» کنترل قیمت‌ها؛ از وعده تا عمل/‌ بازار کالاهای اساسی رها شده است؟ ( شنبه 20 مهر 1392 )
» تحریم‌های ضدایرانی اقتصاد شکننده جهان را به چالش کشیده است ( شنبه 20 مهر 1392 )
» شلیک موشک‌های چند تُنی از غزه به تل‌آویو ( شنبه 20 مهر 1392 )
» یك میلیارد لیتر بنزین بیشتر مصرف كردیم ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» ارتش سوریه در آستانه فتح كامل حلب ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» پیشرفت علمی درون‌زا زمینه‌ساز اعتبار و ابهت ملت/ نباید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» درخواست قانونگذاران آمریکایی و آیپک از اوباما برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» طراحان پروژه حذف شعار «مرگ بر آمریکا» به دنبال چه هستند؟ ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» شعار «مرگ بر آمریکا» حذف‌شدنی نیست/ طرح «نظرسنجی» خیانت به کشور است ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» تجدید‌نظرطلبان مطالبات اقتصادی را به كوچه سیاست می‌برند ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» واکنش جالب امیر جعفری به سخنان نتانیاهو : برو بشین نقاشیتو بكش! ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» «لشکر خوبان» روایت خوب و نگارش بسیار ممتازى دارد ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» اظهارات نتانیاهو؛ سوژه جدید خنده ایرانی‌ها! +عکس ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» وزارت اطلاعات در حال پیگیری اقدامات مجرمانه ۴ خرابکار اتمی است ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» گویا رفسنجانی خودش را صاحب دولت‌ می‌داند/ رئیس‌جمهور ورود کند ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» سردار نقدی : شناخت جنایات آمریکا درس بزرگ راهیان نور ( شنبه 13 مهر 1392 )
» رابطه بین بی‌اعتمادی ایران به واشنگتن و نفوذ صهیونیست‌ها در کاخ سفید ( شنبه 13 مهر 1392 )
» ظریف: اظهارات اوباما توهین به مردم ایران بود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم/ از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور شد ( شنبه 13 مهر 1392 )
» شکست طرح حمله به سوریه تازه‌ترین ناکامی دشمن در برابر انقلاب بود ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» ابطال تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» خلع سلاح شیمیایی سوریه یا انداختن سایه جنگ بر سر ایران ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» پاسخ سرلشکر جعفری به مطالبه رئیس‌جمهور / سپاه آمادگی انجام هر اقدامی را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دارد ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» شایعات علیه سپاه را قبول ندارم / باید پروژه‌های ملی را بر عهده بگیرید/ سپاه رقیب بخش خصوصی نیست ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» رهبر القاعده حمله به آمریکا را خواستار شد ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» تهیه‌كننده فیلم ضد ایرانی در یك قدمی مدیریت ارشاد! ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» مانور هنرمندانه نباید به معنای عبور از خطوط قرمز باشد/حمایتم از دولت‌ها به معنای قبول داشتن همه کارکردها نیست ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
» حمله به سوریه برای امریكا و اسرائیل گران تمام می‌شود ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
چهارشنبه 17 مهر 1392 دسته بندی : اقتصادی , تحلیل سیاسی ,

65 روزی می‌شود كه دولت یازدهم فعالیت خود را رسماً آغاز كرده و اعضای كابینه دولت، وزارتخانه‌های تحت مدیریت خود را تحویل گرفته و مشغول به كار شده‌اند.

طبیعتاً ارزیابی و قضاوت در مورد فعالیت‌های صورت گرفته از سوی دولتمردان در این مدت، اندكی زود و غیرقابل پذیرش است اما باید این را هم در نظر داشت كه نخستین وعده‌های داده شده از سوی دولتمردان در طول ماه‌های گذشته، وعده « گشایش 100 روزه در زندگی و معیشت مردم» است كه بیش از نیمی از این زمان سپری شده و هنوز اتفاق محسوسی در زندگی و معیشت مردم رخ نداده است. گزاره آمده قبل از آنكه یادآوری وعده‌های داده شده از سوی دولتمردان و غافل نشدن از موضوعات اصلی كشور به حساب آید، تلنگری است به كارگزاران قوه مجریه برای هوشیاری و هوشمندی در مقابل توطئه‌ها و دسیسه‌های جریانی خاص كه سعی دارد ضمن «تخریب وجهه دولت»، با اتخاذ عملیات نرم و زیرپوستی، خود را به صندلی ریاست جمهوری برساند.

این جریان‌ كه اثبات شده است تنها به خواسته‌ها و آرمان‌های بالادستی خود می‌اندیشد تا دغدغه‌های محرومین و قشر فرودست جامعه، امروز با پیروی از اصولی مانند «اصل غافل‌سازی دولت از اولویت‌های كشور»، تلاش دارد زمینه برگشت رسمی خود به قدرت را فراهم كرده و از آن پس اهداف بر زمین مانده پدرخوانده‌های خود را پیاده‌سازی كند.

این جریان همانی است كه در طول هشت سال گذشته در اشكال و قالب‌های مختلف تلاش می‌كرد خود را تریبون اكثریت جامعه و مدعی حقوق ملت در مقابل معضلات اقتصادی جلوه داده و از این گسل، نقش منتقد و حتی تخریبچی را علیه حاكمیت بازی كند. می‌كند.


رسانه‌های زنجیره‌ای در 65 روز اخیر روی چه موضوعاتی متمركز شده‌اند؟

با یك بررسی ساده از صفحات روزنامه‌های زنجیره‌ای وابسته به این جریان - در طول دو ماه اخیر - نه تنها میزان صداقت این گروه با مردم جامعه نمایان می‌شود بلكه به راحتی می‌توان از طراحی‌های پیچیده این جماعت برای بی‌نتیجه گذاشتن فعالیت‌های دولتمردان یازدهم و تبدیل كردن دولت به سكوی پرش همفكران خود پرده برداشت.

به جرئت می‌توان گفت در طول 65 روز اخیر شخصیت‌های برجسته و رسانه‌های منسوب به طیف تجدیدنظرطلبان از مشكلات اقتصادی و معیشتی مردم بسیار كمتر گفته و نوشته‌اند و به جای آن تمركز خود را روی تبیین مفاهیمی جهت‌دار نظیر «مذاكره با امریكا»، «چگونگی فتح مجلس دهم و ریاست جمهوری دوازدهم توسط همفكرانشان»، «ضرورت‌های فعالیت‌های مدنی در داخل كشور»، «آزادی سران فتنه‌گر»، «آزادی احزاب منحله و انقلاب‌ستیز» و« تخریب نهادهای برآمده از انقلاب مانند سپاه» قرار داده و از دغدغه‌های اساسی جامعه به مانند همیشه غافل شده‌اند. در حالی رسانه‌های جمعی این دسته سیاسی همگام و هماهنگ با رهبران و نظریه‌پردازان خود در جهتی خاص قدم بر می‌دارند كه مردم در انتخابات خردادماه گذشته با هدف حل مشكلات اقتصادی و معیشتی و گذار از دوران تورم و گرانی به دكتر حسن روحانی رأی داده‌اند و امروز به تماشا نشسته‌اند تا ببینند دولت چگونه برای حل مشكلاتشان تدبیر كرده و امید را به زندگانی‌شان برمی‌گرداند.

به راستی چرا مدعیان امروز راه امام(ره) در شرایطی كه مردم با مشكلات گسترده در زندگی روزمره دست و پنجه نرم می‌كنند، سخن از موضوعات غیرضروری و دسته چندم به میان می‌آورند؟

مگر دولت یازدهم بر اساس شعارها و ایده‌های اقتصادی موفق به كسب جذب آرای مردم در آوردگاه انتخابات نشد پس چرا امروز عده‌ای سعی دارند مطالبات مردم را قلب كرده و تمركز دولت را با عملیات رسانه‌ای- تبلیغی به سمت مسائلی دست چندم سوق دهند؟

به راستی هدف هواخواهان لیبرالسیم در داخل از محصور شدن دولت در مسائل سیاسی چیست؟

چگونه تجدیدنظرطلبان با این شگردهای هدفمند می‌توانند از دولت كنونی برای خود سكوی پرش درست كنند؟

اهداف مترتب شده بر این استراتژی

1- بخشی از این «انحراف» هویدا شده در زبان رهبران تندروهای تجدیدنظرطلب و جاری شده در صفحات خبری رسانه‌های افراطیون را باید در نوع نگرش این گروه به موضوع «قدرت» جست‌وجو كرد؛ به عبارت بهتر در افكار منسوبان به این جریان مطالبات گروهی همیشه نسبت به دغدغه‌های اجتماعی در اولویت بوده و این یكی از اصول نانوشته و نهادینه شده منسوبان به این جریان قلمداد می‌شود، به گونه‌ای كه در زمان حاكمیت هشت‌ساله این جریان در سال‌های گذشته هم مفاهیم برآمده از فرهنگ غربی، نظیر«توسعه سیاسی» و«آزادی بیان واندیشه»، در كنار «استحاله نظام» و «القای حاكمیت دوگانه» را اولویت‌های دولت خود تشخیص دادند و همه دغدغه‌های مردم را به كناری زدند.

2- بخشی از فرعی كردن موضوعات اصلی در شرایط كنونی هم یك مرحله از استراتژی برگشتن رسمی به قدرت باید ارزیابی شود كه در قالب اصل غافل‌سازی دولتمردان از موضوعات اساسی كشور پایه‌ریزی شده است.

بر این اساس آنقدر این جماعت موضوعات دست چندم را از طریق تریبون‌های مختلف و رسانه‌های زنجیره‌ای خود تكرار می‌كنند تا ذهن دولتمردان از موضوع اصلی كشور كه همان «كاهش مشكلات اقتصادی و معیشتی مردم است» غافل شده و رو به سوی مسائل فرعی نظیر برقراری ارتباط با امریكا و رفع حصر زندانیان سیاسی بیاورند.

این سناریو كاركرد انتخاباتی هم دارد

زمانی كه دولت تمركز خود را از موضوع اصلی كشور به سمت دیگری برد عملاً دو دستاورد برای این تجدیدنظرطلبان حاصل می‌شود؛ اولاً آنها می‌توانند در فرآیند انتخابات آینده، خصوصاً انتخابات ریاست جمهوری سال 96، توان اجرایی و مدیریتی دولت كنونی را در فائق آمدن بر مشكلات داخلی زیر سؤال ببرند و لزوم رأی‌آوری كاندیداهای منسوب به جریان خودی را مطرح و به این وسیله از دولت پلی برای برگشتن به قدرت درست كنند.

ثانیاً در هدفی كلان‌تر، بدبینی و بی‌اعتمادی مردم نسبت به كارگزاران نظام را عملیاتی كنند و پشتوانه نظام را از آرای مردمی تهی كنند، چرا كه با روی كارآمدن روحانی، فضایی از امید و خودباوری برای حل مشكلات داخلی در جامعه شكل گرفته و زمانی كه دولت پس از چهار سال از حل مشكلات ناتوان نشان داده شود، به صورت ناخودآگاه مردم از نظام و كارگزاران ناامید شده و رغبتی به حضور در انتخابات پیش‌رو نخواهند داشت و این همان هدف راهبردی نظام سلطه برای «شكاف بین مردم و حاكمیت اسلامی» است.

نافرمانی مدنی هم از اهداف تجدیدنظرطلبان ‌

نافرمانی مدنی یكی از گزینه‌های ثابت نظام سلطه و جریان داخلی همسو با غرب جهت براندازی نظام اسلامی بوده كه می‌تواند در بستر فعلی هم شكل ظاهری به خود بگیرد. نافرمانی مدنی در شرایطی شكل می‌گیرد كه كاسه صبر مردم در مواجهه با مشكلات اقتصادی و سیاسی لبریز شده و به این نتیجه می‌رسند كه حاكمیت از اجرای خواسته‌های آنها ناتوان و درمانده است، بنابراین شورش‌های اجتماعی و حركت‌های تند خیابانی را جایگزین اعتماد به دولت و كارگزاران نظام می‌كنند.

در نگاه تئوریسین‌های این جریان ادامه‌دار بودن مولفه‌هایی مانند تورم، بی‌كاربودن نیروی جوان و گرانی می‌تواند فضای داخلی را به سمت شورش‌های اجتماعی رهنمون كند.

تجدیدنظرطلبان دولت اقتصادی را به كوچه سیاست می‌برند

همانطور كه اشاره شد رسانه‌های زنجیره‌ای بر اساس یك طراحی هدفمند و هوشمندانه كه پدرخوانده‌های‌شان تدوین كرده‌اند تصمیم دارند دولت یازدهم را كه با سردادن شعارهای اقتصادی موفق به كسب آرای ملت شد به انحراف ببرند و از این مسیر اهداف میان مدت و بلند مدت خود را عملیاتی كنند. بر اساس آنچه گفته شد حمایت‌های پرحجم و پردامنه امروز وابستگان به این طیف از فعالیت‌های دولت یازدهم را نباید با ساده‌اندیشی و ساده لوحی تحلیل كرد بلكه باید این حمایت‌های جهت دار را قطعه‌ای از یك پازل بزرگ‌تر به نام «كسب قدرت رسمی» و سپس «استحاله نظام» به حساب آورد.

بنابراین بازی پیچیده پدرخوانده‌های تجدیدنظرطلب نه تنها هوشمندی دولتمردان یازدهم را برای «حركت بر مسیر خواسته‌های اصلی جامعه» و«پرهیز از سیاست زده شدن دولت در وجوه مختلف» نشان می‌دهد بلكه لزوم فاصله گرفتن رئیس دولت از برخی چهره‌های تراز اول این جریان را هم گوشزد


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه تمامی مطالب وبلاگ ما در ایمیل شما خواهد بود

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید :

نویسندگان
پایگاه های تابعه
ویژه ها
کلام ولایت

با فرمانده بسیج

  • طراحی قالب توسط پارس تولز
.CopyRight © 2011 - 2013 hoze6 Group , All Rights Reserved ©

سایت خبری تحلیلی حوزه 6 مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) - اصفهان

حوزه 6 ، حوزه 6 امام صادق (ع) ، حوزه 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه مقاومت بسیج 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه بسیج برادران اصفهان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic