» کنترل قیمت‌ها؛ از وعده تا عمل/‌ بازار کالاهای اساسی رها شده است؟ ( شنبه 20 مهر 1392 )
» تحریم‌های ضدایرانی اقتصاد شکننده جهان را به چالش کشیده است ( شنبه 20 مهر 1392 )
» شلیک موشک‌های چند تُنی از غزه به تل‌آویو ( شنبه 20 مهر 1392 )
» یك میلیارد لیتر بنزین بیشتر مصرف كردیم ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» ارتش سوریه در آستانه فتح كامل حلب ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» پیشرفت علمی درون‌زا زمینه‌ساز اعتبار و ابهت ملت/ نباید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» درخواست قانونگذاران آمریکایی و آیپک از اوباما برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» طراحان پروژه حذف شعار «مرگ بر آمریکا» به دنبال چه هستند؟ ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» شعار «مرگ بر آمریکا» حذف‌شدنی نیست/ طرح «نظرسنجی» خیانت به کشور است ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» تجدید‌نظرطلبان مطالبات اقتصادی را به كوچه سیاست می‌برند ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» واکنش جالب امیر جعفری به سخنان نتانیاهو : برو بشین نقاشیتو بكش! ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» «لشکر خوبان» روایت خوب و نگارش بسیار ممتازى دارد ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» اظهارات نتانیاهو؛ سوژه جدید خنده ایرانی‌ها! +عکس ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» وزارت اطلاعات در حال پیگیری اقدامات مجرمانه ۴ خرابکار اتمی است ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» گویا رفسنجانی خودش را صاحب دولت‌ می‌داند/ رئیس‌جمهور ورود کند ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» سردار نقدی : شناخت جنایات آمریکا درس بزرگ راهیان نور ( شنبه 13 مهر 1392 )
» رابطه بین بی‌اعتمادی ایران به واشنگتن و نفوذ صهیونیست‌ها در کاخ سفید ( شنبه 13 مهر 1392 )
» ظریف: اظهارات اوباما توهین به مردم ایران بود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم/ از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور شد ( شنبه 13 مهر 1392 )
» شکست طرح حمله به سوریه تازه‌ترین ناکامی دشمن در برابر انقلاب بود ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» ابطال تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» خلع سلاح شیمیایی سوریه یا انداختن سایه جنگ بر سر ایران ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» پاسخ سرلشکر جعفری به مطالبه رئیس‌جمهور / سپاه آمادگی انجام هر اقدامی را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دارد ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» شایعات علیه سپاه را قبول ندارم / باید پروژه‌های ملی را بر عهده بگیرید/ سپاه رقیب بخش خصوصی نیست ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» رهبر القاعده حمله به آمریکا را خواستار شد ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» تهیه‌كننده فیلم ضد ایرانی در یك قدمی مدیریت ارشاد! ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» مانور هنرمندانه نباید به معنای عبور از خطوط قرمز باشد/حمایتم از دولت‌ها به معنای قبول داشتن همه کارکردها نیست ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
» حمله به سوریه برای امریكا و اسرائیل گران تمام می‌شود ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
دوشنبه 27 آذر 1391 دسته بندی : تحلیل سیاسی , سیاسی ,

تشبیه قیام مردم كشورهای شمال آفریقا و غرب آسیا(خاورمیانه) به اقدامات اصلاحی و ناقص دوبچك و «بهار عربی» داشتن آن، پیش از آنكه ظلم به این حركت های بزرگ باشد.اهانت به ملت هایی است كه با پشتوانه و نشانه های بارز و برجسته اسلامی و دادن صدها شهید دیكتاتورهای حاكم بر خودشان را سرنگون كردند. كسانی که...
     امام خامنه ای (مدظله العالی) در دیدار شركت كنندگان در اجلاس جهانی اساتید دانشگاه های جهان اسلام و بیداری اسلامی بیانات مبسوطی درباره نیازهای ضروری و اساسی كشورهایی كه نسیم بیداری اسلامی به آنها وزید و موجب تغییر نظام سیاسی شد، ایراد كردند. اهمیت موارد مطرح شده و جامعیت آن به نحوی بود كه می توان ادعا كرد، این بیانات در بردارنده اصلی ترین بخش های «منشور بیداری اسلامی» است.امام خامنه ای (مدظله العالی) در مقدمه این بحث به توضیح و دفاع از عبارت «بیداری اسلامی» پرداختند و فرمودند: «دشمنان از كلمه «بیداری اسلامی» می ترسند، سعی می كنند عنوان «بیداری اسلامی» برای این حركت عظیم به كار نرود. چرا؟ چون وقتی اسلام در هیئت حقیقی خود، در قواره واقعی خود بروز و ظهور پیدا می كند، تن اینها می لرزد. اینها از اسلام برده دلار نمی ترسند، از اسم غرق در فساد و اشرافی گری نمی ترسند؛ از اسلام اسلامی كه امتداد و انتهایی در عمل و در توده مردم نداشته باشد، نمی ترسند؛ اما از اسلام عمل، اسلام اقدام، اسلام توده مردم، اسلام توكل به خدا، اسلام حسن ظن به وعده الهی كه فرمود: «ولینصرن الله من ینصره» می ترسند. وقتی اسم این اسلام می آید، نشانی از این اسلام پیدا می شود، مستكبران عالم به خودشان می لرزند- «كأنهم حمر مستنفره. فرت من قسوره» لذا نمی خواهند عنوان بیداری اسلامی باشد. ولی ما معتقدیم، نخیر، این یك بیداری اسلامی است، بیداری حقیقی است و رسوخ پیدا كرده است، امتداد پیدا كرده است، به این آسانی ها هم دشمنان نمی توانند آن را از راه خودش منحرف كنند.»

طرح این بحث ابتدا برای مخاطبان موصوف كه از بسیاری كشورهای اسلامی آمدند ضرورت داشت و بعد هم برای سایرین. اهمیت بحث برای مخاطبان موصوف به این دلیل است كه رسانه های كشورهای اسلامی به تبعیت از رسانه های غربی به جای عنوان «بیداری اسلامی» از «بهار عربی» استفاده می كنند. و «بهار عربی» هم وام گرفته شده از «بهار پراگ» است. مخاطبان موصوف پس از مشاهده اصرار امام خامنه ای(مدظله العالی) بر عنوان «بیداری اسلامی» و توضیح دلیل این اصرار، می توانند، روند استفاده از عنوان «بهار عربی» در كشورهای شان را تغییر دهند و به خاستگاه اصلی اش كه اسلام است بازگردانند.«بهار پراگ» كه الگویی برای نام گذاری حركات انقلابی در كشورهای شمال آفریقا و غرب آسیا (خاورمیانه) در نظر گرفته شده است، مقطعی از تاریخ اروپای مركزی، پس از جنگ جهانی دوم است. در 5 ژانویه سال 1968 میلادی الكساندر دوبچك به مقام دبیر كلی حزب كمونیست چكسلواكی رسید. در آن زمان چكسلواكی جزو اقمار شوروی سابق بود. دو بچك كه طرفدار یك «سوسیالیسم با چهره بشردوستانه» بود، بلافاصله اصلاحات را آغاز كرد و با آغاز اصلاحات وی «بهار پراگ» هم شروع شد. وی سانسور را لغو كرد، رئیس پلیس چكسلواكی را دستگیر كرد و به شهروندان این كشور كمونیستی اجازه مسافرت به خارج را داد. لئونیدبرژنف دیكتاتور شوروی سابق كه از رفتار دوبچك برای كشورهای بلوك شرق احساس خطر كرده بود، دستور داد نیروهای پیمان ورشو این كشور را اشغال كنند و چكسلواكی در روز 21 اوت سال 1368 به اشغال نیروهای پیمان ورشو درآمد و بهار كوتاه مدت پراگ به مدت بیست سال خزان شد.

تشبیه قیام مردم كشورهای شمال آفریقا و غرب آسیا(خاورمیانه) به اقدامات اصلاحی و ناقص دوبچك و «بهار عربی» داشتن آن، پیش از آنكه ظلم به این حركت های بزرگ باشد.اهانت به ملت هایی است كه با پشتوانه و نشانه های بارز و برجسته اسلامی و دادن صدها شهید دیكتاتورهای حاكم بر خودشان را سرنگون كردند. كسانی كه در همان ابتدای شكل گیری قیام های اسلامی اخیر، احساس كردند این قیام ها ریشه دار است و سریع منجر به پیروزی می شود، سریعاً به نام گذاری روی آوردند و كاملاً دقیق و هدفمند، اسم «بهار عربی» را بر آن گذاشتند.علت نام گذاری هم این بود كه آنها می دانستند، «بهار پراگ» تنها اشاره ای تاریخی به یك رخداد بدون پشتوانه و بدون اثرگذاری بر تحولات بعدی است و به غیر از یك نشانه هیچ ارزشی ندارد، آنها با این نام گذاری خواستند این قیام ها را نیز در ردیف آن حادثه فاقد اهمیت قرار دهند تا ابعاد خاصیتی آن را خنثی كنند و از ارزش بیندازند. در مقابل هنگامی كه اسم «بیداری اسلامی» بر این قیام ها گذاشته می شود، تصویر و متن آن كاملاً دگرگون می شود. همه این دگرگونی به سبب وصف «اسلامی» این «بیداری» است. «اسلامی» هم معرف پشتوانه این قیام ها است و هم به آنها هویت می دهد. با وصف «اسلامی»، كشته شدگان، «شهید» شناخته می شوند. حاكم موجود، ظالمی به حساب می آید كه به حكم اسلام باید با آن مقابله كرد، همه مسلمانان وظیفه دارند برای ساقط كردن حاكم ظالم مشاركت كنند و حركت به سبب خاستگاه اسلامی از سطح نخبگان عبور كرده و بلافاصله عرصه عمومی و توده مردم را فرامی گیرد و از همه مهم تر با پیروزی این قیام ها مطالبه مردم برای تأسیس حكومت جدید، اجرای احكام اسلامی است كه یكی از دستاوردهای اجرای احكام اسلامی رویارویی با استكبار غرب به رهبری آمریكا است و نكته مهم دیگر این نام گذاری، مشتاق كردن مردم سایر كشورهای اسلامی كه حاكمان مستبد دارند به قیام و مقابله با حاكمان مستبد است. وجود چنین ویژگی ها و خصوصیت هایی ازاین دست، موجب شده تا دشمن در برابر نام گذاری «بیداری اسلامی» به این نام، مقاومت و نام دیگری را تبلیغ و ترویج كند.
منبع

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه تمامی مطالب وبلاگ ما در ایمیل شما خواهد بود

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید :

نویسندگان
پایگاه های تابعه
ویژه ها
کلام ولایت

با فرمانده بسیج

  • طراحی قالب توسط پارس تولز
.CopyRight © 2011 - 2013 hoze6 Group , All Rights Reserved ©

سایت خبری تحلیلی حوزه 6 مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) - اصفهان

حوزه 6 ، حوزه 6 امام صادق (ع) ، حوزه 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه مقاومت بسیج 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه بسیج برادران اصفهان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic