» کنترل قیمت‌ها؛ از وعده تا عمل/‌ بازار کالاهای اساسی رها شده است؟ ( شنبه 20 مهر 1392 )
» تحریم‌های ضدایرانی اقتصاد شکننده جهان را به چالش کشیده است ( شنبه 20 مهر 1392 )
» شلیک موشک‌های چند تُنی از غزه به تل‌آویو ( شنبه 20 مهر 1392 )
» یك میلیارد لیتر بنزین بیشتر مصرف كردیم ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» ارتش سوریه در آستانه فتح كامل حلب ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» پیشرفت علمی درون‌زا زمینه‌ساز اعتبار و ابهت ملت/ نباید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» درخواست قانونگذاران آمریکایی و آیپک از اوباما برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» طراحان پروژه حذف شعار «مرگ بر آمریکا» به دنبال چه هستند؟ ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» شعار «مرگ بر آمریکا» حذف‌شدنی نیست/ طرح «نظرسنجی» خیانت به کشور است ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» تجدید‌نظرطلبان مطالبات اقتصادی را به كوچه سیاست می‌برند ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» واکنش جالب امیر جعفری به سخنان نتانیاهو : برو بشین نقاشیتو بكش! ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» «لشکر خوبان» روایت خوب و نگارش بسیار ممتازى دارد ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» اظهارات نتانیاهو؛ سوژه جدید خنده ایرانی‌ها! +عکس ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» وزارت اطلاعات در حال پیگیری اقدامات مجرمانه ۴ خرابکار اتمی است ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» گویا رفسنجانی خودش را صاحب دولت‌ می‌داند/ رئیس‌جمهور ورود کند ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» سردار نقدی : شناخت جنایات آمریکا درس بزرگ راهیان نور ( شنبه 13 مهر 1392 )
» رابطه بین بی‌اعتمادی ایران به واشنگتن و نفوذ صهیونیست‌ها در کاخ سفید ( شنبه 13 مهر 1392 )
» ظریف: اظهارات اوباما توهین به مردم ایران بود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم/ از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور شد ( شنبه 13 مهر 1392 )
» شکست طرح حمله به سوریه تازه‌ترین ناکامی دشمن در برابر انقلاب بود ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» ابطال تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» خلع سلاح شیمیایی سوریه یا انداختن سایه جنگ بر سر ایران ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» پاسخ سرلشکر جعفری به مطالبه رئیس‌جمهور / سپاه آمادگی انجام هر اقدامی را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دارد ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» شایعات علیه سپاه را قبول ندارم / باید پروژه‌های ملی را بر عهده بگیرید/ سپاه رقیب بخش خصوصی نیست ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» رهبر القاعده حمله به آمریکا را خواستار شد ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» تهیه‌كننده فیلم ضد ایرانی در یك قدمی مدیریت ارشاد! ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» مانور هنرمندانه نباید به معنای عبور از خطوط قرمز باشد/حمایتم از دولت‌ها به معنای قبول داشتن همه کارکردها نیست ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
» حمله به سوریه برای امریكا و اسرائیل گران تمام می‌شود ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
شنبه 26 مرداد 1392 دسته بندی : تحلیل سیاسی ,

برای اهالی جنبش سبز و تندروهای اصلاح‌طلب، روزهایی كه مجلس به بررسی رأی اعتماد به وزرای كابینه یازدهم می‌پرداخت، روزهای چندان خوشی نبود؛ اهالی فتنه این روزها و به خصوص پس از سخنرانی پایانی روحانی در مجلس دریافتند كه با رئیس‌جمهور شدن روحانی، امید عبثی در دل‌هایشان جوانه زده بود. اگر قرار باشد با كلیدواژه فتنه 88 جلسات رأی اعتماد را مرور كنیم، باید به سبزها حق بدهیم دلخور باشند، عصبانی باشند و حتی احساس سرخوردگی و مغبون شدن داشته باشند.

  برائت‌جویی دولت یازدهم از فتنه 88
در جلسات رأی اعتماد یك وزیر پیشنهادی در برابر اتهام تحریك مردم برای شركت در آشوب‌ها، رسماً می‌گوید كه در هیچ راهپیمایی پس از انتخابات 88 حضور نداشته و نه فقط پس از خطبه‌های 29 خرداد رهبری كه حتی در هفته قبل از خطبه‌ها نیز كه در جلسه نمایندگان كاندیداها با رهبری حضور داشته، مطیع نظر رهبری بوده و خلاف آن عمل نكرده است. آن نماینده حامی اصلاح‌طلبان در مجلس می‌گوید فلان وزیر هیچ نقشی در سال 88 نداشته و موضوع این است كه هر كسی پس از خطبه رهبری و اعلام نظر شورای نگهبان به اعتراض خیابانی ادامه داده از نظر ما نیز فتنه‌گر است. آن وزیر دیگر در مورد اتهام شركت در تجمعات غیرقانونی سال 88 در مقام دفاع می‌گوید كه من در انتخابات سال 88 در هیچ ستادی فعالیت نكردم و درگیر مسائل نبودم. آن وزیر دیگر كه عضو ستاد انتخاباتی سبزها هم بوده، می‌گوید كه این سؤال دردناكی از ماست؛ وقتی شورای نگهبان مطلبی را اعلام و صحت انتخابات را اعلام می‌كند، نظر قطعی و حكم مختومه را دارد، چطور می‌شود ما بخواهیم یك كار غیرقانونی كنیم. ما یك لحظه از قانون تخلف نكردیم و همواره قانونمدار و تسلیم رأی رهبری بوده و هستیم.
اینها همه اعلام برائت‌های كسانی بود كه در باب فتنه 88 مورد سؤال نمایندگان بودند؛ كسانی كه حتی اگر در آن وقایع نقشی هم داشتند، بر سر حرف خویش نماندند و در تریبون رسمی و علنی دست به انكار آن زدند.
اوج این ماجرا در سخنان پایانی رئیس‌جمهور روحانی در مجلس روی داد؛ همه آنچه سبزها اعتراضات مدنی و جنبش مردمی و راهپیمایی میلیونی! سكوت می‌نامیدند، در كلام حسن روحانی تبدیل شد به «اردوكشی خیابانی» و فراتر از آن، وی در دفاع از یك وزیر پیشنهادی‌اش، اذعان به نبود تقلب در انتخابات را شهامت نامید و گفت: «ایشان این شهامت را داشت كه در همان دوران حساس در حضور مقام معظم رهبری با شهامت بگوید كه در انتخابات نه تنها تقلبی نشده است بلكه در انتخابات ایران امكان تقلب وجود ندارد و این را هم به ایشان تبریك می‌گوییم كه حرف‌های خود را بیان كرده است.»  توهم سبزها در مورد روحانی رنگ باخت
رادیكال‌های سبز كه با اعلام وزارت كشور مبنی بر پیروزی دكتر حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم دست افشان و پای كوبان شدند و از سر توهمی كه همیشه گریبان‌گیرشان هست، رئیس‌جمهور جدید ایران را فردی مدافع قبیله‌شان قلمداد كردند و در حالی كه تا دیروزش از فرمایشی بودن انتخابات در جمهوری اسلامی و تحریم آن به همین دلیل سخن می‌راندند، فردای انتخابات به شادمانی انتخاب روحانی پرداختند، خیلی زود از قله توهم پایین افتادند.
جلسات رأی اعتماد به وزرای كابینه یازدهم صرف نظر از هر آنچه بود و نبود، تبدیل به برائتی تمام عیار از فتنه 88 شد؛ وزرایی كه از این منظر مورد سؤال نمایندگان مجلس بودند، كوشیدند به هر نحوی حضور خود را در اتفاقات پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری انكار و تكذیب و رد كنند. صرف‌نظر از آنكه این انكارها یا آن ادعاهای نمایندگان در مورد نقش‌آفرینی این وزرا در اتفاقات پس از انتخابات چقدر منطبق با واقع بود، یا نتیجه آن سؤالات و دفاعیات به كجا انجامید، اصل این رویه برائت‌جویی از حوادث سال 88 اتفاق ناخوشایندی برای سبزها بود.
اهالی فتنه با چشم خود دیدند كه یكی از نمایندگانشان در دیدار با رهبری، همان هفته اول پس از انتخابات علناً به دروغ بودن ادعای تقلب اعتراف كرده است. آنها شنیدند كه رئیس‌جمهوری كه توهم حامی سبزها بودنش را داشتند، این اعتراف را رسماً شهامت می‌نامد و بابت آن به وزیرش تبریك می‌گوید! آنها دیدند كه هر كه اعتراضات مردمی را كمی قبول دارد، فقط آنها را تا قبل از خطبه‌های رهبری می‌پذیرد و این یعنی حتی این اصلاح‌طلبان نیز از 29 خرداد 88 به بعد را غیرقانونی می‌دانند! سبزها گرچه اعترافات امثال ابطحی و عطریانفر و حجاریان را در دادگاه ناشی از خوراندن قرص به آنان یا تحت شكنجه می‌دانستند، اما حال در برابر اعتراف صریح در تریبون رسمی و علنی مجلس چه كنند؟! با آن صراحت نماینده‌شان در دیدار با رهبری چه كنند؟! این هم نتیجه خوراندن قرص بود؟! این هم تحت شكنجه بود؟!
سبزها همان پنج‌شنبه شب و هنگام سخنرانی روحانی اعتراضاتشان در فضای مجازی شروع شد؛ آنها اردوكشی خیابانی نامیده شدن راهپیمایی هایشان را توهین به خود دانستند؛ آنها نمی‌توانستند باور كنند كه تقلب، كلیدواژه فتنه‌انگیزی شان را این دولت جدید هم باور ندارد و موج اعتراضات علیه حسن روحانی در فضای مجازی آغاز شد؛ آنقدری كه برخی لیدرهایشان آنها را دعوت به آرامش می‌كردند! حال شاید بتوان راحت‌تر آن پیش بینی دو ماه قبل را تكرار كرد كه دیر نیست روزی كه این جماعت خوشحال از پیروزی روحانی تبدیل به مخالفان درجه اول او شوند.

   بخشیدن فرد با مسئولیت دادن به او فرق دارد
از اتفاقات جالب توجه مربوط به مباحث مطرح شده در مورد فتنه، نطق غیرحرفه‌ای مسعود پزشكیان در دفاع از وزیری بود كه متهم به حضور در فتنه 88 شد. پزشكیان از نمایندگان خواست نبش قبر نكنند و اذعان فرد به حضور نداشتن در فتنه را بپذیرند و كلی هم از تاریخ اسلام و نحوه برخورد پیامبر با مشركین مثال آورد كه ایشان بعدتر آن خطاكاران را می‌بخشند و حتی هدایایی به آنها می‌دهند و حتی در فتح مكه اعلام امان عمومی می‌كنند و. . . شاید مسعود پزشكیان فكر كند آنچه در سال 88 روی داده، اختلاف كوچك و ساده‌ای بوده كه حالا از نبش قبر نشدنش می‌گوید! اصلش نظام كه با سبزها اختلاف مالی نداشت كه حالا بگوییم اتفاقی نیفتاده كه؛ روی همدیگر را ببوسید و همه چیز تمام! هشت ماه كشور را به آشوب كشیدند؛ تا مرز براندازی نظام پیش رفتند؛ وسط خیابان فریاد جمهوری ایرانی و مرگ بر اصل ولایت فقیه سردادند و اینگونه دو ركن اصلی اندیشه امام خمینی (ره) را به آتش كشیدند؛ خون ریختند و آتش زدند و شكستند؛ حرمت عاشورا را لگدمال كردند؛ مال و جان و ناموس مردم را بر باد دادند و حالا گفتن از نقش آفرینان این حوادث تلخ شد نبش قبر؟!
داغ‌های 88 چه زمانی دفن شد كه حالا این قبر را نبش نكنیم؟!
از سویی پزشكیان این همه از تاریخ اسلام و مشی حضرت رسول (صلی الله علیه و آله) در بخشش خطاكاران گفت و آخرش نگفت كه مگر جمهوری اسلامی این افراد متهم به نقش‌آفرینی در فتنه را نبخشیده؟ مگر با آنها برخوردی شده كه اگر شده پس چگونه اكنون به عنوان وزیر معرفی شده‌اند؟ مگر مجازاتی برای امثال این وزرای پیشنهادی در نظر گرفته و انجام شد؟ چرا اینقدر راحت مغلطه می‌كنند؟ پیامبر خطاكاران را بخشید؛ اما آیا آنها را وزیر خود كرد؟! یعنی نباید این قدر بدانیم كه بخشیدن خطاكار یك بحث است و مسئولیت سپردن به او یك بحث دیگر؟! جمهوری اسلامی برخوردی با ایشان نمی‌كند، اما نماینده‌های مردم نیز حق دارند مانع مسئولیت گرفتن آنها شوند.
    
و در پایان آنكه چه دیر یاد برائت جویی از فتنه افتادند؛ چه دیر یادشان افتاد كه هرچه بعد از خطبه‌های حضرت آقا اتفاق افتاده، غیرقانونی بوده و مورد تأییدشان نیست؟ حال كه می‌خواهند به حاكمیت برگردند! و تأسف آنكه حتی اكنون نیز عذرخواهی نمی‌كنند... هم خدا را می‌خواهند، هم خرما را؛ یكی به نعل، یكی به میخ! این برائت‌جویی را باید البته به فال نیك گرفت؛ ای كاش همراه عذرخواهی و كاش كمی زودتر...
دنبالک ها : bigpic ,

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه تمامی مطالب وبلاگ ما در ایمیل شما خواهد بود

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید :

نویسندگان
پایگاه های تابعه
ویژه ها
کلام ولایت

با فرمانده بسیج

  • طراحی قالب توسط پارس تولز
.CopyRight © 2011 - 2013 hoze6 Group , All Rights Reserved ©

سایت خبری تحلیلی حوزه 6 مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) - اصفهان

حوزه 6 ، حوزه 6 امام صادق (ع) ، حوزه 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه مقاومت بسیج 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه بسیج برادران اصفهان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات