» کنترل قیمت‌ها؛ از وعده تا عمل/‌ بازار کالاهای اساسی رها شده است؟ ( شنبه 20 مهر 1392 )
» تحریم‌های ضدایرانی اقتصاد شکننده جهان را به چالش کشیده است ( شنبه 20 مهر 1392 )
» شلیک موشک‌های چند تُنی از غزه به تل‌آویو ( شنبه 20 مهر 1392 )
» یك میلیارد لیتر بنزین بیشتر مصرف كردیم ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» ارتش سوریه در آستانه فتح كامل حلب ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» پیشرفت علمی درون‌زا زمینه‌ساز اعتبار و ابهت ملت/ نباید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» درخواست قانونگذاران آمریکایی و آیپک از اوباما برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» طراحان پروژه حذف شعار «مرگ بر آمریکا» به دنبال چه هستند؟ ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» شعار «مرگ بر آمریکا» حذف‌شدنی نیست/ طرح «نظرسنجی» خیانت به کشور است ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» تجدید‌نظرطلبان مطالبات اقتصادی را به كوچه سیاست می‌برند ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» واکنش جالب امیر جعفری به سخنان نتانیاهو : برو بشین نقاشیتو بكش! ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» «لشکر خوبان» روایت خوب و نگارش بسیار ممتازى دارد ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» اظهارات نتانیاهو؛ سوژه جدید خنده ایرانی‌ها! +عکس ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» وزارت اطلاعات در حال پیگیری اقدامات مجرمانه ۴ خرابکار اتمی است ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» گویا رفسنجانی خودش را صاحب دولت‌ می‌داند/ رئیس‌جمهور ورود کند ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» سردار نقدی : شناخت جنایات آمریکا درس بزرگ راهیان نور ( شنبه 13 مهر 1392 )
» رابطه بین بی‌اعتمادی ایران به واشنگتن و نفوذ صهیونیست‌ها در کاخ سفید ( شنبه 13 مهر 1392 )
» ظریف: اظهارات اوباما توهین به مردم ایران بود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم/ از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور شد ( شنبه 13 مهر 1392 )
» شکست طرح حمله به سوریه تازه‌ترین ناکامی دشمن در برابر انقلاب بود ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» ابطال تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» خلع سلاح شیمیایی سوریه یا انداختن سایه جنگ بر سر ایران ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» پاسخ سرلشکر جعفری به مطالبه رئیس‌جمهور / سپاه آمادگی انجام هر اقدامی را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دارد ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» شایعات علیه سپاه را قبول ندارم / باید پروژه‌های ملی را بر عهده بگیرید/ سپاه رقیب بخش خصوصی نیست ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» رهبر القاعده حمله به آمریکا را خواستار شد ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» تهیه‌كننده فیلم ضد ایرانی در یك قدمی مدیریت ارشاد! ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» مانور هنرمندانه نباید به معنای عبور از خطوط قرمز باشد/حمایتم از دولت‌ها به معنای قبول داشتن همه کارکردها نیست ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
» حمله به سوریه برای امریكا و اسرائیل گران تمام می‌شود ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
سه شنبه 17 مرداد 1391 دسته بندی : سیاسی , اخبار خاص ,

اصلاحطلبان همچنان در فكر بازگشت به فضای سیاسی كشور هستند. این واقعیتی است كه هر چند وقت یكبار از میان اخباری كه از داخل اردوگاه اصلاحطلبان به بیرون درز میكند، میتوان درك كرد. بر اساس آنچه كه دیروز سایت خبری مشرق منتشر كرده است، اكثر اصلاحطلبان معتقدند باید با نگارش نامه محرمانهای كه توسط خاتمی تنظیم میشود به صحنه سیاسی كشور بازگردیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (ع) به نقل از جوان آنلاین چندی پیش تعدادی از اصلاحطلبان شاخص با محوریت محمد خاتمی گردهم آمدند تا درباره نحوه بازگشت به نظام چارهاندیشی كنند.

اعضای جلسه پیشنهاد دادهاند در این نامه محرمانه كه به واسطه هاشمی رفسنجانی به رهبر انقلاب تقدیم میشود اصلاحطلبان تلویحاً از فتنه ۸۸ برائت بجویند. این پیشنهاد در حالی است كه خاتمی به آن روی خوش نشان داده است. اما به راستی چه اتفاقی افتاده كه پس از تمام فراز و نشیبهای جبهه اصلاحات در جریان حوادث تلخ پس از انتخابات، آنها تصمیم گرفتهاند كه از موضع خود كوتاه بیایند و از این وقایع برائت بجویند؟ پاسخ به این سؤال را باید در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری جستوجو كرد.

 

واقعیت آن است كه پس از آنكه طرح هماهنگ و مشترك اپوزیسیون و اصلاحطلبان در خصوص تحریم انتخابات مجلس نهم با حضور پرشور مردم شكست خورد و خاتمی به عنوان یكی از لیدرهای اصلاحات (كه نقش وی در ترویج سناریوی تحریم، غیرقابل انكار است) مجبور به حضور در انتخابات شد، اصلاحطلبان تصمیم گرفتند كه اگرچه تمام برنامهریزیهایشان با شكست روبهرو شد، اما از این شرایط به وجود آمده نیز به نحو احسن به نفع خود استفاده كنند.


 

آنها كه از حضور خاتمی در انتخابات حسابی شوكه شده بودند، برنامهریزی خود را روی بازگشت خاتمی به درون نظام گذاشتند تا شاید بار دیگر بتوانند اهداف خود را از داخل نظام پیگیری كنند. به همین خاطر مشاوران خاص خاتمی، پیشنهادات خود را برای امتیازگیری از نظام به وی ارائه كردند. همین مشاورهها باعث شد كه خاتمی در دیدار با همفكران خود سخن از وحدت ملی به میان آورد و خواستار آزادی زندانیان سیاسی شود. زندانیان سیاسی كه نه تنها در زمان آزادیشان علیه امنیت ملی اقدام كرده، بلكه در مدت حبس خود نیز آزادانه حملاتی را متوجه نظام و انقلاب میكردند و حتی از همان درون زندان نیز خواستار تحریم انتخابات شده بودند. اما نظام كه چندان دل خوشی از رفتار و كردار اصلاحطلبان در جریان حوادث تلخ پس از انتخابات نداشت، بار دیگر حرفهای خاتمی را جدی نگرفت تا وی و همفكرانش به دنبال راه حل دیگری برای سنجاق كردن خود به نظام باشند. از سوی دیگر وجود برخی نارضایتیها‌‌از سیاستهای اجرایی به ویژه در حوزه اقتصاد، اصلاحطلبان را بر آن داشت تا به هر ترتیب ممكن با بازگشت به درون نظام، خود را در انتخابات آتی در معرض آزمایش عمومی قرار دهند تا شاید از این طریق بتوانند بار دیگر سكان هدایت قوه مجریه كشور را بر عهده بگیرند، به همین دلیل اصلاحطلبان تصمیم گرفتهاند تا با محوریت خاتمی و كمك هاشمی رفسنجانی با ارسال نامهای به مقام معظم رهبری مخفیانه توبه كنند.

 

نامهای كه تازه نیست

اما ارسال نامه از سوی خاتمی به رهبر معظم انقلاب ماجرایی تازه نیست، چراكه پیشتر و در آذر ماه سال ۸۸ و در روزهایی كه التهاب ساخته اصلاحطلبان فضای كشور را در بر گرفته بود، خاتمی كوشید تا از طریق ارسال نامهای محرمانه به مقام معظم رهبری عملاً حساب اصلاحطلبان را از فتنهگران جدا كند. نكته مشترك میان هر دو نامه نیز این است كه هاشمی رفسنجانی به عنوان واسط عمل كرده است. بر اساس آنچه كه در آن دوران هفتهنامه ایراندخت وابسته به اصلاحطلبان ادعا كرد خاتمی در نامه خود به مقام معظم رهبری عنوان كرده كه جریان اصلاحطلب و ما، دولت موجود را به رسمیت میشناسیم اما باید جلوی تندرویها را گرفت؛ تندروی هم در این سو وجود دارد هم در آن سو.

بر اساس این گزارش، خاتمی در نامه خود تأكید كرده كه بهتر است از هاشمیرفسنجانی بخواهیم جریان حكمیت را رهبری كند. خاتمی به جریان اصلاحات و ریشههای خط امامی آن نیز اشاره و تصریح كرده كه این جریان قابل حذف نیست. او از همین زاویه خواستار آزادی زندانیان سیاسی و گشودن فضای سیاسی شده است.

 

خاتمی و فرار از توبه علنی

واقعیت این است كه بسیاری پس از حضور خاتمی در انتخابات، پذیرفتند كه وی از رفتار و كردار گذشته خود دور شده است. گرچه وی هیچگاه حاضر به عذرخواهی رسمی از نظام و مردم به خاطر رفتارهای غیرمعمولش در طول حوادث تلخ پس از انتخاب نشد و جای این عذرخواهی رسمی همچنان خالی است، اما بازهم بسیاری این مشاركت خاتمی در انتخابات را به فال نیك گرفتند تا بر اساس سیاست نظام در خصوص جذب حداكثری و دفع حداقلی گام برداشته باشند. حال این عذرخواهی مخفیانه در حالی است كه این رفتار خاتمی و اصلاحطلبان بر خلاف تمامی ادعاهای آنان در خصوص حق مردم برای دانستن و جریان آزاد اطلاعات است. لذا مردم همچنان منتظر عذرخواهی رسمی و علنی وی و همفكرانش از محضر نظام و مردم هستند.

 

خاتمی و مرزبندی با رادیكالهای اصلاحات

در عین حال نكتهای دیگر كه شاید مهمترین بحث و خواسته عمومی از خاتمی است، لزوم مرزبندی شفاف و رسمی وی با مشاوران و اصلاحطلبان تندرو است؛ كسانی كه همواره میكوشند تا از موجهای به وجود آمده به نفع خود استفاده و پروژه امتیازگیری از نظام را كلید بزنند و خاتمی را نیز به ابزاری برای امتیازگیری تبدیل كنند. این مسئلهای است كه بسیاری از سیاسیون نیز به آن اشاره كردهاند و گفتهاند یكی از مهمترین دلایل بدنام شدن خاتمی و اقدامات نه چندان مناسب وی در گذشته وجود همین مشاورانی است كه اطلاعات نادرست به خاتمی میدهند؛ اطلاعات غلطی كه این الزام را به وجود میآورد كه خاتمی بازنگری جدی در به كارگیری مشاوران خود انجام دهد.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه تمامی مطالب وبلاگ ما در ایمیل شما خواهد بود

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید :

نویسندگان
پایگاه های تابعه
ویژه ها
کلام ولایت

با فرمانده بسیج

  • طراحی قالب توسط پارس تولز
.CopyRight © 2011 - 2013 hoze6 Group , All Rights Reserved ©

سایت خبری تحلیلی حوزه 6 مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) - اصفهان

حوزه 6 ، حوزه 6 امام صادق (ع) ، حوزه 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه مقاومت بسیج 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه بسیج برادران اصفهان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات