» کنترل قیمت‌ها؛ از وعده تا عمل/‌ بازار کالاهای اساسی رها شده است؟ ( شنبه 20 مهر 1392 )
» تحریم‌های ضدایرانی اقتصاد شکننده جهان را به چالش کشیده است ( شنبه 20 مهر 1392 )
» شلیک موشک‌های چند تُنی از غزه به تل‌آویو ( شنبه 20 مهر 1392 )
» یك میلیارد لیتر بنزین بیشتر مصرف كردیم ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» ارتش سوریه در آستانه فتح كامل حلب ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» پیشرفت علمی درون‌زا زمینه‌ساز اعتبار و ابهت ملت/ نباید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» درخواست قانونگذاران آمریکایی و آیپک از اوباما برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» طراحان پروژه حذف شعار «مرگ بر آمریکا» به دنبال چه هستند؟ ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» شعار «مرگ بر آمریکا» حذف‌شدنی نیست/ طرح «نظرسنجی» خیانت به کشور است ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» تجدید‌نظرطلبان مطالبات اقتصادی را به كوچه سیاست می‌برند ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» واکنش جالب امیر جعفری به سخنان نتانیاهو : برو بشین نقاشیتو بكش! ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» «لشکر خوبان» روایت خوب و نگارش بسیار ممتازى دارد ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» اظهارات نتانیاهو؛ سوژه جدید خنده ایرانی‌ها! +عکس ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» وزارت اطلاعات در حال پیگیری اقدامات مجرمانه ۴ خرابکار اتمی است ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» گویا رفسنجانی خودش را صاحب دولت‌ می‌داند/ رئیس‌جمهور ورود کند ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» سردار نقدی : شناخت جنایات آمریکا درس بزرگ راهیان نور ( شنبه 13 مهر 1392 )
» رابطه بین بی‌اعتمادی ایران به واشنگتن و نفوذ صهیونیست‌ها در کاخ سفید ( شنبه 13 مهر 1392 )
» ظریف: اظهارات اوباما توهین به مردم ایران بود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم/ از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور شد ( شنبه 13 مهر 1392 )
» شکست طرح حمله به سوریه تازه‌ترین ناکامی دشمن در برابر انقلاب بود ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» ابطال تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» خلع سلاح شیمیایی سوریه یا انداختن سایه جنگ بر سر ایران ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» پاسخ سرلشکر جعفری به مطالبه رئیس‌جمهور / سپاه آمادگی انجام هر اقدامی را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دارد ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» شایعات علیه سپاه را قبول ندارم / باید پروژه‌های ملی را بر عهده بگیرید/ سپاه رقیب بخش خصوصی نیست ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» رهبر القاعده حمله به آمریکا را خواستار شد ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» تهیه‌كننده فیلم ضد ایرانی در یك قدمی مدیریت ارشاد! ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» مانور هنرمندانه نباید به معنای عبور از خطوط قرمز باشد/حمایتم از دولت‌ها به معنای قبول داشتن همه کارکردها نیست ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
» حمله به سوریه برای امریكا و اسرائیل گران تمام می‌شود ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
چهارشنبه 29 آذر 1391 دسته بندی : سیاسی , اخبار بدنه ,

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: ما امروز قادریم در صورتی که دشمن بخواهد منافع حیاتی ما را تهدید کند، منافع حیاتی‌اش را به شکل متوازن و یا حتی بالاتر تهدید کنیم.
به گزارش خبرنگار سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در آئین اختتامیه همایش جغرافیا، توسعه، دفاع و امنیت با اشاره به اهمیت ویژه منطقه خلیج فارس برای همگان اظهار داشت: اقتصاد، اعتقاد، فرهنگ، عناصر اجتماعی،‌ارزشهای نظامی از پایه ها و ارکان مفهوم ژئوپلتیک خلیج فارس هستند و تحولات و اراده سیاسی می‌تواند دامنه و وزن نفوذ ژئوپلتیک هر کشور را کم و یا زیاد کند.

سردار سلامی با تبیین شرایط ژئوپلتیکی عربستان به عنوان یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس افزود: این کشور به لحاظ طبیعی در ساختار ژئوپلتیک خود دارای عناصر بزرگی از قدرت است، همچون تسلط بر سرزمین رژیم صهیونیستی اسرائیل، تسلط دوسویه بر دریای مدیترانه و خلیج فارس را دارا می باشد ولی چون اراده سیاسی لازم را ندارد، تمام این عناصر ژئوپلتیک گاهاً نه تنها موثر نیست بلکه به صورت عکس آن نیز عمل می‌کند.


وی خاطر نشان کرد: خلیج فارس امروز به عنوان قلب جهان شناخته شده است و جمهوری اسلامی ایران هم اکنون مرکز این قلب تلقی می‌شود که بروز این تلقی زائیده اتفاقاتی است که روند ساز پدیده های سیاسی بوده اند و این رخدادها نه تنها مستهلک نشده اند بلکه هر روز با رزنانس و تشدید مواجه بوده اند.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به ظهور انقلاب اسلامی افزود: ظهور انقلاب اسلامی این نظم ایجاد شده در جهان را با چالش روبرو کرد و اهمیت منطقه خلیج فارس را بیش از پیش نمایان کرد.

وی با بیان نقش ایران در منطقه افزود: انقلاب اسلامی قوه ی محرکه قوی داشته که توانست زلزله ای ایجاد کند و جهت میدان رقابت قدرت ها را به سمت خلیج فارس تغییر دهد و با فروپاشی شوروی سابق ، یک قدرت جدید به واسطه یک اعتقاد عظیم و بزرگ در جغرافیای سیاسی به نام انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت.

سردار سلامی گفت:‌مکانهای استراتژیک همواره میدان جاذبه ای قوی برای جنگ های بزرگ هستند و اهمیت خلیج فارس به این سبب موجب شده، از وقوع انقلاب اسلامی تاکنون همه جنگ‌هایی که در جهان رخ داده اند و بزرگ تلقی می شوند در منطقه خلیج فارس صورت بگیرند و بزرگترین جنگ های قرن 20 از لحاظ زمان و مقیاس در این منطقه رخ دهد و این همان جنگ تحمیلی 8 ساله بر علیه ملت ایران اسلامی است که موجب شد تا همه قدرت شرق و غرب متحد شوند بودند چراکه همین قدرت ها از بروز انقلاب اسلامی احساس مخاطره می‌کردند.

وی ادامه داد: منطقه خلیج فارس، منطقه‌ای است که دارای قدرت انبساط و نفوذ در مجموعه‌های مختلف جهان اسلام است و امروز سکوی پرشی به سمت پیشرفت و توسعه محسوب می شود.

سردار سلامی با اشاره به تغییر موازنه قدرت سیاسی جهان اظهار داشت: نتیجه نهایی هندسه قدرت جهانی از برآیند مقابله بین ایران و استکبار جهانی در این منطقه حاصل می‌شود.

وی افزود: این اقتدار و امنیت ما را تضمین می‌کند و کلید اقتدار ماست. همه می‌دانند عقبه امنیت ذخایر جهانی در کنترل و تسلط کامل ایران است.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: خلیج فارس در سایر مجموعه‌های امنیتی منطقه نیز نقش بسیار تأثیرگذاری دارد و امنیت در خلیج فارس است که امنیت جهانی محسوب می گردد و اگر اختلالی در این مورد رخ دهد توانایی قدرت بازیگر های فرامنطقه ای را در صحنه های بعدی به شدت کاهش خواهد داد.

وی خاطر نشان کرد : منطقه خلیج فارس نقش بسزایی در چرخه عمر قدرت‌های جهانی دارد که افزایش روزانه تقاضای نفت هر روز بر اهمیت این منطقه می افزاید و آمریکایی‌ها به دلیل عدم تقارن نفتی با ایران به دنبال این هستند که آن را در عدم تقارن انرژی هسته‌ای جبران کنند و سلاح هسته‌ای موضوع بحث اصلی آمریکایی‌ها نیست .

سردار سلامی با اشاره به برخی از سیاست های نادرست کشورهای منطقه ای تصریح کرد: در خلیج فارس کشورهای ضعیفی هستند که ثروت زیادی دارند و می‌خواهند به بازیگران فرامنطقه‌ای متکی شوند و این امر باعث ظهور استراتژی جدیدی توسط استکبار گردیده است و آن حضور چشم گیر آمریکا در مناطق حیاتی خلیج فارس است.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: رژیم صهیونیستی جزو عوامل اصلی تشدید کننده ناامنی در منطقه است زیرا از موازنه قدرت سود می‌برد و به همین دلیل این منطقه، منطقه تحولات و درگیری‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و حتی نظامی در آینده خواهد بود.

وی افزود: به فضل الهی ، در این نبرد موازنه قوا، انقلاب اسلامی از یک توانایی بالا برخوردار است زیرا توانسته شعاع اثر و نفوذ امنیتی و دفاعی خود را بسیار فراتر از مرزهای جغرافیایی توسعه دهد و شاهدیم بدون حضور مستقیم ایران ساختارهایی شبیه انقلاب اسلامی در جهان شکل گرفته که در حال فعالیت بر علیه نظام اسبتدادی هستند.

سردار سلامی گفت: ما در میدان عمل هستیم و بر صحنه مدیریت می کنیم و به دشمن دیدی واقع‌بینانه داریم و ما امروز قادریم در صورتی که دشمن بخواهد منافع حیاتی ما را تهدید کند، منافع حیاتی‌اش را به شکل متوازن و یا حتی بالاتر تهدید کنیم و این را دشمن در نبردهای اطلاعاتی و اقتصادی دیده است.

وی ادامه داد: امروز شاهدیم دشمن هر روز درحال تشییع جنازه سیاسی و از دست دادن یک پایگاه استراتژیک است و برای دشمن پیروزی، تبدیل به یک آرزوی دیرینه شده است و امروز آمریکایی‌ها از جنگ به رکود رسیدند و همیشه دیگران برایشان هزینه می کردند و آنها سود می بردند اما امروز آنها هزینه می کنند و دیگران سودش را می برند .

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه تمامی مطالب وبلاگ ما در ایمیل شما خواهد بود

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید :

نویسندگان
پایگاه های تابعه
ویژه ها
کلام ولایت

با فرمانده بسیج

  • طراحی قالب توسط پارس تولز
.CopyRight © 2011 - 2013 hoze6 Group , All Rights Reserved ©

سایت خبری تحلیلی حوزه 6 مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) - اصفهان

حوزه 6 ، حوزه 6 امام صادق (ع) ، حوزه 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه مقاومت بسیج 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه بسیج برادران اصفهان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic