» کنترل قیمت‌ها؛ از وعده تا عمل/‌ بازار کالاهای اساسی رها شده است؟ ( شنبه 20 مهر 1392 )
» تحریم‌های ضدایرانی اقتصاد شکننده جهان را به چالش کشیده است ( شنبه 20 مهر 1392 )
» شلیک موشک‌های چند تُنی از غزه به تل‌آویو ( شنبه 20 مهر 1392 )
» یك میلیارد لیتر بنزین بیشتر مصرف كردیم ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» ارتش سوریه در آستانه فتح كامل حلب ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» پیشرفت علمی درون‌زا زمینه‌ساز اعتبار و ابهت ملت/ نباید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» درخواست قانونگذاران آمریکایی و آیپک از اوباما برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» طراحان پروژه حذف شعار «مرگ بر آمریکا» به دنبال چه هستند؟ ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» شعار «مرگ بر آمریکا» حذف‌شدنی نیست/ طرح «نظرسنجی» خیانت به کشور است ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» تجدید‌نظرطلبان مطالبات اقتصادی را به كوچه سیاست می‌برند ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» واکنش جالب امیر جعفری به سخنان نتانیاهو : برو بشین نقاشیتو بكش! ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» «لشکر خوبان» روایت خوب و نگارش بسیار ممتازى دارد ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» اظهارات نتانیاهو؛ سوژه جدید خنده ایرانی‌ها! +عکس ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» وزارت اطلاعات در حال پیگیری اقدامات مجرمانه ۴ خرابکار اتمی است ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» گویا رفسنجانی خودش را صاحب دولت‌ می‌داند/ رئیس‌جمهور ورود کند ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» سردار نقدی : شناخت جنایات آمریکا درس بزرگ راهیان نور ( شنبه 13 مهر 1392 )
» رابطه بین بی‌اعتمادی ایران به واشنگتن و نفوذ صهیونیست‌ها در کاخ سفید ( شنبه 13 مهر 1392 )
» ظریف: اظهارات اوباما توهین به مردم ایران بود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم/ از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور شد ( شنبه 13 مهر 1392 )
» شکست طرح حمله به سوریه تازه‌ترین ناکامی دشمن در برابر انقلاب بود ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» ابطال تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» خلع سلاح شیمیایی سوریه یا انداختن سایه جنگ بر سر ایران ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» پاسخ سرلشکر جعفری به مطالبه رئیس‌جمهور / سپاه آمادگی انجام هر اقدامی را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دارد ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» شایعات علیه سپاه را قبول ندارم / باید پروژه‌های ملی را بر عهده بگیرید/ سپاه رقیب بخش خصوصی نیست ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» رهبر القاعده حمله به آمریکا را خواستار شد ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» تهیه‌كننده فیلم ضد ایرانی در یك قدمی مدیریت ارشاد! ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» مانور هنرمندانه نباید به معنای عبور از خطوط قرمز باشد/حمایتم از دولت‌ها به معنای قبول داشتن همه کارکردها نیست ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
» حمله به سوریه برای امریكا و اسرائیل گران تمام می‌شود ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
سه شنبه 22 مرداد 1392 دسته بندی : سیاسی , مطالب جالب ,

انقلاب اسلامی در سال 57 که با دم مسیحایی حضرت روح الله عملی شد نه تنها در ایران موجب رستاخیز و تحولی عمیق گشت، بلکه در خارج از مرزهای کشورمان نیز مردم بیدار دل را به تکاپو انداخت و متحول ساخت،‌ چنان‌چه زمانی که امام خمینی (ره) به پاریس تبعید شده بود و دانشجویان متعهد مسلمان فعالیت مبارزاتی علیه رژیم داشتند بسیاری از جوانان اروپایی و آمریکایی نیز متأثر از فضای انقلاب ایران، راه حقیقت را جستند و به دامن اسلام ناب محمدی پناه آوردند. آن زمان نیز گلندا اوربین دانشجوی میکروبیولوژی درآمریکا بود که مانند بسیاری دیگر شیفته شخصیت کاریزماتیک حضرت امام شد و کم کم به دریای انقلاب اسلامی پیوست و همین نقطه عطف زندگی این دختر جوان از خانواده سرشناس کاتولیک‌های آمریکا بود… با او گپ‌وگفتی کوتاه داشتیم که خواندن آن خالی از لطف نیست:

 

* شما در آمریکا بودید و امام خمینی (ره) در پاریس تبعید بودند. چطور شد که این فاصله از بین رفت حتی مسلمان هم شدید؟


 من همه را مدیون حضرت امام هستم. در آمریکا درس می‌خواندم اما مرکز اخبار دنیا در پاریس بود. همین بیشتر من را مجذوب ایشان می‌کرد. دوست داشتم درباره امام خمینی و حرکت انقلابی که دنیا را به تکاپو انداخته بیشتر بدانم برای همین با انجمن فارغ التحصیلان آمریکا مرتبط شدم تا به واسطه آنها بتوانم اطلاعات بیشتری در مورد امام خمینی و همچنین انقلاب اسلامی که آن‌گونه سروصدا ایجاد کرده است دریافت کنم. از سویی سوالات و کنجکاوی‌های زیادی هم در دین مسیحیت داشتم که می‌خواستم برطرف کنم. بعد از مدتی رفت و آمد در انجمن، با یک ایرانی آشنا شدم که منجر به ازدواج و در نتیجه مسلمان شدنم گردید. بعد از آن اسم خودم را سمیه و به فامیلی همسرم رنجبر گذاشتم. 

* چرا اسم سمیه؟ دلیل خاصی داشت؟


بله وقتی تازه مسلمان شده بودم از طرف خانواده خیلی با مخالفت مواجه شدم. اتفاقا آن زمان یک بار فیلم «محمد رسول الله» را به زبان اصلی دیدم. ماجرای سمیه از مسلمانان صدراسلام که برای مسلمان شدن سختی‌های زیادی را متحمل شد برایم عبرت آموز بود، زیرا هرچه بیشتر او را اذیت می کردند و تحت فشار قرار می‌دادند عزم و ایمانش بیشتر می‌شد. این خیلی من را تشویق کرد تا ثبات و عزم قوی داشته باشم. برای همین اسم سمیه را برای خودم گذاشتم تا تحت تاثیر او در مقابل سختی‌ها، مقاومت کنم هرچند من  در مقایسه با سمیه سختی زیادی نکشیدم.

 

* از قرار به خاطر حجابی که داشتید از تحصیل و کار در دانشگاه  محروم شدید درست است؟

بله آن زمان من در رشته میکروبیولوژی درس می‌خواندم و دانشجوی ممتازی هم بودم خیلی دوست داشتم پرستار شوم ولی بعد از تشرف به اسلام و محجبه شدن، به من گفتند حجاب تو بیماران و پرسنل بیمارستان را اذیت می‌کند. برو به دنبال حرفه و شغل دیگری، اینجا حجاب تو مناسب نیست و من را محروم کردند. بعد از مسلمان شدن در رشته دیگری درس خواندم و فوق لیسانس مطالعات بریتانیا هستم.

 

* چه چیز اسلام برای شما جذابیت داشت که به همه چیز خود پشت پا زدید؟

در دین مسیحیت تا 17 سالگی در کلیسا نمی‌گذاشتند بفهمیم که نام احمد (پیغمبری به نام محمد) در انجیل وجود دارد. از کشیش‌ها یا والدینم مدام سوال می‌کردم اما جواب قانع کننده‌ای نداشتند که مثلا چرا حضرت عیسی پسرخداست مگر او هم پیامبر خدا و انسانی مانند ما نیست؟ ولی جواب درستی به من نمی‌دادند بعدها که فهمیدم و مطالعه‌ام بیشتر شد به حقانیت پیامبر اسلام پی بردم و اسلام آوردم زیرا دیدم اسلام دین جامع و کاملی است مخصوصا برای ما زن‌ها دستورات خوبی دارد که به نفع ماست. من مطالبی درباره حجاب در آثار شهید مطهری خوانده بودم و این برایم جالب بود. برای همین با افتخار حجاب و پوشش چادر را برگزیدم؛ البته اوایل مسلمان شدن خیلی پوشش سخت بود چون در آمریکا اصلا حجاب معنایی ندارد و شش ماه اول حجاب نداشتم اما کم کم عادت کردم و خانواده همسرم هم من را کمک کردند. هرچند متاسفانه در ایران هم بعضی به من می‌گویند چرا چادر سر می‌کنی؟ به آنها گفته‌ام این را اسلام به ما دستور داده اگر بد بود مسلما از ما نمی‌خواست پس به نفع خود ماست. من حاضرم سختی حجاب را در شرایط مختلف تحمل کنم اما آن را از سر برندارم چون حفاظ امنی برای خودم است. از خدا می‌خواهم که دین و اسلام و حجاب را از من نگیرد تا با افتخار از این دنیا بروم. همسرم اجباری به آن نکرد. در ایران هم خانم‌های محجبه ارزش بیشتری دارند.

 

* زمانی که به اسلام مشرف شدید مساله گروگان گیری آمریکایی‌ها و لانه جاسوسی مطرح بود. این باعث فشار و شانتاژ روحی و روانی برشما نبود؟


خیلی زیاد. به خاطر اینکه مدام از رسانه‌ها و شبکه‌ها علیه ایران خبر پخش می‌شد و چون من مسلمان بودم و حجاب داشتم من را نفرین می‌کردند و به عنوان یک شهروند آمریکایی نمی‌پذیرفتند. حتی یک‌بار پلیس‌ها به خانه‌مان ‌ریختند. در خانه عکس امام خمینی روی دیوار بود گفتند چرا عکس امام را داری و روی دیوار زدی؟ چرا عکس قدس را روی دیوار زدی؟ و به بهانه‌های مختلف دنبال اتهام علیه من بودند.

 

* خانواده شما با مسلمانی تان و ازدواج با همسر ایرانی مخالفت نداشتند؟

خانواده من مسیحی هستند و دوست نداشتند من با یک ایرانی ازدواج کنم. اوایل خیلی سخت‌گیری می‌کردند ولی وقتی علاقه من را دیدند و این‌که مسلمان شدم و حجاب دارم مادرم گفت اگر همسرت خدا را قبول دارد و اخلاقش خوب است با او ازدواج کن و وقتی هم که من را با پوشش حجاب دید به من گفت دخترم تو با این حجاب خیلی زیبا شدی و این خیلی روی من اثر گذاشت و انگیزه‌ام را بیشتر کرد.

 

* شما خادم افتخاری امام رضا (ع) هم هستید دراین‌باره برایمان بگویید؟

امام رضا را خیلی دوست دارم و با ایشان مأنوس هستم. حتی بارها از امام رضا خواسته بودم به من توفیق خدمت بدهند، تا اینکه سال قبل با خانمی آشنا شدم  و از این موضوع مطلع شد. بعد از مدتی با من تماس گرفت و گفت بعد از تحقیق از من دعوت شده تا به عنوان خادم افتخاری امام رضا (ع) بخش ویراشگری آثار حرم مطهر را انجام بدهم. خیلی خوشحال شدم که من هم در ردیف خدام حضرت قرار گرفتم.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه تمامی مطالب وبلاگ ما در ایمیل شما خواهد بود

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید :

نویسندگان
پایگاه های تابعه
ویژه ها
کلام ولایت

با فرمانده بسیج

  • طراحی قالب توسط پارس تولز
.CopyRight © 2011 - 2013 hoze6 Group , All Rights Reserved ©

سایت خبری تحلیلی حوزه 6 مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) - اصفهان

حوزه 6 ، حوزه 6 امام صادق (ع) ، حوزه 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه مقاومت بسیج 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه بسیج برادران اصفهان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات