» کنترل قیمت‌ها؛ از وعده تا عمل/‌ بازار کالاهای اساسی رها شده است؟ ( شنبه 20 مهر 1392 )
» تحریم‌های ضدایرانی اقتصاد شکننده جهان را به چالش کشیده است ( شنبه 20 مهر 1392 )
» شلیک موشک‌های چند تُنی از غزه به تل‌آویو ( شنبه 20 مهر 1392 )
» یك میلیارد لیتر بنزین بیشتر مصرف كردیم ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» ارتش سوریه در آستانه فتح كامل حلب ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» پیشرفت علمی درون‌زا زمینه‌ساز اعتبار و ابهت ملت/ نباید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» درخواست قانونگذاران آمریکایی و آیپک از اوباما برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» طراحان پروژه حذف شعار «مرگ بر آمریکا» به دنبال چه هستند؟ ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» شعار «مرگ بر آمریکا» حذف‌شدنی نیست/ طرح «نظرسنجی» خیانت به کشور است ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» تجدید‌نظرطلبان مطالبات اقتصادی را به كوچه سیاست می‌برند ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» واکنش جالب امیر جعفری به سخنان نتانیاهو : برو بشین نقاشیتو بكش! ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» «لشکر خوبان» روایت خوب و نگارش بسیار ممتازى دارد ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» اظهارات نتانیاهو؛ سوژه جدید خنده ایرانی‌ها! +عکس ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» وزارت اطلاعات در حال پیگیری اقدامات مجرمانه ۴ خرابکار اتمی است ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» گویا رفسنجانی خودش را صاحب دولت‌ می‌داند/ رئیس‌جمهور ورود کند ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» سردار نقدی : شناخت جنایات آمریکا درس بزرگ راهیان نور ( شنبه 13 مهر 1392 )
» رابطه بین بی‌اعتمادی ایران به واشنگتن و نفوذ صهیونیست‌ها در کاخ سفید ( شنبه 13 مهر 1392 )
» ظریف: اظهارات اوباما توهین به مردم ایران بود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم/ از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور شد ( شنبه 13 مهر 1392 )
» شکست طرح حمله به سوریه تازه‌ترین ناکامی دشمن در برابر انقلاب بود ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» ابطال تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» خلع سلاح شیمیایی سوریه یا انداختن سایه جنگ بر سر ایران ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» پاسخ سرلشکر جعفری به مطالبه رئیس‌جمهور / سپاه آمادگی انجام هر اقدامی را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دارد ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» شایعات علیه سپاه را قبول ندارم / باید پروژه‌های ملی را بر عهده بگیرید/ سپاه رقیب بخش خصوصی نیست ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» رهبر القاعده حمله به آمریکا را خواستار شد ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» تهیه‌كننده فیلم ضد ایرانی در یك قدمی مدیریت ارشاد! ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» مانور هنرمندانه نباید به معنای عبور از خطوط قرمز باشد/حمایتم از دولت‌ها به معنای قبول داشتن همه کارکردها نیست ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
» حمله به سوریه برای امریكا و اسرائیل گران تمام می‌شود ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
پنجشنبه 14 شهریور 1392 دسته بندی : سیاسی ,

جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأكید كرد: حمله به سوریه برای امریكا و اسرائیل بسیار گران و خطرناك است. 
 سردار حسین سلامی عصر دیروز در همایش «سوریه؛ سنگر مقاومت» كه در تالار سیدالشهدا(ع) برگزار شد، با بیان اینكه «ما در آستانه یك نقطه عطف راهبردی در سرنوشت این منطقه و به‌نوعی در دنیای اسلام هستیم»، گفت: احتمال وقوع واقعه‌ای سنگین با پیامدها و دامنه‌های تأثیر زمانی و جغرافیایی وسیع وجود دارد. 
وی افزود: یك التهاب روانی و سیاسی تحت‌تأثیر استراتژی نظام سلطه و دنیای استكبار به‌مدیریت امریكا به وجود آمده است. آنچه امروز شاهد آن هستیم، حاصل تراكم شكست‌های امریكا و متحدین غربی و منطقه‌ای او در اعمال استراتژی‌های سه‌دهه گذشته است.  وی خاطرنشان كرد: امریكایی‌ها به‌دنبال این هستند كه اسلام امریكایی را مقابل اسلام ناب و خالص و اسلام انقلابی قرار دهند تا بتوانند قدرت برانگیختگی و بعثت و بسیج انرژی‌های جهان اسلام را كه ناشی از الهامات اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی است در قالب یك اسلام جعلی و امریكاساخته و منفعل به‌شكلی استحاله كنند و از اسلام تصویری بسازند كه متناسب با نیازها، نیات و ایده‌آل‌ها و مطلوبیت‌های سیاسی آنهاست. 
جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران تصریح كرد: خاورمیانه و جهان اسلام در مركز مبادلات اقتصادی جهانی قرار دارند و یك منطقه پركشش اقتصادی برای تولیدكنندگان ثروت در جهان است، بنابراین امتیازات و مزیت‌های ژئوپولیتیك و ارزش‌های ژئواستراتژیك خاورمیانه كنار نفت و یك فرهنگ غنی از اسلام و منطقه‌ای كه رژیم صهیونیستی در درون آن كاملاً هضم شده به امریكایی‌ها این ایده را القا كرده است كه برای دهه‌های متمادی باید مركز ثقل اهداف و منافع حیاتی امریكا در این منطقه قرار داده شود.

سلامی تأكید كرد: با وجود اینكه ظرف دهه‌های گذشته امریكا و اروپا و رژیم صهیونیستی و متحدین وابسته‌ای منطقه‌ای آنها از همه سناریوها و سیاست‌ها و استراتژی‌ها برای دستیابی به اهداف بلند سیاسی خود استفاده كرده‌اند و در همه آنها شكست خورده‌اند، پژواك و انعكاس و بازتاب این شكست‌ها تلاش‌ امریكایی‌ها برای رخنه در مركز ثقل مقاومت اسلامی یعنی سوریه است، بنابراین سوریه میدان پاتك دنیای استكبار در مقابل تحولاتی است كه فضای تنفس سیاسی،  شعاع نفوذ امریكایی‌ها را تنگ كرده است. 
سلامی ادامه داد: دو بار مداخله نظامی امریكا در عراق هیچ دستاورد روشن و هیچ چشم‌انداز مثبتی به جز هزینه‌كرد اقتصادی فراوان، فرسوده كردن ارتش قدرتمند امریكا، نزول هیمنه و اعتبار و پرستیژ این قدرت در جهان و توسعه نفرت از امریكا در افكار عمومی جهان به خصوص مسلمانان نداشته است. شما دستاورد مداخله نزدیك به 10 سال امریكا در عراق را چگونه می‌توانید توصیف كنید؟ چه مفاهیمی می‌تواند این همه هزینه‌كرد سیاسی، اقتصادی، انسانی و روانی را توجیه كند. آیا این عبرت برای نظامی‌كردن مضاعف مجدد منطقه كافی نیست؟
جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران تصریح كرد: ما واقعیت‌های منطقه را می‌بینیم. آیا استراتژی امریكا برای امنیت رژیم صهیونیستی توانسته است امنیت را به این رژیم برگرداند؟ اگر اینچنین است، چرا جنگ‌های 33 روزه و 22 روزه و هشت روزه در لبنان و غزه، ارتش رژیم صهیونیستی را با عجز و درماندگی مواجه كرد؟
وی خاطرنشان كرد: هر كس از تاریخ درس نگیرد، مجبور به تكرار تجربه‌های تلخ آن خواهد بود. سنت‌های الهی بلاتغییر هستند و تبدیل‌ناپذیرند. روندهای جاری و گذشته در این منطقه عبرت‌های بزرگی را همه جهان نشان داد. درس‌های تاریخی و جاودان و عبرت‌های بزرگ، آموختنی، مهم و سرنوشت‌ساز كه اگر قدرت‌ها بدون تكیه بر آنها بخواهند سیاست‌های خود را دنبال كنند، مطمئناً گرفتار ناكامی‌ها و تلخی‌های آن تجربیات خواهند بود.  جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران تصریح كرد: تجربیات سه‌دهه اخیر ما در اینجا نشان داد كه مداخله فرامنطقه‌ای در منطقه هرگز به زمان خاصی محدود نخواهد بود. اگر قدرتی از مفهوم جنگ محدود سخن بگوید، بزرگ‌ترین اشتباه تاریخی را مرتكب شده است.
جهان اسلام و خاورمیانه، جهان پدیده‌ها و دومینوهای سیاسی سیال و توقف‌ناپذیر است نه در زمان نه در مكان. انبساط‌پذیری بحران در این منطقه بسیار بالا است. آیا مداخله امریكایی‌ها در عراق محدود به همان شش ماهی بود كه خودشان طراحی كرده بودند؟ امروز ما در دهمین سال مداخله امریكایی‌ها در عراق هستیم.  سلامی تصریح كرد: این منطقه همانند باتلاقی است كه هر قدرتی در آن فرو برود، هرچه دست و پا بزند، بیشتر فرو می‌رود. این قدرت خواه امریكا باشد یا غیرامریكا. آیا مداخلات امریكایی‌ها در عراق و بازتاب‌های آن تنها به عراق محدود شد؟ آیا مداخلات امریكا در افغانستان در كوتاه زمانی مهار شد؟ این منطقه شبیه آتشفشان است و اگر فعال شود، قابل مهار نیست. ما این واقعیت‌ها را به دشمنان می‌گوییم كه مرتكب اشتباه در محاسبه نشوند. 
سلامی تصریح كرد: واقعیت‌ها در عراق و افغانستان و در بقیه كشورها این تجربه را بیان می‌كند لذا ما نیازمند یك نگاه جدی و دقیق به تصمیمات خودمان هستیم، بنابراین توصیه می‌كنیم آن چیزی كه از پس مداخلات مجدد روی خواهد داد، فرو رفتن نیروهای متجاوز در باتلاقی از زمان و مكان است. آیا كسی می‌تواند تضمین دهد اگر به سوریه حمله نظامی شود، این حمله در درون مرزهای جغرافیایی سوریه محدود بماند؟ آیا كسی می‌تواند تضمین دهد كه همه انرژی‌های آزاد شده تحت تاثیر این مداخلات را می‌تواند مهار كند؟ آیا رهیافتی برای مهار وجود دارد؟
 سلامی تأكید كرد: سوریه به عنوان نقطه كانونی مقاومت و تكیه‌گاه بسیاری موفقیت‌های مربوط به نبردهای 33 روزه و 22 روزه و هشت روزه است. كشور بزرگی است كه مردمی سختكوش، مسلمان و مقاوم دارد. چشم‌انداز مقاومت در سوریه بسیار روشن است بنابراین ما توصیه می‌كنیم به تصمیم‌گیران استراتژیست و كارگردانان امنیت ملی در امریكا و در نزد كشورها و دولت‌هایی كه تصمیم گرفتند در تهاجم احتمالی آینده به آنها كمك كنند كه این یك بازی بسیار خطرناك است.  وی ادامه داد: راه حل عبور از بحران سوریه هرگز نظامی نیست. باید رژیم صهیونیستی كه محرك اصلی این جنگ‌افروزی است، در فرمول‌های امنیتی خود تجدیدنظر كند. برخورد احساسی و احساساتی با فضای جدید برای رژیم صهیونیستی و امریكا بسیار گران و خطرناك است. اگر امریكایی‌ها قبلاً اشتباه نمی‌كردند، شاید ما با قوت این حرف‌ها را نمی‌زدیم اما چون سرتاسر رفتارها و حركات امریكا در گذشته این منطقه توأم با اشتباه در تحلیل هزینه و فایده بوده، ما به آنها هشدار می‌دهیم كه بازهم مرتكب اشتباه مجدد نشوند، چراكه كار خطرناكی است.  جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران گفت: نباید تصور كنند سوریه در محیط بین‌الملل تنهاست و این جز تصورات، برداشت و ادراكات نادرست غربی‌هاست. در هر صورت آنچه اهمیت دارد، این است كه ملت و نظام و ارتش سوریه تصمیم گرفته است از خود شرفتمندانه دفاع كند و تاریخ هم نشان داده است هر ملتی به دفاع شرافتمندانه روی بیاورد، سرانجام سرزمین خود را گورستان متجاوزان خواهد ساخت. 
سلامی افزود: امروز كه امریكا در تردید عمیقی فرو رفته است و در این دو هفته‌ای كه به خود فرصت داده، بهتر است دقیق‌تر و عمیق‌تر به پیامدهای این تصمیم بیندیشد و بداند جنگ انرژی‌ها را فعال خواهد كرد. 
وی در پایان خاطرنشان كرد: جنگ روح جهاد را نزد مسلمانان گسترش خواهد داد و هرگز برای غرب منفعت‌بار نبوده است. امیدواریم خداوند به همه مسلمانان عزت، كرامت و به ملت عزیز سوریه روح مقاومت، جهاد و پایداری و ان‌شاءالله پیروزی و امنیت عطا كند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه تمامی مطالب وبلاگ ما در ایمیل شما خواهد بود

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید :

نویسندگان
پایگاه های تابعه
ویژه ها
کلام ولایت

با فرمانده بسیج

  • طراحی قالب توسط پارس تولز
.CopyRight © 2011 - 2013 hoze6 Group , All Rights Reserved ©

سایت خبری تحلیلی حوزه 6 مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) - اصفهان

حوزه 6 ، حوزه 6 امام صادق (ع) ، حوزه 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه مقاومت بسیج 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه بسیج برادران اصفهان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic