهر صحبت می کنیم نیاز است که اقتصادیون، سیاسیون و کسانی که در حوزه علوم اجتماعی و علوم رفتاری هستند نیز در طراحی شهر نظر بدهند. شهری که به فرهنگ امید در شهرسازی توجه می کند که به دیدگاه های مردم در طراحی شهری اهمیت می دهد.
این وظیفه ماست که غربالگری تفکرات را انجام دهیم مثل انجام روش های دلفی یا طوفان ذهنی . ما مستمع همه صحبت ها هستیم و از میان آن ها بهترین ها را انتخاب می کنیم. خیلی وقت ها بهتر است ما یک طراحی را به نقد عمومی بگذاریم .به طور مثال ما می خواهیم در سال ۹۲ این طرح را بدهیم دیدگاه شما چیست؟ گاهی اوقات یک خانم خانه دار دیدگاهی را ارائه می دهد که به فکر یک شهر ساز عالی رتبه نرسیده است و از منظری به موضوع نگاه کند که شهرساز ندیده باشد.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه تمامی مطالب وبلاگ ما در ایمیل شما خواهد بود

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید :

نویسندگان
پایگاه های تابعه
ویژه ها
کلام ولایت

با فرمانده بسیج

  • طراحی قالب توسط پارس تولز
.CopyRight © 2011 - 2013 hoze6 Group , All Rights Reserved ©

سایت خبری تحلیلی حوزه 6 مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) - اصفهان

حوزه 6 ، حوزه 6 امام صادق (ع) ، حوزه 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه مقاومت بسیج 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه بسیج برادران اصفهان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic