» کنترل قیمت‌ها؛ از وعده تا عمل/‌ بازار کالاهای اساسی رها شده است؟ ( شنبه 20 مهر 1392 )
» تحریم‌های ضدایرانی اقتصاد شکننده جهان را به چالش کشیده است ( شنبه 20 مهر 1392 )
» شلیک موشک‌های چند تُنی از غزه به تل‌آویو ( شنبه 20 مهر 1392 )
» یك میلیارد لیتر بنزین بیشتر مصرف كردیم ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» ارتش سوریه در آستانه فتح كامل حلب ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» پیشرفت علمی درون‌زا زمینه‌ساز اعتبار و ابهت ملت/ نباید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» درخواست قانونگذاران آمریکایی و آیپک از اوباما برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» طراحان پروژه حذف شعار «مرگ بر آمریکا» به دنبال چه هستند؟ ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» شعار «مرگ بر آمریکا» حذف‌شدنی نیست/ طرح «نظرسنجی» خیانت به کشور است ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» تجدید‌نظرطلبان مطالبات اقتصادی را به كوچه سیاست می‌برند ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» واکنش جالب امیر جعفری به سخنان نتانیاهو : برو بشین نقاشیتو بكش! ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» «لشکر خوبان» روایت خوب و نگارش بسیار ممتازى دارد ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» اظهارات نتانیاهو؛ سوژه جدید خنده ایرانی‌ها! +عکس ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» وزارت اطلاعات در حال پیگیری اقدامات مجرمانه ۴ خرابکار اتمی است ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» گویا رفسنجانی خودش را صاحب دولت‌ می‌داند/ رئیس‌جمهور ورود کند ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» سردار نقدی : شناخت جنایات آمریکا درس بزرگ راهیان نور ( شنبه 13 مهر 1392 )
» رابطه بین بی‌اعتمادی ایران به واشنگتن و نفوذ صهیونیست‌ها در کاخ سفید ( شنبه 13 مهر 1392 )
» ظریف: اظهارات اوباما توهین به مردم ایران بود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم/ از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور شد ( شنبه 13 مهر 1392 )
» شکست طرح حمله به سوریه تازه‌ترین ناکامی دشمن در برابر انقلاب بود ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» ابطال تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» خلع سلاح شیمیایی سوریه یا انداختن سایه جنگ بر سر ایران ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» پاسخ سرلشکر جعفری به مطالبه رئیس‌جمهور / سپاه آمادگی انجام هر اقدامی را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دارد ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» شایعات علیه سپاه را قبول ندارم / باید پروژه‌های ملی را بر عهده بگیرید/ سپاه رقیب بخش خصوصی نیست ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» رهبر القاعده حمله به آمریکا را خواستار شد ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» تهیه‌كننده فیلم ضد ایرانی در یك قدمی مدیریت ارشاد! ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» مانور هنرمندانه نباید به معنای عبور از خطوط قرمز باشد/حمایتم از دولت‌ها به معنای قبول داشتن همه کارکردها نیست ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
» حمله به سوریه برای امریكا و اسرائیل گران تمام می‌شود ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
دوشنبه 28 مرداد 1392 دسته بندی : مذهبی , عقیدتی , مطالب جالب ,

به گفته مسئولان سازمان بهزیستی طرح حضور روحانیون در كمپ‌های اعتیاد قرار است پس از اجرا در شهرری در سایر استان‌های كشور هم اجرایی شود.

عوارض اعتیاد و درمان مجدد و البته بازگشت افراد طرد شده از خانواده به آغوش جامعه یكی از مهمترین دغدغه‌های مسئولان طی سالیان اخیر بوده است. بیم ورود مجدد معتادان به دنیای دود و دم همیشه وجود داشته و بی‌تردید معتاد شدن مجدد یك فرد بی‌ارتباط با اطلاع رسانی ناصحیح در زمان درمان نیست. در همین ارتباط طی این سال‌ها بارها پیشنهادهایی مبنی بر حضور روحانیون در كمپ‌های اعتیاد جهت اطلاع رسانی و البته آگاهی دادن از مضرات اعتیاد بر خانواده و جامعه داده شده بود كه متأسفانه هیچ گاه عملی نشد. اما در حال حاضر در شهرستان ری طرحی تحت عنوان حضور روحانیون در كمپ‌های اعتیاد برای درمان معتادان برگزار می‌شود كه در این طرح روحانیون با حضور در كمپ‌ها به مسائل دینی و اعتقادی افراد در حال درمان می‌پردازند. طرحی كه می‌تواند با تقویت باورهای دینی و اراده مبتلایان به اعتیاد، آنان را از باتلاق مرگبار اعتیاد نجات دهد.


آیت‌الله بوشهری: اعتیاد گناه است اما توبه دارد

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر كشور در گفت‌وگو با «جوان» در همین ارتباط می‌گوید: تردیدی نیست كه یكی از مفادی كه افراد بیمار به معنای اعتیاد و مشابه آن به آن مبتلا می‌شوند، به ضعف اراده و باور اعتقادی آنها باز می‌گردد.

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری می‌افزاید: اگر افراد در بعد اعتقادی و شناخت مسائل دینی از آگاهی لازم برخوردار باشند و تبعات چنین رفتارهای پر خطری را بدانند در چنین باتلاقی گرفتار نخواهند شد. انسان‌هایی كه در طول زندگی به یأس می‌رسند و در شرایط ناآرامی هستند، متأسفانه دست به هر اقدامی می‌زنند و فكر می‌كنند این اقدامات تنها برای لذت بردن است و نمی‌دانند كه نه تنها خود بلكه با این رفتار جامعه نیز به خطر می‌افتد. وی خاطرنشان می‌كند: آموزه‌های دینی راه را مشخص می‌كند و مسائلی كه كمك می‌كند تا انسان به دام گناه برود در اسلام پیش بینی شده و كافی است انسان‌ها به آن كمی توجه كرده تا از افتادن در دام گناه محفوظ بمانند. حتی در صورت گناه نیز راه بازگشت وجود دارد و دستورالعمل‌هایی داده شده است. اعتیاد نیز به عنوان یك گناه، بی‌شك برگشت‌پذیر خواهد بود و لازمه آن رجوع به دین و درك صفات الهی و توبه از این گناه است.

آیت‌الله بوشهری عنوان می‌كند: روحانیون چون پیام‌رسانان هستند و اگر لازم باشد در هر جایی می‌توانند مانند پزشكان، نقش عالمان دینی و درمان كننده روح انسان‌ها را داشته باشند و افرادی را كه از دین فاصله گرفته و اسیر اعتیاد یا هر مشكل دیگری هستند، به زندگی بازگردانند. بی‌تردید روحانیت نقش به‌سزایی در بازگشت افراد دارد و آنها را به سمت سعادت دعوت می‌كند.

نظم‌ده: این طرح سراسری است


در همین ارتباط رئیس مركز توسعه و پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی «جوان» در ارتباط با این طرح می‌گوید: این طرح به صورت آزمایشی در شهر ری برگزار شده است و براساس كارهایی كه انجام شده قرار است تا در كل كشور اجرایی شود.

كاظم نظم‌ده می‌افزاید: سازمان بهزیستی در كنار تمامی فعالیت‌های خود رویكرد دینی را هم مدنظر قرار می‌دهد و در این سال‌ها قصد داشته تا با استفاده از مسائل دینی بسیاری از موارد را حل كند. اكنون هم طرحی آماده اجرا است تا روحانیون با حضور در كمپ‌ها با افرادی كه در دام اعتیاد گرفتار شده‌اند به گفت‌وگو و ترویج مسائل دینی بپردازند. حتی بحث‌هایی هم مطرح بود تا از روحانیون در مهدكودك‌ها نیز برای ارتباط با كودكان استفاده شود. وی خاطرنشان می‌كند: باید از حضور روحانیون و اطلاعات دینی آنها استفاده بهینه كرد و آموزه‌های دینی را در مسائل پیشگیری و درمان دخالت داد. بی‌تردید در صورت عمل بسیاری از این افراد به مسائل دینی شاهد كاهش اعتیاد و بازگشت معتادان به سمت افیون نخواهیم بود.

نظم‌ده عنوان می‌كند: سازمان بهزیستی براساس یك رویكرد كلان دین محور حركت می‌كند و همیشه نیز به بیماران در حال رهایی گفته‌ایم كه دوری از معنویات، اعتیاد را زیاد می‌كند. اكنون چند سالی است كه مدل‌های ایمان مدار، باور مدار و پرهیز مدار را در درمان معتادان استفاده می‌كنیم. بی‌شك اعتیاد بیشتر از آنكه جنبه فیزیكی داشته باشد، جنبه اعتقادی، اجتماعی و دینی دارد و در صورتی كه شاخص‌های دینی برای بسیاری از معتادان مشخص شود، فرد تصمیم بهتری در رهایی از افیون می‌تواند اتخاذ كند. به همین دلیل نیز باید با استفاده از روحانیون روش‌های ایمان‌مدار و باورمدار را گسترش و در اولویت قرار داد. در چنین شرایطی به گفته مسئولان بهزیستی قرار است با توجه به هزینه‌های طرح اشاره شده و با هماهنگی‌های صورت گرفته با ائمه جمعه شهرستان‌ها، هزینه‌های حضور روحانیون در كمپ‌ها از محل زكات تأمین شود.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه تمامی مطالب وبلاگ ما در ایمیل شما خواهد بود

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید :

نویسندگان
پایگاه های تابعه
ویژه ها
کلام ولایت

با فرمانده بسیج

  • طراحی قالب توسط پارس تولز
.CopyRight © 2011 - 2013 hoze6 Group , All Rights Reserved ©

سایت خبری تحلیلی حوزه 6 مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) - اصفهان

حوزه 6 ، حوزه 6 امام صادق (ع) ، حوزه 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه مقاومت بسیج 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه بسیج برادران اصفهان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات