» کنترل قیمت‌ها؛ از وعده تا عمل/‌ بازار کالاهای اساسی رها شده است؟ ( شنبه 20 مهر 1392 )
» تحریم‌های ضدایرانی اقتصاد شکننده جهان را به چالش کشیده است ( شنبه 20 مهر 1392 )
» شلیک موشک‌های چند تُنی از غزه به تل‌آویو ( شنبه 20 مهر 1392 )
» یك میلیارد لیتر بنزین بیشتر مصرف كردیم ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» ارتش سوریه در آستانه فتح كامل حلب ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» پیشرفت علمی درون‌زا زمینه‌ساز اعتبار و ابهت ملت/ نباید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» درخواست قانونگذاران آمریکایی و آیپک از اوباما برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» طراحان پروژه حذف شعار «مرگ بر آمریکا» به دنبال چه هستند؟ ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» شعار «مرگ بر آمریکا» حذف‌شدنی نیست/ طرح «نظرسنجی» خیانت به کشور است ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» تجدید‌نظرطلبان مطالبات اقتصادی را به كوچه سیاست می‌برند ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» واکنش جالب امیر جعفری به سخنان نتانیاهو : برو بشین نقاشیتو بكش! ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» «لشکر خوبان» روایت خوب و نگارش بسیار ممتازى دارد ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» اظهارات نتانیاهو؛ سوژه جدید خنده ایرانی‌ها! +عکس ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» وزارت اطلاعات در حال پیگیری اقدامات مجرمانه ۴ خرابکار اتمی است ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» گویا رفسنجانی خودش را صاحب دولت‌ می‌داند/ رئیس‌جمهور ورود کند ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» سردار نقدی : شناخت جنایات آمریکا درس بزرگ راهیان نور ( شنبه 13 مهر 1392 )
» رابطه بین بی‌اعتمادی ایران به واشنگتن و نفوذ صهیونیست‌ها در کاخ سفید ( شنبه 13 مهر 1392 )
» ظریف: اظهارات اوباما توهین به مردم ایران بود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم/ از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور شد ( شنبه 13 مهر 1392 )
» شکست طرح حمله به سوریه تازه‌ترین ناکامی دشمن در برابر انقلاب بود ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» ابطال تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» خلع سلاح شیمیایی سوریه یا انداختن سایه جنگ بر سر ایران ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» پاسخ سرلشکر جعفری به مطالبه رئیس‌جمهور / سپاه آمادگی انجام هر اقدامی را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دارد ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» شایعات علیه سپاه را قبول ندارم / باید پروژه‌های ملی را بر عهده بگیرید/ سپاه رقیب بخش خصوصی نیست ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» رهبر القاعده حمله به آمریکا را خواستار شد ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» تهیه‌كننده فیلم ضد ایرانی در یك قدمی مدیریت ارشاد! ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» مانور هنرمندانه نباید به معنای عبور از خطوط قرمز باشد/حمایتم از دولت‌ها به معنای قبول داشتن همه کارکردها نیست ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
» حمله به سوریه برای امریكا و اسرائیل گران تمام می‌شود ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
دوشنبه 9 مرداد 1391 دسته بندی : سیاسی , اخبار استان ,

دکتر سید مرتضی‌ سقاییان‌نژاد شب گذشته در جمع ائمه جماعات شهرداری اصفهان حضور روحانیون در شهرداری را زمینه ساز ایجاد روح تقوا در این مجموعه بزرگ دانست و اظهار داشت:حضور روحانیون به این دلیل است که روح تقوا شکل می‌گیرد ما هم بر همین اساس قوانین را محکم کنیم تا سازمانی که به وجود می‌آید خدوم باشد.
سقاییان‌نژاد افزود:اگر ارگان خدوم باشد آرامش را به ارمغان می‌آورد و آرامش اعتماد مردم را در پی دارد که نتیجه‌اش مشارکت آنان است.
وی حرکت در راه رسیدن به ابعاد کامل و متعالی شهر اسلامی را از اهداف بلند شهرداری برشمرد و تاکید کرد:باید همه کمک کنیم و شهر اسلامی را در راستای خواسته‌های مردم حرکت دهیم.
وی یادآور شد:تقوا محور حرکت است،هدایت فقط برای متقین است و اگر می‌خواهیم به حلقه وصل برسیم نیاز به تقوا داریم. تقوا کلید تمام خدمات است.
وی مسجد محوری را از رویکرد های ویژه مدیریت شهری برشمرد و افزود:در حال حاضر در شهر اصفهان سالانه ۲ و نیم میلیارد به صورت نقدی و ۲ و نیم میلیارد به صورت عمرانی به مساجد کمک می‌شود ضمن این‌که ۲ و نیم میلیارد هم به کانون‌های فرهنگی کمک می‌شود.اعتماد مردم تقویت نظام را به دنبال دارد
وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد:شهرداری یکی از نهادهایی است که می‌تواند بهترین خدمات را ارائه دهد،بیش‌ترین مراجعه را دارد و اگر این خدمات با خلوص نیت باشد اعتماد مردم را جلب می‌کند و اعتماد مردم تقویت نظام را به دنبال دارد.
شهردار اصفهان افزود:در گذشته شهرداری‌ها صرفا خدماتی بودند اما در شرایط امروز فقط کار خدماتی نمی‌کنند و در واقع بعد از شورا‌ها، شهرداری‌ها به ارگانی فرهنگی، خدماتی و اجتماعی تبدیل شده‌اند و اگر نگاه کنید امروز کار‌های فرهنگی شهرداری چند برابر ارگان های رسمی مربوط به این حوزه است.
شهردار اصفهان تاکید کرد: شهرداری یک ارگان اجتماعی است و این سرمایه اجتماعی که در شهرداری‌ها نهفته شده باید تقویت شود.
دکتر سقاییان‌نژاد تصریح کرد: باید در سه حوزه آموزش،اعتماد‌سازی و نهایتا مشارکت مردم حرکت کنیم که اعتماد‌سازی محور این موارد است و اگر ما این سه را تقویت کنیم سرمایه اجتماعی نیز تقویت می‌شود.

باید روزی ۳ میلیارد از مردم بگیریم تا ۳ میلیارد برایشان هزینه کنیم
وی با اشاره به این‌که درآمد و هزینه هر دو باید در شهرداری تامین شود خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهر اصفهان روزی ۳ میلیارد هزینه دارد بدین معنا که ما باید روزی ۳ میلیارد از دست مردم بگیریم تا سه میلیارد برایشان هزینه کنیم ضمن اینکه هم اکنون بودجه شهرداری اصفهان یک هزار میلیارد نقدی و یک هزار میلیارد غیر نقدی است که این به جز بودجه‌های مشارکتی و ... است.
شهردار اصفهان تاکید کرد: شهرداری یک نهاد اداری، مستقل و غیر دولتی است. ما از دولت پول نمی‌گیریم مگر در پروژه‌های ملی همچون قطار شهری که این پروژه نیز ۵۰ درصدش توسط دولت و ۵۰ درصدش توسط ما تامین می‌شود از این رو اعتماد مردم برای شهرداری بسیار مهم است. اگر مردم متوجه شوند پولی که می‌دهند چگونه و کجا هزینه می‌شود، مشارکت می‌کنند و این مشارکت رشد شهر را به دنبال دارد.
وی با اشاره به سابقه تاریخی شهرداری‌ها، دوره مشروطه را اوج اعتماد مردم به شهرداری‌ها و دوران رضا خان را آغاز موج بی اعتمادی مردم به شهرداری‌ها عنوان کرد و افزود:انقلاب اسلامی دوره جدید و نوینی را در تاریخ شهرداری‌ها رقم زد.

بدون درآمد پایدار مجبور به شهر فروشی هستیم
دکتر سقاییان‌نژاد با اشاره به ارائه لایحه قانون خود کفایی شهرداری‌ها در سال ۶۲ بیان داشت:این خود کفایی برای شهرداری‌ها از جهتی مفید و از جهتی مضر بود چرا که قرار بود همراه با این لایحه دولت لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها را نیز ارائه کند که تا به امروز این امر اتفاق نیفتاده و منبع درآمد شهرداری‌ها به تراکم فروشی محدود شده که می‌توانیم بگوییم این عملا شهر فروشی است.
وی افزود:در حال حاضر بین ۶۵ تا ۷۰ درصد درآمد شهرداری‌ها تراکم فروشی است که همین باعث می‌شود اگر یک سال کار ساختمانی خوب باشد درآمد شهرداری بیش‌تر و اگر یک سال کم باشد درآمد شهرداری کم‌تر شود.
وی یادآور شد: با گنجاندن ۷ اصل در خصوص شوراها در قانون اساسی اصلاحی سال ۶۸ نقش شوراها در اداره شهرها پر رنگ‌تر شد و از آن طریق اعتماد نسبی مردم به شهرداری‌ها نیز بالاتر رفت چرا که شورای شهر با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شود و به وسیله آن به صورت غیر مستقیم شورای شهر، شهردار را انتخاب می‌کند.

هدف مدیریت شهری شکستن دیوار بلند بی اعتمادی بود
شهردار اصفهان با بیان اینکه در سال ۸۲ و با آغاز فعالیت دوره جدید مدیریت شهری شعار شکسته شدن دیوار بی اعتمادی بین مردم و شهرداری در دستور کار قرار گرفت افزود:برای این کار نخست باید فرهنگ سازمانی تغییر می‌کرد،فرهنگ سازمانی در یک نهاد تحت حاکمیت نظام اسلامی باید اسلامی باشد،ما نیز تاکنون به دنبال حذف  بی اعتمادی بودیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش مسجد محوری را از رویکرد های ویژه مدیریت شهری برشمرد و افزود:در حال حاضر در شهر اصفهان سالانه ۲ و نیم میلیارد به صورت نقدی و ۲ و نیم میلیارد به صورت عمرانی به مساجد کمک می‌شود ضمن این‌که ۲ و نیم میلیارد هم به کانون‌های فرهنگی کمک می‌شود.

لزوم توجه به جلب اعتماد عمومی
سقاییان‌نژاد آموزش‌های فرهنگی مدیران و کارکنان و انتخاب مدیران متعهد و دانش آموخته را از دیگر برنامه‌ها برای شکستن دیوار بی اعتمادی برشمرد و افزود:در حال حاضر شهرداران و مدیران باید حداقل دارای مدرک لیسانس در یکی از رشته‌های فنی باشند.
وی یادآور شد: برگزاری ملاقات‌های مردمی ،راه‌اندازی سامانه ۱۳۷، روزنامه اصفهان زیبا، خبرگزاری ایمنا، صدای شهر و سیمای شهر همه و همه در جهت جلب اعتماد عمومی است.

شهرداری استراتژی دارد
دکتر سقاییان نژاد تاکید کرد: شهرداری اصفهان از معدود نهادهایی است که برنامه استراتژیک دارد ضمن اینکه این مجموعه برنامه‌های اصفهان ۲۲، ۸۵ و ۹۰ را پشت سر گذاشته‌ و برنامه اصفهان ۹۵ را پیش رو داریم و بر این اساس کاملا منطبق با یک نقشه راه حرکت می‌کنیم.
وی تاکید کرد:کاملا به سمت قانونمندی حرکت می‌کنیم،تلاش شده تا بروکراسی محدود شود و همه چیز به سمت الکترونیکی شدن برود چرا که این اعتقاد وجود دارد چون برای ارائه خدمات پول از مردم می‌گیریم باید سرگردانی آن‌ها کم شود.

به شهرداری نمره ۱۵ می‌دهم
شهردار اصفهان تاکید کرد: با وجود تمام کارهایی که کرده‌ایم باز هم به شهرداری نمره ۱۴ تا ۱۵ می‌دهم چرا که بخشی از این اعتماد‌سازی در دست ما و بخشی در دست دیگر نهاد‌هاست باید در شهر مدیریت جامع شهری باشد تا کارها درست بشود مثلا در حوزه ترافیک مهندسی ترافیک با شهرداری هاست، قانون را نیروی انتظامی عمل می‌کند و حوزه فرهنگی هم مغفول مانده است بنابراین این بخش‌ها باید در دست یک نهاد باشد تا کار درست پیش برود.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه تمامی مطالب وبلاگ ما در ایمیل شما خواهد بود

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید :

نویسندگان
پایگاه های تابعه
ویژه ها
کلام ولایت

با فرمانده بسیج

  • طراحی قالب توسط پارس تولز
.CopyRight © 2011 - 2013 hoze6 Group , All Rights Reserved ©

سایت خبری تحلیلی حوزه 6 مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) - اصفهان

حوزه 6 ، حوزه 6 امام صادق (ع) ، حوزه 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه مقاومت بسیج 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه بسیج برادران اصفهان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات