» کنترل قیمت‌ها؛ از وعده تا عمل/‌ بازار کالاهای اساسی رها شده است؟ ( شنبه 20 مهر 1392 )
» تحریم‌های ضدایرانی اقتصاد شکننده جهان را به چالش کشیده است ( شنبه 20 مهر 1392 )
» شلیک موشک‌های چند تُنی از غزه به تل‌آویو ( شنبه 20 مهر 1392 )
» یك میلیارد لیتر بنزین بیشتر مصرف كردیم ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» ارتش سوریه در آستانه فتح كامل حلب ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» پیشرفت علمی درون‌زا زمینه‌ساز اعتبار و ابهت ملت/ نباید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» درخواست قانونگذاران آمریکایی و آیپک از اوباما برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» طراحان پروژه حذف شعار «مرگ بر آمریکا» به دنبال چه هستند؟ ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» شعار «مرگ بر آمریکا» حذف‌شدنی نیست/ طرح «نظرسنجی» خیانت به کشور است ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» تجدید‌نظرطلبان مطالبات اقتصادی را به كوچه سیاست می‌برند ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» واکنش جالب امیر جعفری به سخنان نتانیاهو : برو بشین نقاشیتو بكش! ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» «لشکر خوبان» روایت خوب و نگارش بسیار ممتازى دارد ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» اظهارات نتانیاهو؛ سوژه جدید خنده ایرانی‌ها! +عکس ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» وزارت اطلاعات در حال پیگیری اقدامات مجرمانه ۴ خرابکار اتمی است ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» گویا رفسنجانی خودش را صاحب دولت‌ می‌داند/ رئیس‌جمهور ورود کند ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» سردار نقدی : شناخت جنایات آمریکا درس بزرگ راهیان نور ( شنبه 13 مهر 1392 )
» رابطه بین بی‌اعتمادی ایران به واشنگتن و نفوذ صهیونیست‌ها در کاخ سفید ( شنبه 13 مهر 1392 )
» ظریف: اظهارات اوباما توهین به مردم ایران بود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم/ از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور شد ( شنبه 13 مهر 1392 )
» شکست طرح حمله به سوریه تازه‌ترین ناکامی دشمن در برابر انقلاب بود ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» ابطال تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» خلع سلاح شیمیایی سوریه یا انداختن سایه جنگ بر سر ایران ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» پاسخ سرلشکر جعفری به مطالبه رئیس‌جمهور / سپاه آمادگی انجام هر اقدامی را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دارد ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» شایعات علیه سپاه را قبول ندارم / باید پروژه‌های ملی را بر عهده بگیرید/ سپاه رقیب بخش خصوصی نیست ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» رهبر القاعده حمله به آمریکا را خواستار شد ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» تهیه‌كننده فیلم ضد ایرانی در یك قدمی مدیریت ارشاد! ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» مانور هنرمندانه نباید به معنای عبور از خطوط قرمز باشد/حمایتم از دولت‌ها به معنای قبول داشتن همه کارکردها نیست ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
» حمله به سوریه برای امریكا و اسرائیل گران تمام می‌شود ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
سه شنبه 12 شهریور 1392 دسته بندی : سیاسی ,

مراسم افتتاحیه چهاردهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری با حضور اکثریت اعضاء به ریاست آیت‌الله مهدوی‌کنی در ساختمان قدیم مجلس با تلاوتی چند از آیات قرآن کریم آغاز شد.

در افتتاحیه این اجلاس آیت‌الله مهدوی‌کنی به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: این ایام سالگرد شهادت شهید رجایی و باهنر و مرحوم شهید دستجردی است و این ایام معطر به شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی است. این هفته برای ما الهام‌‌بخش و برای استمرار راه شهداست و مردم نیز از ما می‌خواهند که راه شهدا را ادامه دهیم.

وی افزود: امروز مجلس خبرگان رهبری با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد که برای ما الهام‌بخش است و اگر ما الان این مجلس را داریم، آثاری از اثر شهداست، زیرا اگر آنها از کشور اسلامی دفاع نمی‌کردند، ما الان اینجا نبودیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیات قرآن گفـت: شهدا کسانی بودند که در قولی که به خدا داده بودند صادق بودند، زیرا برای این تعهد باید استقامت داشته باشند.بر این اساس عده‌ای رفتند و وظیفه خود را انجام دادند و عده‌ای نیز منتظر ماندند تا وظایف خود را انجام دهند و ما این تعهد را برای ادامه راه خود لازم داریم.


آیت‌الله مهدوی‌کنی با اشاره به انفجار دفتر نخست‌وزیری نیز گفت: انفجار
آن روز من هم باید در آن مجلس می‌بودم و از وزارت کشور به من زنگ زدند که ساعت ۲:۱۵ بعدازظهر جلسه شورای عالی برگزار می‌شود و شما نیز به این مجلس بیایید، ولی در اثر خستگی من ساعت ۲:۳۵ از خواب بیدار شدم.

نخست‌وزیری حادثه‌ای بزرگی برای کشور و انقلاب ما بود و از جهتی نیز وسیله‌ای برای بقاء انقلاب به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: آن روز من هم باید در آن مجلس می‌بودم و از وزارت کشور به من زنگ زدند که ساعت ۲:۱۵ بعدازظهر جلسه شورای عالی برگزار می‌شود و شما نیز به این مجلس بیایید، ولی در اثر خستگی من ساعت ۲:۳۵ از خواب بیدار شدم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: وقتی از خواب بیدار شدم، کمیته مرکزی انهدام در ساختمان نخست‌وزیری را اعلام کرد که من آن دفتری را که همیشه شورای عالی در آنجا تشکیل می‌شد را نگاه کردم که در حال اشتعال بود و سپس برگشتم، ولی خبر نداشتم که آنها شهید شده بودند.

آیت‌الله مهدوی‌کنی با تاکید بر اینکه آن روز، روز سختی برای ملت و انقلاب بود تصریح کرد: کسی که در آن روزها به همه مسئولان دلداری می‌داد، وجود امام بود که مانند کوهی ایستاد و بعد از آن نیز امام دستور دادند برای کسانی که شهید شدند جایگزین قرار دهید و فرمودند آنها به بهشت رفته‌اند و شما نیز به دنبال کار خود بروید. راه و روش امام در تمام حوادث سنگین به همین صورت بود و امام ما را راهنمایی کرد که باید استقامت داشته باشیم و راه را ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه ما هیچگاه نباید امام و شهدا را فراموش کنیم اظهار داشت: یکی از خصوصیات رجایی این بود که می‌گفت "من مقلد امام هستم" و یکی از خصوصیات دیگر رجایی اعتقاد به روحانیت بود.

رئیس مجلس خبرنگان رهبری افزود: در آن زمان که بنده وزیر کشور بودم، در مسافرت‌هایی که با شهید رجایی می‌رفتیم، وی حاضر نمی‌شد که جلوتر از بنده وارد هواپیما شود و می‌گفت شما روحانی هستید و نباید عقب‌تر از من باشید.

آیت‌الله مهدوی‌کنی با اشاره به اینکه سال‌هاست که ابدان گمنام شهدا را می‌آورند، ولی هنوز کسانی که در راه خداوند شهید شدند تمام نمی‌شوند، اظهار داشت: برادران در مجلس خبرگان، خبرگانی که از رهبری صیانت می‌کنند و راهی است که شهدا ترسیم کرده‌اند را ادامه دهیم.

وی با اشاره به مسئله انتخابات نیز اظهار داشت: در این ایام مسئله انتخابات ریاست جمهوری مطرح بود. ریاست جمهوری امر مهم و از ارکان انقلاب است.

رئیس

یکی از خصوصیات رجایی این بود که می‌گفت "من مقلد امام هستم" و یکی از خصوصیات دیگر رجایی اعتقاد به روحانیت بود.

مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: انتخابات خوبی بود و مردم باشکوه و جدیت در این انتخابات شرکت کردند و بالاخره حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی رئیس‌جمهور شد و من نیز مانند همیشه به ایشان تبریک می‌گویم و انشاءالله فردا می‌آید که سخنان قبل از دستور را داشته باشد.

آیت‌الله مهدوی‌کنی با بیان اینکه تبریک را به ۳ معنا عرض می‌کنم، تصریح کرد: معنای اول برای شادباش و تحیت است که به نوعی امری تشریفاتی است و معنای دوم نیز دعا است.

وی در مورد معنای سوم تبریک نیز اظهار داشت: معنای سوم جنبه تقاضا و مطالبه را دارد و از نظر معناشناسی به معنای خیر کثیر است و در قرآن نیز مبارک مصداقا در جایی آورده شده است که دارای خیر عمومی است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کلمه مبارک به معنای موجودی است که واقعا خیر عام داشته باشد، گفت: ما این معنای سوم را به عنوان یک خواست عمومی از مقام ریاست جمهوری می‌خواهیم، زیرا خودشان نیز در یک نطقی بیان کردند که رئیس‌جمهور همه مردم هستند؛ بنابراین اگر رئیس‌جمهور همه مردم شد باید خیرش به همه برسد.

آیت‌الله مهدوی‌کنی با بیان اینکه ممکن است ما نیز به آقای روحانی رای نداده باشیم، تصریح کرد: وقتی رهبری حجت‌الاسلام روحانی را تنفیذ کردند، تقاضای ما نیز مشروط است، همان‌طور که تنفیذ رهبری مشروط است و آقای روحانی نیز باید مشکلات را تحمل کند، همانگونه که پذیرفته است که باید با این مشکلات دست و پنجه نرم کرد. البته خداوند در قرآن فرمودند که پس از سختی آسانی است و ما امیدواریم خدا بر دولت شما لطف را مقدر کند.

وی با بیان اینکه امیدواریم شما (رئیس‌جمهور) بتوانید مشکلات را برطرف کنید، تاکید کرد: مردمی که رای دادند در عین حال مسلمان هستند و مسائل مادی و معنوی با هم می‌خواهند.


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه تمامی مطالب وبلاگ ما در ایمیل شما خواهد بود

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید :

نویسندگان
پایگاه های تابعه
ویژه ها
کلام ولایت

با فرمانده بسیج

  • طراحی قالب توسط پارس تولز
.CopyRight © 2011 - 2013 hoze6 Group , All Rights Reserved ©

سایت خبری تحلیلی حوزه 6 مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) - اصفهان

حوزه 6 ، حوزه 6 امام صادق (ع) ، حوزه 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه مقاومت بسیج 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه بسیج برادران اصفهان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات