» کنترل قیمت‌ها؛ از وعده تا عمل/‌ بازار کالاهای اساسی رها شده است؟ ( شنبه 20 مهر 1392 )
» تحریم‌های ضدایرانی اقتصاد شکننده جهان را به چالش کشیده است ( شنبه 20 مهر 1392 )
» شلیک موشک‌های چند تُنی از غزه به تل‌آویو ( شنبه 20 مهر 1392 )
» یك میلیارد لیتر بنزین بیشتر مصرف كردیم ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» ارتش سوریه در آستانه فتح كامل حلب ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» پیشرفت علمی درون‌زا زمینه‌ساز اعتبار و ابهت ملت/ نباید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» درخواست قانونگذاران آمریکایی و آیپک از اوباما برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» طراحان پروژه حذف شعار «مرگ بر آمریکا» به دنبال چه هستند؟ ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» شعار «مرگ بر آمریکا» حذف‌شدنی نیست/ طرح «نظرسنجی» خیانت به کشور است ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» تجدید‌نظرطلبان مطالبات اقتصادی را به كوچه سیاست می‌برند ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» واکنش جالب امیر جعفری به سخنان نتانیاهو : برو بشین نقاشیتو بكش! ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» «لشکر خوبان» روایت خوب و نگارش بسیار ممتازى دارد ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» اظهارات نتانیاهو؛ سوژه جدید خنده ایرانی‌ها! +عکس ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» وزارت اطلاعات در حال پیگیری اقدامات مجرمانه ۴ خرابکار اتمی است ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» گویا رفسنجانی خودش را صاحب دولت‌ می‌داند/ رئیس‌جمهور ورود کند ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» سردار نقدی : شناخت جنایات آمریکا درس بزرگ راهیان نور ( شنبه 13 مهر 1392 )
» رابطه بین بی‌اعتمادی ایران به واشنگتن و نفوذ صهیونیست‌ها در کاخ سفید ( شنبه 13 مهر 1392 )
» ظریف: اظهارات اوباما توهین به مردم ایران بود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم/ از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور شد ( شنبه 13 مهر 1392 )
» شکست طرح حمله به سوریه تازه‌ترین ناکامی دشمن در برابر انقلاب بود ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» ابطال تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» خلع سلاح شیمیایی سوریه یا انداختن سایه جنگ بر سر ایران ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» پاسخ سرلشکر جعفری به مطالبه رئیس‌جمهور / سپاه آمادگی انجام هر اقدامی را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دارد ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» شایعات علیه سپاه را قبول ندارم / باید پروژه‌های ملی را بر عهده بگیرید/ سپاه رقیب بخش خصوصی نیست ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» رهبر القاعده حمله به آمریکا را خواستار شد ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» تهیه‌كننده فیلم ضد ایرانی در یك قدمی مدیریت ارشاد! ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» مانور هنرمندانه نباید به معنای عبور از خطوط قرمز باشد/حمایتم از دولت‌ها به معنای قبول داشتن همه کارکردها نیست ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
» حمله به سوریه برای امریكا و اسرائیل گران تمام می‌شود ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
شنبه 19 مرداد 1392 دسته بندی : سیاسی , اخبار بدنه ,

سردار سرتیپ دوم پاسدار مهندس «عبادالله عبداللهی» در گفتگویی به بیان رویكرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه سازندگی و اجرای طرح های عمرانی در كشور پرداخت و گفت:عملكرد این قرارگاه از آنجا اهمیت ویژه می یابد كه به گفته مسوولان آن، بسیاری از پروژه های عظیم كه دیگر شركت ها و نهادهای خصوصی به لحاظ فنی، مالی و اجرایی توان انجام آن را ندارند، در سال های اخیر به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) واگذار شده است.
قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) سپاه در سال ۱۳۶۸ و بعد از دفاع مقدس با رویكرد سازندگی در كشور و محو آثار جنگ و جبران محرومیت ها در كشور به دستور فرماندهی معظم كل قوا شكل گرفت و اكنون بعد از نزدیك به ربع قرن فعالیت، به یكی از بزرگترین نهادهای فعال در حوزه اجرای طرح های عمرانی در كشور تبدیل شده است.
رویكرد دولت های نهم ودهم در واگذاری پروژه های مهم به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) سبب شد تا نام این نهاد بیش از پیش در رسانه ها منعكس شود و اكنون با روی كار آمدن حجت الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی به عنوان هفتمین رییس جمهوری اسلامی ایران این پرسش مطرح است كه چشم انداز فعالیت های عمرانی این قرارگاه چگونه خواهد بود؟ **هدف، گسترش آبادانی در كشور است

سردار عبداللهی در پاسخ به این سوال كه بر اساس قانون اساسی برای حضور نیروهای نظامی در سازندگی كشور در زمان صلح منعی وجود ندارد، چه اتفاقی افتاد كه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) برای كمك به ساخت و آبادانی كشور وارد عرصه اقتصادی شد، گفت: براساس اصل ۱۴۷ قانون اساسی و با توجه به عملكرد بسیار خوب سپاه پاسداران و بسیج در دوران دفاع مقدس، این نهاد تصمیم گرفت با توجه به تجارب آن دوران برای گسترش آبادانی و سازندگی به عرصه های اقتصادی ورود یابد.
وی با بیان این كه نظام اسلامی پس از دفاع مقدس به این نتیجه رسید كه باید از پتانسیل و ظرفیت عظیم سپاه پاسداران درعرصه های اقتصادی و سازندگی نیز استفاده كند، ادامه داد: ما در هرجایی كه توان و ظرفیت خالی وجود داشته باشد، برای آبادانی كشور ورود پیدا می كنیم و امروز یكی از بخش های مهم مورد تاكید مقام معظم رهبری، ایجاد اشتغال در كشور است.
عبداللهی با یادآوری این كه جوانان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ها، انتظار ورود به عرصه كار را دارند، گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) تلاش خود را در همه بخش ها برای ایجاد بسترهای شغلی بكار گرفته است. وی افزود: از حدود ۱۵۰ هزار نفری كه در پروژه های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) مشغول به فعالیت هستند تعداد بسیار كمی از آنها به عنوان كادر رسمی سپاه و مابقی نیروهای مردمی هستند كه به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم با این قرارگاه همكاری می كنند.

** واگذاری بیشترین پروژه ها در دولت های نهم و دهم به قرارگاه

سردارعبداللهی با اشاره به فعالیت های قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در دوره دفاع مقدس برای كنترل عملیات ها در غرب و جنوب كشور، گفت: این قرارگاه پس از دوران جنگ تحمیلی پروژه های مهمی را براساس ظرفیت و توان برعهده گرفت كه موفقیت های خوبی را نیز به همراه داشت و توانست به عنوان یكی از بازوهای اجرایی دولت نقش آفرینی های مثبتی داشته باشد.
وی با بیان این كه ورود سپاه به عرصه سازندگی به دلیل نیاز كشور بوده است، تاكید كرد: هرچند برای ورود به مناقصات و واگذاری پروژه ها مشكلاتی داشتیم اما در دولت های نهم و دهم بیشترین آمار حضور در پروژه ها نسبت دولت های قبل را داشته ایم.
وی در عین حال افزود: البته بسیاری از این پروژه ها در قالب «مهرماندگار» بود یعنی پروژه هایی به ما واگذار شد كه حدود ۷۰ درصد كار اجرایی آن به اتمام رسیده بود و بعد از این مرحله به بعد احتیاج به تامین اعتبار داشت.
سردار عبداللهی حضور قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در پروژه های عمرانی دولت های نهم و دهم را بر اساس نیاز كشور در آن مقطع دانست و گفت: نگاهی به دهه های اول سازندگی در كشور نشان می دهد كه حتی طراحی، اجرا و بهره برداری از پروژه های ساده و كوچك به طرف های خارجی واگذار می شد، اما با بروز توانمندی های تخصصی و بومی فرزندان ملت ایران به صورت تدریجی حضور شركت های خارجی كم رنگ شد به گونه ای كه هم اكنون پروژه های بزرگ ملی را متخصصین داخلی ما در قرارگاه با «سرعت بیشتر» و «هزینه كمتر» اجرا كرده و روند پیشرفت و توسعه كشور را سرعت بخشیده اند.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) یادآور شد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وقتی با فرمان رهبر معظم انقلاب تصمیم گرفت از سال ۶۸ وارد عرصه های سازندگی شود، همزمان دانش و امكانات خود را در زمینه های مختلف افزایش و به منصه ظهور رساند تا قابلیت دریافت پروژه های بزرگ را پیدا كند.
وی افزود: البته به همین سادگی ها نیز نبود كه در مرحله اول حجم بالایی از پروژه ها واگذار شود؛ زمانی كه سپاه توانست توان خود را نشان دهد این پروژه ها به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) واگذار شد.

** پروژه ها، سفارشی به قرارگاه واگذار نمی شود

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در ادامه سیاست سپاه را ورود به پروژه هایی دانست كه هیچ شركتی در كشور نمی تواند آن را انجام دهد و گفت: برای واگذاری پروژه ها به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) هیچگونه سفارشی از جانب هیچ فردی صورت نمی گیرد.
سردارعبداللهی واگذاری پروژه ها در قالب مهرماندگار به سپاه را تدبیر مناسبی از سوی دولت های نهم و دهم برشمرد و ادامه داد: هر پروژه عمر مفیدی دارد و نمی توان پروژه ای را كه حداكثر دو سال باید به اتمام برسد ۳ تا ۸ سال طول داد؛ این كار ارزشمندی بود كه دولت پروژه های كلانی كه حداقل ۷۰ درصد پیشرفت داشت و برای ادامه آن به دلیل كمبود به حال تعلیق درآمد بود را در قالب مهرماندگار به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) واگذار و برای اتمام آن یك بازه زمانی تعریف كرد.

**واگذاری ۶۴ پروژه مهر ماندگار به قرارگاه

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در پاسخ به این كه در مجموع چه تعداد پروژه مهر ماندگار از سوی دولت به این نهاد واگذار شد، توضیح داد: ۶۴ پروژه دولت در قالب مهرماندگار به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) واگذار شد كه از جمله این پروژه ها می توان به احداث سد گتوند با حدود ۵/۵ میلیارد مترمكعب ذخیره مخزن آب و ۸۵ تا ۹۰ كیلومتر طول دریاچه اشاره كرد كه كاربردهای متعددی در بحث كشاورزی و تامین آب شرب دارد.
سردار عبداللهی از جلمه دیگر پروژه های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) را سد آزادی در منطقه كرمانشاه و سد گارون در منطقه مریوان كه از پروژه های بسیار با اهمیت مهرماندگار به شمار می رود عنوان كرد كه دستاوردهای مهمی هم برای مردم این مناطق خواهد داشت.
وی با اشاره به حضور قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در بخش های دیگر عمرانی كشور گفت: در بخش زیرساخت های ریلی و جاده ای، می توان از خط ترانزیتی راه آهن ایران - تركمنستان كه برای ساخت آن سه سال زمان تعریف شده بود، اما در یك سال به اتمام رسید و توسط رییس جمهوری سابق افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت نام برد.
وی ساخت جاده آبادان به ماهشهر، راه آهن شهری منطقه ۱۷ و ۱۸ تهران، راه آهن تهران – تبریز كه شامل ۱۲ كیلومتر تونل بود را پروژه های خاتمه یافته در قالب مهرماندگار عنوان كرد و افزود: در بخش نفت و گاز، پروژه های متعددی داشتیم كه شاخص آن افتتاح بخش اول فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی است كه در هفته پایانی عمر دولت دهم افتتاح شد.
سردارعبداللهی با اعلام این كه بخش اول فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی حدود ۵/۱۲ میلیون مترمكعب گاز را روزانه به خط سراسری گاز كشور تزریق می كند، اظهار داشت: در بخش راه، تونل و شبكه، طرح هایی مانند آزاد راه حرم تا حرم (قم تا مشهد) را در دست احداث داریم كه تقربیا به اتمام رسیده اما به دلیل این كه نمی خواهیم با عجله آن را افتتاح كنیم، بهره برداری از آن به آینده نزدیك موكول شده است.
وی با اعلام این كه قطعه اول آزاد راه حرم تا حرم در محدوده قم تا گرمسار بزودی افتتاح می شود، اظهار داشت: این آزاد راه كه شامل همه زیرگذرها و روگذرهای آن است كه ظرف چهار ماه آینده افتتاح می شود.

** تحریم ما را به خودكفایی هدایت كرد

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در پاسخ به سوالی مبنی بر این كه تحریم های اعمال شده از سوی غرب علیه ملت ایران تا چه میزان بر عملكرد این قرارگاه تاثیرگذاشته است، گفت: همه معتقدند كه تحریم ها ، سایش برای اجرای پروژه های سخت بود، اما با توكل برخدا توانستیم از ظرفیت ها و توان خود استفاده كرده و همانگونه كه رهبر انقلاب فرمودند به سمت خودكفایی حركت كنیم.
سردار عبداللهی با اشاره به توانمندی نیروهای متعهد و متخصص ایرانی در طراحی و ساخت بسیاری از تجهیزات مورد نیاز این قرارگاه، گفت: امروز بسیاری از قطعات، تجهیزات و لوازم مورد نیاز قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در داخل تامین می شود و نیازی به واردات نداریم.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با ابراز تاسف نسبت به عدم استفاده مطلوب و درخور از ظرفیت های داخلی برای رفع مشكلات و پاسخ به نیازهای كشور، تصریح كرد: نمی خواهم تاثیر منفی تحریم ها را رد كنم، اما می گویم همانطور كه در دوران دفاع مقدس توكل بر خدا كردیم و نفس مسیحایی حضرت امام (ره) هم پشت و پناه ما بود، توانستیم در این میدان پیروز باشیم امروز نیز می توانیم با همان توكل برخدا، مشكلات را پشت سر بگذاریم.

** وظیفه سپاه حفاظت از انقلاب اسلامی است

سردار عبداللهی با اشاره به این كه همكاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با دولت های نهم و دهم نسبت به دولت های قبل بیشتر بود، گفت: البته ما هیچ وقت جناحی و سیاسی به موضوع های كاری خود نگاه نكرده ایم، زیرا این قرارگاه به عنوان زیر مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وظیفه حفاظت از انقلاب را برعهده دارد.
وی با یادآوری این كه این قرارگاه در ۲۰ سال گذشته مشكلی با دولت های قبلی نداشته است، افزود: آنچه برای ما اهمیت دارد، انجام تكلیف و وظیفه است و مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) برای منافع شخصی یا فردی كار نمی كند.
وی با بیان این كه ایجاد شغل در كشور باعث كاهش فساد، اعتیاد، ناامنی در بین جوانان می شود، اظهار داشت: حدود ۱۵ هزار نفر در برخی از كارگاه های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) مشغول كار هستند كه بیش از ۸۵ درصد از آنها جوان هستند.

** پروژه هایی واگذار شدند كه دیگران نمی توانستند، انجام دهند

سردار عبداللهی در پاسخ به سوالی در خصوص نحوه واگذاری پروژه های عمرانی به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت: قبول دارم كه در دولت آقای احمدی نژاد كه خودش هم به پركاری معروف بود، به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) پروژه های بیشتری واگذار شد، اما این پروژه ها به دلیل این كه دیگران نمی توانستند آن را انجام دهند به ما سپرده می شد.
وی افزود: البته این همكاری به این معنی نیست كه چون دولت دهم تمام شده و آقای احمدی نژاد رفته و آقای روحانی سر كار آمده است، كار ما كم یا مشكلی برایمان ایجاد شود، بلكه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) بازوی توانمندی برای كشور از نظر تجهیزات، ماشین آلات و نیروی انسانی است كه قادر است همچنان به ملت عزیز ایران در عرصه های سازندگی خدمت كند.

** آماده همكاری با دولت یازدهم هستیم

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با بیان این كه ما هرگز نمی گوییم اگر دولت دیگری زمام اجرایی كشور را در دست داشته باشد عرصه بر ما تنگ خواهد شد، زیرا تمامی دولت ها هدفی جز خدمت ندارند، اعلام كرد كه این قرارگاه آمادگی دارد تمامی توان و پتانسیل خود را در اختیار دولت یازدهم قرار دهد.
سردارعبداللهی اعلام كرد، براساس وظیفه، رسالت و حتی بیشتر از ماموریت خود آمادگی داریم تا در دولت یازدهم نیز برای رشد و آبادانی كشور تمامی ریسك ها را بپذیریم و پروژه هایی كه دیگران نمی توانند انجام دهند را اجرایی و قبول كنیم.

** پیمانكار نیستیم

سردار عبداللهی درباره این سوال كه با توجه به اجرای پروژه های مهم در كشور چقدر در بهبود وضعیت اشتغال موفق بوده اید، با ابراز نارضایتی از سخنان برخی نسبت به تعبیر آنها از نگاه سپاه به حضور در پروژه های عمرانی، گفت: اظهاراتی كه برخی دوستان دارند «كم لطفی» نسبت به قرارگاه و سپاه است؛ دیدی كه دیگران دارند با دید ما بسیار متفاوت است.
وی در ادامه با ابراز ناخشنودی از نامگذاری «پیمانكار» روی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) خاطر نشان كرد: نگاه ما این است كه اگر نظام اسلامی به استحكام نیاز دارد باید شغل و كار برای همه ایجاد كند و در این راستا فرق نمی كند كه یك سپاهی این شغل را بوجود آورد یا غیرسپاهی، و بر همین مبنا وارد میدان شدیم و در این مسیر مانند دیگر عرصه های دفاع از انقلاب و خدمت رسانی به مردم برای خود هیچ منافعی را تعریف نكرده ایم.
وی با بیان این كه افرادی هستند كه كارشان فقط انتقاد كردن است و به واقعیات هیچ توجهی ندارند؛ اظهار داشت: سخنان این افراد به هیچ عنوان درست نیست و با این سخنان جفای بزرگی در حق ملت ایران و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) شده است.
فرمانده قرار گاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) افزود: این قرارگاه هرگز به دنبال تنگ كردن حلقه حضور پیمانكاران دیگر در عرصه های سازندگی كشور نبوده و حتی اگر نیاز باشد، آمادگی دارد تا آمار شركت هایی را كه در گذشته و اكنون با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) كار كرده و می كنند را برای تنویر افكار عمومی اعلام كند.
سردارعبداللهی با اشاره به این كه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) پس از به دست گرفتن پروژه ها با مدیریت خوب آن را بین پیمانكاران بخش خصوصی تقسیم می كند، اظهار داشت: یعنی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) یك چتر اطمینان بخش ایجاد كرده و همه یا اكثر پیمانكاران خصوصی با ما كار می كنند.

** وارد پروژه های زیر ۱۰۰ میلیارد تومان نمی شویم

سردار عبداللهی با اعلام این كه همانگونه كه قبلا هم اعلام شده است قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) وارد پروژه های زیر ۱۰۰ میلیارد تومان نمی شود، تصریح كرد: مگر این كه پروژه ای خاص باشد، مانند بزرگترین سد جهان ( بختیاری) كه در رقابت با چینی ها توانستیم افتخار اجرای آنرا از آن خود كنیم تا برگ زرین دیگری در دفتر پیشرفت كشورمان نقش ببندد.
وی با بیان این كه كار احداث سد دارای پیچیدگی و سختی های بسیاری است به شكلی كه حتی حفر تونل های جانبی سد بختیاری كاری عظیم است، چه برسد به احداث خود سد، گفت: امروز فاصله كاركردن تا حرف زدن بسیار زیاد است و اگر كسی می تواند به این عرصه ورود یابد، ما استقبال می كنیم كه وارد میدان شود.
سردارعبداللهی ادامه داد: این كه گفته می شود قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) میدان را بر پیمانكاران خصوصی هم تنگ كرده است به هیچ عنوان صحت ندارد و دلایل ما برای این ادعا جلسات متعددی است كه با اصناف مختلف پیمانكاری داشته ایم و به آنها گفته ایم كه می خواهیم از توان و ظرفیت شما استفاده كنیم و هم اكنون بسیاری از آن ها در حال همكاری با قرارگاه هستند.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به بیان مثالی درباره این سخنان پرداخت و افزود: طراحی و ساخت فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی یا آزاد راه حرم تا حرم با مدیریت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) توسط پیمانكاران خصوصی انجام شد.
سردارعبداللهی در عین حال هدف اصلی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) را عمران، آبادانی، استقلال كشور و كمك به اشتغال زایی در جامعه عنوان و خاطر نشان كرد: هدف ما این است كه در كشور، كسی بیكار نباشد و در این مسیر از هیچ تهمت و سخن غیر واقعی هراسی نداریم، زیرا معتقدیم كه در مسیر صحیح و قانونی، برای كمك به كشور و مردم در حال حركت هستیم.

** انحصار طلبی ها شكسته شد

سردار عبداللهی با بیان این كه ورود قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به عرصه آبادانی و سازندگی كشور انحصارطلبی ها را شكسته است، گفت: من از تمامی دوستانی كه این شبهات و انتقاداتی درباره اقدامات قرارگاه مطرح می كنند، دعوت می كنم تا در میزگرد مشترك رسانه ای دلایل خود را مطرح كرده تا ملت ایران خود به قضاوت بنشینند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این كه آیا پروژه هایی كه هم اكنون در دست دارید در دولت آینده نیز ادامه می یابد، گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) بجز پروژه های مهر ماندگار پروژه های دیگری نیز دارد، اما تمامی پروژه هایی كه در قالب مهرماندگار هستند تا حداكثر پنج ماه دیگر به اتمام خواهند رسید.
وی با اعلام این مطلب كه در زمینه های دیگر همچون بخش خطوط انتقال گاز، نفت و آب پروژه های بزرگی در دست اجرا است، گفت: به دلیل این كه كشور ما مشكل كمبود آب دارد، برای حل این مشكل و ساخت پروژهای بزرگ مانند انتقال آب در استان كرمانشاه وارد شده ایم.
سردار عبداللهی با بیان این كه حدود ۹ پروژه بزرگ دولتی خارج از مهرماندگار از جمله ساخت خط دوم تونل انتقال آب زاهدان در حدود ۴ كیلومتر دیگر به هم متصل می شود، ادامه داد: در بحث سد، مخازن و شبكه توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) حدود ۲۵۰ كیلومتر و در زمینه ساخت تونل مترو و راه آهن حدود ۱۶۰ كیلومتر در قالب پروژه های مختلف در حال احداث است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با بیان این كه در سال گذشته دربخش اعتبار پروژه های عمرانی با مشكلاتی روبرو شدیم، افزود: ولی با این وجود قرارگاه توانست به تعهدات خود عمل كند.
سردار عبداللهی تاكید كرد كه فعالیت های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در دولت یازدهم نیز ادامه می یابد زیرا پروژه هایی كه در حال انجام است را با دولت قرارداد بسته ایم و متعهد به انجام آن می باشیم.
وی با اشاره به ساخت پل دو طبقه بزرگراه صدر در تهران توسط این قرارگاه گفت: همكاری با شهرداری تهران در تولید سكمنت های پل دو طبقه صدر كار بی نظیری است كه درآن از تكنولوژی های پیشرفته استفاده شده است، برای این منظور در داخل تهران دو كارخانه بزرگ ساخته شد تا بتوانیم سكمنت ها را با بهترین كیفیت و سرعت با هزینه بسیار پایین تولید كنیم.
سردارعبداللهی با بیان این كه پروژه پل طبقاتی بزرگراه صدر بزودی به بهره برداری خواهد رسید، گفت: پروژه متروی شیراز را به تازگی آغاز كرده ایم و ساخت بخش های مختلف متروهای مشهد و تبریز نیز ادامه دارد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با اشاره به این كه برای انجام این پروژه ها دستگاه های T.B.M (مته های حفاری) با وجود تمامی مشكلات ناشی از تحریم ها، خریداری شده است، اظهار داشت: تجهیزات دیگر مورد نیازمان را نیز در داخل تولید كرده ایم و امروز از آنها در ساخت پروژه ها استفاده می كنیم.

** هراسی از ورود دیگران به اجرای طرح های عمرانی نداریم

سردار عبداللهی در پاسخ به این سوال كه در قانون اساسی فقط برای حضور نیروی خاصی در مباحث سازندگی تاكید نشده است و اگر نیروهای نظامی دیگر وارد عرصه های اقتصادی شوند، برای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) سپاه پاسداران رقیب های جدیدی به وجود نخواهد آمد؟ گفت: كشور ما بسیار بزرگ است و ملت ایران در حركت به سمت قله های پیشرفت نیازمند ظرفیت های فراوان است و هربخش دولتی و خصوصی كه بتواند در كشور رشد و شكوفایی ایجاد كند، ما دستش را به گرمی می فشاریم و نه تنها به دیده رقیب به آنها نگاه نمی كنیم بلكه با آنان همكاری هم خواهیم كرد.
وی با اعلام این خبر كه در آینده ای بسیار نزدیك، آزاد راه حرم تا حرم (قم تا مشهد) به بهره برداری می رسد، خاطر نشان كرد: پروژه مهم آب غدیر در استان خوزستان كه تامین آب شرب این استان را برعهده دارد و جزء پروژه های بزرگ است نیز در آینده نزدیك به بهره برداری خواهد رسید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه تمامی مطالب وبلاگ ما در ایمیل شما خواهد بود

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید :

نویسندگان
پایگاه های تابعه
ویژه ها
کلام ولایت

با فرمانده بسیج

  • طراحی قالب توسط پارس تولز
.CopyRight © 2011 - 2013 hoze6 Group , All Rights Reserved ©

سایت خبری تحلیلی حوزه 6 مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) - اصفهان

حوزه 6 ، حوزه 6 امام صادق (ع) ، حوزه 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه مقاومت بسیج 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه بسیج برادران اصفهان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic