» کنترل قیمت‌ها؛ از وعده تا عمل/‌ بازار کالاهای اساسی رها شده است؟ ( شنبه 20 مهر 1392 )
» تحریم‌های ضدایرانی اقتصاد شکننده جهان را به چالش کشیده است ( شنبه 20 مهر 1392 )
» شلیک موشک‌های چند تُنی از غزه به تل‌آویو ( شنبه 20 مهر 1392 )
» یك میلیارد لیتر بنزین بیشتر مصرف كردیم ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» ارتش سوریه در آستانه فتح كامل حلب ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» پیشرفت علمی درون‌زا زمینه‌ساز اعتبار و ابهت ملت/ نباید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» درخواست قانونگذاران آمریکایی و آیپک از اوباما برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» طراحان پروژه حذف شعار «مرگ بر آمریکا» به دنبال چه هستند؟ ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» شعار «مرگ بر آمریکا» حذف‌شدنی نیست/ طرح «نظرسنجی» خیانت به کشور است ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» تجدید‌نظرطلبان مطالبات اقتصادی را به كوچه سیاست می‌برند ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» واکنش جالب امیر جعفری به سخنان نتانیاهو : برو بشین نقاشیتو بكش! ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» «لشکر خوبان» روایت خوب و نگارش بسیار ممتازى دارد ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» اظهارات نتانیاهو؛ سوژه جدید خنده ایرانی‌ها! +عکس ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» وزارت اطلاعات در حال پیگیری اقدامات مجرمانه ۴ خرابکار اتمی است ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» گویا رفسنجانی خودش را صاحب دولت‌ می‌داند/ رئیس‌جمهور ورود کند ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» سردار نقدی : شناخت جنایات آمریکا درس بزرگ راهیان نور ( شنبه 13 مهر 1392 )
» رابطه بین بی‌اعتمادی ایران به واشنگتن و نفوذ صهیونیست‌ها در کاخ سفید ( شنبه 13 مهر 1392 )
» ظریف: اظهارات اوباما توهین به مردم ایران بود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم/ از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور شد ( شنبه 13 مهر 1392 )
» شکست طرح حمله به سوریه تازه‌ترین ناکامی دشمن در برابر انقلاب بود ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» ابطال تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» خلع سلاح شیمیایی سوریه یا انداختن سایه جنگ بر سر ایران ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» پاسخ سرلشکر جعفری به مطالبه رئیس‌جمهور / سپاه آمادگی انجام هر اقدامی را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دارد ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» شایعات علیه سپاه را قبول ندارم / باید پروژه‌های ملی را بر عهده بگیرید/ سپاه رقیب بخش خصوصی نیست ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» رهبر القاعده حمله به آمریکا را خواستار شد ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» تهیه‌كننده فیلم ضد ایرانی در یك قدمی مدیریت ارشاد! ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» مانور هنرمندانه نباید به معنای عبور از خطوط قرمز باشد/حمایتم از دولت‌ها به معنای قبول داشتن همه کارکردها نیست ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
» حمله به سوریه برای امریكا و اسرائیل گران تمام می‌شود ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
شنبه 9 دی 1391 دسته بندی : ویژه نامه ,

سه سال از فتنه عمیق و بی‌سابقه 88 که پس از برگزاری انتخابات دهم ریاست‌ جمهوری بروز کرد، گذشت؛ فتنه‌ای که 20 سال روی آن برنامه‌ریزی و طراحی‌های دقیق شیطانی انجام شده بود...

3 سال از فتنه عمیق و بی‌سابقه 88 که پس از برگزاری انتخابات دهم ریاست‌ جمهوری بروز کرد، گذشت؛ فتنه‌ای که 20 سال روی آن برنامه‌ریزی و طراحی‌های دقیق شیطانی انجام شده بود و با آن که مستکبران عالم همه تخم‌مرغ‌های خود را در یک سبد چیده بودند و همه یاران علنی و مخفی خود را به کار گرفتند، در برابر رهبر حکیم انقلاب اسلامی و ملت ایران مغلوب شدند.

اما چه شد که فتنه‌ای چنین سهمگین، دقیق و عمیق، 8 ماه پس از آغاز با شکستی مفتضحانه برای تمام فتنه‌گران و حامیانشان روبه‌رو شد؟ تدابیر چه کسی موجب شد آنها به هیچ‌یک از اهداف شوم خود دست نیابند؟ چه شخصیتی مردم و حتی آن افرادی که فریب دروغ بزرگ تقلب را خوردند آگاه کرد؟ و که بود آن ‌کس که اسلام و ایران را از گردنه‌ای صعب‌العبور به سلامت گذراند؟ بی‌شک حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای روحی له الفداء ناخدای کشتی توفان‌زده انقلاب اسلامی بودند که با تدابیر الهی و اسلامی‌شان نظام را به سلامت به ساحل امن و آسایش رساندند.


تدابیر حضرت معظم‌له برای مهار فتنه

1- آگاهی بخشی: فتنه‌ای چنین عظیم اگر در هر کشور و نظامی رخ می‌داد، بدون هیچ تردیدی موجب سرنگونی آن نظام و ویرانی آن کشور می‌شد. تمام دنیای کفر، ضدانقلاب داخلی و خارجی، صهیونیزم بین‌الملل، گروهک‌های تروریست و ملحد در کنار کسانی در داخل که سابقا تا حد ریاست قوای کشور و ریاست دولت جمهوری اسلامی در راس امور مملکتی بودند قرار گرفتند و اوضاع مانند جنگ جمل شده بود.

برخی چون صدر اسلام این شبهه برای شان پیش آمده بود که فلانی و فلانی که علیه نظام قد علم کرده‌اند، پیش از این جزء مسۆولان بلندپایه كشور بوده‌اند پس ممکن است آنها حق باشند؛ اما به مرور زمان نقاب از رخ مدعیان برافتاد و همه پی بردند حق با نظام اسلامی است. فرمایشات رهبر بزرگوار انقلاب و روشنگری‌های حضرت معظم‌له، دلیل اصلی آگاهی ملت بود که موجب شد بسیاری از حامیان پاک‌طینت کاندیداهای مغلوب که تصور کرده بودند نظام به رای‌شان خیانت کرده است، به اشتباه خود پی ببرند.

2- استراتژی رفع شبهه تقلب: پس از برگزاری شکوهمند انتخابات و معلوم شدن نتایج آرا، 2 تن از کاندیداهایی که موفق به کسب آرای ملت نشده بودند، بدون هیچ سند و مدرکی ادعا کردند در انتخابات تقلب شده است و اگر تقلب نمی‌شد، رئیس‌جمهور می‌شدند.

پس از ایجاد این شبهه تاریخی و بی‌سابقه در دوران انقلاب، رهبر حکیم انقلاب دستور دادند 10‌درصد صندوق‌های رای مجددا شمارش شوند تا اگر تغییری در نتایج حاصل آمد، تمام صندوق‌ها بازشماری شوند، اما با آن که این کار انجام شد و تلویزیون نیز بازشماری آرا را پخش کرد، نامزد‌های مغلوب حتی به جلسه بازشماری آرا هم نرفتند که نشان از آن داشت که خود بهتر می‌دانند در انتخابات جمهوری ‌اسلامی اصلا امکان تقلب وجود ندارد. بدین ‌ترتیب شبهه تقلب رفته - ‌رفته‌ زیر سوال رفت و پس از آنکه شکست‌خوردگان حتی نتوانستند یک مدرک برای اثبات ادعاهای شان رو کنند، اصلا خودشان هم دیگر چنین ادعایی را تکرار نکردند.

فتنه

3- تشکیل دادگاه افکار عمومی به جای دادگاه قضایی: بلافاصله پس از قانون‌شکنی‌های 2 نامزد شکست‌خورده که منجر به خسارات مالی و جانی هم شده بود و ناامنی به وجود آورده بود، بسیاری افراد عقیده داشتند باید با سران فتنه برخورد شدید قضایی شده و اشد مجازات برای آنها در نظر گرفته شود. با توجه به اتهامات فراوان و جرائم هر روزه، سازمان‌یافته و اثبات‌شده سران فتنه نیز می‌شد آنها را دستگیر و محاکمه کرد اما در اینجا نیز تدبیر رهبر هوشمند انقلاب این بود که سران فتنه باید در دادگاه افکار عمومی ملت ایران محاکمه شوند و حکم‌شان هم توسط مردم صادر گردد. درستی این استراتژی دقیق و هوشیارانه هم تنها پس از 8 ماه از آغاز فتنه نمایان شد و پس از فجایع روز عاشورا توسط حامیان فرقه سبز، همه مردم ایران، غیرتمندانه در روز‌های 9 دی و 22 بهمن به خیابان‌ها ریختند و 50 میلیون نفر در نهم دی‌ماه و 50 میلیون نفر نیز در بیست و دوم بهمن‌ماه، حکم نابودی و دفن فتنه و افراد آلت فعل آمریکا و اسرائیل و انگلیس را صادر کردند.

فتنه

4- تدبیر شناخت كامل چهره فتنه‌جویان و سران فتنه: اگر از همان ابتدا با کاندیداهای ناکام انتخابات و حامیانشان برخورد بازدارنده شدید صورت می‌گرفت، ملت از شناخت چهره‌ واقعی سران فتنه و حامیان پلیدشان بازمی‌ماند اما با این استراتژی رفت- ‌رفته معلوم شد آبشخور این تحرکات کجاست. در روز قدس، حامیان سران فتنه با شکستن احترام ماه خدا، اقدام به روزه‌خواری علنی کرده و شعار «نه غزه نه لبنان» سر دادند؛ 13 آبان، فریاد كردند قبله آمالشان آمریکاست؛ 16 آذر به تمثال مبارک حضرت امام خمینی روحی له ‌الفداء جسارت و بی‌احترامی شد و 6 دی مصادف با عاشورای حسینی، شد آنچه نباید می‌شد. اینجا بود که همه مردم اعم از کسانی که حتی تا آن روز حق را به کاندیداهای ناکام می‌دادند و مردم عادی عاشق حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام آن افراد پلید را شناختند و 9 دی خروشیدند و این روز، یوم‌الدفن فتنه و فتنه‌گران شد. تدبیر شناخت واقعیت فتنه و فتنه‌گران یکی از مهمترین تدابیر رهبر حکیم انقلاب بود که موجب شد عمق فتنه و خباثت و پلیدی فتنه‌جویان به‌طور کامل نمایان شود و کاندیداهای مغلوب توسط ملت انقلابی ایران به زباله‌دان تاریخ بیفتند.

محمدمهدی تقوی

سابت تبیان

برچسب ها :


9 دی ,


حماسه 9 دی ,

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه تمامی مطالب وبلاگ ما در ایمیل شما خواهد بود

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید :

نویسندگان
پایگاه های تابعه
ویژه ها
کلام ولایت

با فرمانده بسیج

  • طراحی قالب توسط پارس تولز
.CopyRight © 2011 - 2013 hoze6 Group , All Rights Reserved ©

سایت خبری تحلیلی حوزه 6 مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) - اصفهان

حوزه 6 ، حوزه 6 امام صادق (ع) ، حوزه 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه مقاومت بسیج 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه بسیج برادران اصفهان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات