» کنترل قیمت‌ها؛ از وعده تا عمل/‌ بازار کالاهای اساسی رها شده است؟ ( شنبه 20 مهر 1392 )
» تحریم‌های ضدایرانی اقتصاد شکننده جهان را به چالش کشیده است ( شنبه 20 مهر 1392 )
» شلیک موشک‌های چند تُنی از غزه به تل‌آویو ( شنبه 20 مهر 1392 )
» یك میلیارد لیتر بنزین بیشتر مصرف كردیم ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» ارتش سوریه در آستانه فتح كامل حلب ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» پیشرفت علمی درون‌زا زمینه‌ساز اعتبار و ابهت ملت/ نباید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» درخواست قانونگذاران آمریکایی و آیپک از اوباما برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» طراحان پروژه حذف شعار «مرگ بر آمریکا» به دنبال چه هستند؟ ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» شعار «مرگ بر آمریکا» حذف‌شدنی نیست/ طرح «نظرسنجی» خیانت به کشور است ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» تجدید‌نظرطلبان مطالبات اقتصادی را به كوچه سیاست می‌برند ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» واکنش جالب امیر جعفری به سخنان نتانیاهو : برو بشین نقاشیتو بكش! ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» «لشکر خوبان» روایت خوب و نگارش بسیار ممتازى دارد ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» اظهارات نتانیاهو؛ سوژه جدید خنده ایرانی‌ها! +عکس ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» وزارت اطلاعات در حال پیگیری اقدامات مجرمانه ۴ خرابکار اتمی است ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» گویا رفسنجانی خودش را صاحب دولت‌ می‌داند/ رئیس‌جمهور ورود کند ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» سردار نقدی : شناخت جنایات آمریکا درس بزرگ راهیان نور ( شنبه 13 مهر 1392 )
» رابطه بین بی‌اعتمادی ایران به واشنگتن و نفوذ صهیونیست‌ها در کاخ سفید ( شنبه 13 مهر 1392 )
» ظریف: اظهارات اوباما توهین به مردم ایران بود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم/ از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور شد ( شنبه 13 مهر 1392 )
» شکست طرح حمله به سوریه تازه‌ترین ناکامی دشمن در برابر انقلاب بود ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» ابطال تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» خلع سلاح شیمیایی سوریه یا انداختن سایه جنگ بر سر ایران ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» پاسخ سرلشکر جعفری به مطالبه رئیس‌جمهور / سپاه آمادگی انجام هر اقدامی را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دارد ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» شایعات علیه سپاه را قبول ندارم / باید پروژه‌های ملی را بر عهده بگیرید/ سپاه رقیب بخش خصوصی نیست ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» رهبر القاعده حمله به آمریکا را خواستار شد ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» تهیه‌كننده فیلم ضد ایرانی در یك قدمی مدیریت ارشاد! ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» مانور هنرمندانه نباید به معنای عبور از خطوط قرمز باشد/حمایتم از دولت‌ها به معنای قبول داشتن همه کارکردها نیست ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
» حمله به سوریه برای امریكا و اسرائیل گران تمام می‌شود ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
یکشنبه 10 دی 1391 دسته بندی : ویژه نامه ,

ما همیشه حوادث تاریخی را در کتاب ها جستجو می کنیم و گمانمان اینگونه است که تاریخ برای گذشتگان بوده، غافل از اینکه روزگاری که ما در آن زیست می کنیم هم،خود بخشی از تاریخ است که آیندگان آن را می خوانند و درباره اش قضاوت خواهند کرد. در شکل گیری یک رویداد های تاریخی افراد حاضر نقش مهمی بر عده دارند و اینک ما حال را شکل می دهیم و نقش ما در چکونگی هدایت رویداد های فعلی در تاریخ ماندگار خواهد شد.

از جمله این رخدادها که قطعا در دل تاریخ ماندگار شده است و ایرانیان در نقش تاریخی خود در این حماسه باید افتخار کنند، حماسه نهم دی ماه است.

نهم دی ماه سه روز پس از عاشورا؛  عاشورایی که اغتشاشگران در آن بی حرمتی های زیادی را مرتکب شدند و چهره واقعی در پس نقاب خود را که بعد  از انتخابات هر روز بیشتر عیان تر میشد را به طور کامل به نمایش گذاشتند.                               

در 6 دی‌ماه 88 در حالی که مردم عزادار ایران اسلامی یکپارچه سیاه‌پوش و غرق در عزای امام شهیدشان بودند، لایه‌های عمیقی از فتنه آشکار شد؛‌بسیاری از تحلیلگران معتقد بودند که جریان آشوب هرچه منحرف باشد، حرمت حسین‌بن علی (ع) را نگه خواهد داشت و به ساحت ائمه اطهار اهانت نخواهد کرد، اما عناد آنها با مقدسات حدی نداشت. 

رسانه‌های غربی از تغییر چهره تهران در روز عاشورا خبر می‌دادند و حتی نوری‌زاده ضد انقلاب لندن نشین به اعلام جزئیات برنامه فتنه‌گران در عاشورا پرداخت.


ظهر روز عاشورا فرا رسید؛ جماعتی‌ آشوب‌طلب که خیابان‌های تهران را خلوت دیدند به خیابان‌ها ریختند و به هلهله،‌ پایکوبی و سر دادن شعارهای ساختار شکنانه پرداختند و اصل ولایت فقیه را مورد هجمه قرار دادند. به افرادی که در خیابان مشغول  عزاداری بودند حمله کردند. نماز جماعت ظهر عاشورا را برهم زدند و تکیبه را نیز پاره کردند و...

اما در آن سوی دنیا هم هلهله‌ای برپا بود؛ مریم رجوی این عاشورا را بهار تهران نامید و ریگی،‌باراک وزیر جنگ اسرائیل و اوباما به نمایندگی از دشمنان ایران اسلامی به ستایش فتنه‌گران پرداختند.

9 دی

حقیقت غیر از این است؛ حقیقت این است كه در كشور ما حكومت و مردمى وجود ندارد - همه یكى اند - مسئولین حكومت، از شخص حقیر این بنده گرفته تا دیگران، هر كدام قطره‌هائى هستیم در اقیانوس عظیم این ملت

سران داخلی فتنه نیز به توجیه اقدامات غیر قابل باور حامیان خود پرداخته و به اصطلاح صورت مساله را پاک کردند، مهدی کروبی در بیانیه خود عزاداران حسینی را مشتی وحشی نامید و میر حسین موسوی نیز فتنه‌گرانی که حرمت سیدالشهدا را شکسته بودند مردانی خداجوی نامید.

اما مردم این همه بی احترامی را تاب نیاورده و در اعتراض به فتنه گران به خیابان ها امدند  و حماسه ای عظیم آفریدند. مقام معظم رهبری پس از حماسه 9 دی درباره عظمت حضور مردم فرمودند که مطمئن باشید روز 9 دی در تاریخ ماند و متمایز شد و در این قضایا هم عاشورا به کمک ملت آمد.


 

راهپیمائى حكومتى!

اما عده ای این حماسه را راهپیمایی حکومتی خواندند و می خواستند این حرکت برخواسته از اعتقاد مردم را نیز مورد حمله قرار دهند اما رهبر فرزانه انقلاب دراینباره فرمودند:  گفتند راهپیمائى حكومتى! بى عقلها نفهمیدند كه با این حرف دارند حكومت را تعریف میكنند؛ دارند از حكومت تمجید میكنند. این چه حكومتى است كه در ظرف دو روز - روز عاشورا (یكشنبه) آن خباثتها را راه انداختند، روز چهارشنبه این حركت عظیم راه افتاد - میتواند یك چنین بسیج عظیم ملى را در سرتاسر كشور بكند؟ امروز كدام كشور دیگر، كدام حكومت دیگر چنین قدرتى دارد؟ قوى‌‌‌‌ترین حكومتهاى دنیا و ثروتمندترینشان - كه ولخرجى‌‌‌‌هاى زیادى هم براى جاسوس پرورى و خرابكارى و تروریست پرورى دارند - اگر همه ى تلاششان را هم بكنند، نمیتوانند ظرف دو روز، صد هزار نفر آدم را بیاورند توى خیابانهاى شهرشان یا كشورشان. چند ده میلیون انسان در سرتاسر كشور بیایند! اگر به دستور حكومت آمده باشند، این خیلى حكومت مقتدرى است؛ پس خیلى حكومت قوى‌‌‌‌اى است كه اینجور امكان بسیج را دارد. اما حقیقت غیر از این است؛ حقیقت این است كه در كشور ما حكومت و مردمى وجود ندارد - همه یكى اند - مسئولین حكومت، از شخص حقیر این بنده گرفته تا دیگران، هر كدام قطره‌هائى هستیم در اقیانوس عظیم این ملت.

9 دی نوبت مردم بود که حرف خود را به مسئولان بزنند

نه دی-9 دی
9 دی بعد از چند ماه گذشت از فتنه 88 روزی بود که مردم خواست خود و مطالبه شان از کسانی که هنوز در مقابل فتنه  بصیرانه عمل نکرده بودند را اعلام کردند، علیرضا پناهیان این موضوع را اینگونه بیان می دارد"بنده امیدوارم رسانه‌ها بتوانند پیام 9 دی و جزئیاتی که در خیابان‌ها و خون مردم جریان پیدا کرده بود به خواص و نخبگان جامعه منتقل کنند؛ رسانه‌ها خیلی از اوقات حرف مسئولان و سیاستمداران را به مردم منتقل می‌کنند ولی 9 دی نوبت مردم بود که حرف خود را به مسئولان بزنند.


باز هم مردم

مردم همیشه پشتوانه و عامل ماندگاری و پشبرد انقلاب بوده اند که این مهم در بسیلری از سخنان مقام معظم رهبری نیز بدان اشاره شده است، مردم همیشه ثابت کردند حتی جلوتر و محکم  تر از مسئولین، آنجا که باید در صحنه حاضر می شوند و این انقلاب را حمایت خواهند کرد.  نه دی هم نمونه ای از این بصیرت امت انقلابی بود.

رهبر فرزانه انقلاب در بیانات خود در دیدار با رییس و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه مردم ایستادند، آخرین نمونه‌اش هم همین فتنه‌ى سال 88 بود که مردم ایستادند، اینگونه می فرمایند که:" همان كسانى كه به كسان دیگرى غیر از منتخَب رأى داده بودند، همانها هم در مقابل آنها ایستادند. لذا دیدید در نه دى، در 22 بهمن، همه شركت كردند؛ همه آمدند. این نشان‌دهنده‌ى این است كه فتنه‌گران و فتنه‌انگیزان یك اقلیت معدودند؛ منتها دروغ گفتند، خواستند مردم را دنبال خودشان بكشانند. اولِ كار موفق هم شدند؛ بعد كه چهره‌شان آشكار شد، نقابشان در خلال حرفها و كارهاى گوناگون افتاد، مردم از اینها رو برگرداندند. بنابراین، مردم ایستاده‌اند"

دشمنان باید بدانند این انقلاب با تیکه بر پشتوانه مردمی خود پابربجا است و این استقامت٣٤ساله با فتنه 88 بیشتر بیمه شد و حماسه نه دی مهر تاییدی بر استقامت و پایداری مردم و مسئولین بر ارزش های انقلاب و راه امام خمینی بود.

همان كسانى كه به كسان دیگرى غیر از منتخَب رأى داده بودند، همانها هم در مقابل آنها ایستادند. لذا دیدید در نه دى، در 22 بهمن، همه شركت كردند؛ همه آمدند. این نشان‌دهنده‌ى این است كه فتنه‌گران و فتنه‌انگیزان یك اقلیت معدودند

نه دی هرسال پررنگ تر از قبل خواهد شد و این  خون سیدالشهدا، بصیرت و هدایت و مقاوت و رهایی را در رگهای مرده و خشك تاریخ تزریق كرد و اینگونه انسان را حیاتی دوباره بخشید. حیاتی طیبه و باطنی..

 مسلما نهم دی ماه با گدشت تاریخ و روشن شدن بیشتر زوایای فتنه، بهتر شناخته و درک خواهد شد. و آیندگان در این پیچ تاریخی گذشتگان را تحسین خواهند کرد که اینگونه با بصیرت اجازه هیچ گونه آسیب و لطمه به انقلاب و ارزش های اسلامی شان را به دشمنان نداده و بار دیگر با ایستادگی خود چشم طمع دشمنان را بر این کشور و انقلاب کور کردند.

امیر رضوانی

بخش سیاست تبیان

برچسب ها :


9 دی ,


حماسه 9 دی ,

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه تمامی مطالب وبلاگ ما در ایمیل شما خواهد بود

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید :

نویسندگان
پایگاه های تابعه
ویژه ها
کلام ولایت

با فرمانده بسیج

  • طراحی قالب توسط پارس تولز
.CopyRight © 2011 - 2013 hoze6 Group , All Rights Reserved ©

سایت خبری تحلیلی حوزه 6 مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) - اصفهان

حوزه 6 ، حوزه 6 امام صادق (ع) ، حوزه 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه مقاومت بسیج 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه بسیج برادران اصفهان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات