» کنترل قیمت‌ها؛ از وعده تا عمل/‌ بازار کالاهای اساسی رها شده است؟ ( شنبه 20 مهر 1392 )
» تحریم‌های ضدایرانی اقتصاد شکننده جهان را به چالش کشیده است ( شنبه 20 مهر 1392 )
» شلیک موشک‌های چند تُنی از غزه به تل‌آویو ( شنبه 20 مهر 1392 )
» یك میلیارد لیتر بنزین بیشتر مصرف كردیم ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» ارتش سوریه در آستانه فتح كامل حلب ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» پیشرفت علمی درون‌زا زمینه‌ساز اعتبار و ابهت ملت/ نباید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» درخواست قانونگذاران آمریکایی و آیپک از اوباما برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» طراحان پروژه حذف شعار «مرگ بر آمریکا» به دنبال چه هستند؟ ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» شعار «مرگ بر آمریکا» حذف‌شدنی نیست/ طرح «نظرسنجی» خیانت به کشور است ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» تجدید‌نظرطلبان مطالبات اقتصادی را به كوچه سیاست می‌برند ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» واکنش جالب امیر جعفری به سخنان نتانیاهو : برو بشین نقاشیتو بكش! ( چهارشنبه 17 مهر 1392 )
» «لشکر خوبان» روایت خوب و نگارش بسیار ممتازى دارد ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» اظهارات نتانیاهو؛ سوژه جدید خنده ایرانی‌ها! +عکس ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» وزارت اطلاعات در حال پیگیری اقدامات مجرمانه ۴ خرابکار اتمی است ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» گویا رفسنجانی خودش را صاحب دولت‌ می‌داند/ رئیس‌جمهور ورود کند ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» سردار نقدی : شناخت جنایات آمریکا درس بزرگ راهیان نور ( شنبه 13 مهر 1392 )
» رابطه بین بی‌اعتمادی ایران به واشنگتن و نفوذ صهیونیست‌ها در کاخ سفید ( شنبه 13 مهر 1392 )
» ظریف: اظهارات اوباما توهین به مردم ایران بود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم/ از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می‌کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود ( شنبه 13 مهر 1392 )
» سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور شد ( شنبه 13 مهر 1392 )
» شکست طرح حمله به سوریه تازه‌ترین ناکامی دشمن در برابر انقلاب بود ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» ابطال تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 17 شرکت دیگر ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» خلع سلاح شیمیایی سوریه یا انداختن سایه جنگ بر سر ایران ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» پاسخ سرلشکر جعفری به مطالبه رئیس‌جمهور / سپاه آمادگی انجام هر اقدامی را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دارد ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» شایعات علیه سپاه را قبول ندارم / باید پروژه‌های ملی را بر عهده بگیرید/ سپاه رقیب بخش خصوصی نیست ( دوشنبه 25 شهریور 1392 )
» رهبر القاعده حمله به آمریکا را خواستار شد ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» تهیه‌كننده فیلم ضد ایرانی در یك قدمی مدیریت ارشاد! ( جمعه 22 شهریور 1392 )
» مانور هنرمندانه نباید به معنای عبور از خطوط قرمز باشد/حمایتم از دولت‌ها به معنای قبول داشتن همه کارکردها نیست ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
» حمله به سوریه برای امریكا و اسرائیل گران تمام می‌شود ( پنجشنبه 14 شهریور 1392 )
شنبه 1 تیر 1392 دسته بندی : سیاسی , اخبار بین الملل ,

علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان بعدازظهر امروز (شنبه) پس از دیدار و گفت‌وگو با عدنان منصور همتای لبنانی خود در نشستی خبری به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره دعوت از ایران برای حضور در نشست ژنو 2 با بیان اینکه هنوز تصمیم نهایی برای برگزاری این نشست اتخاذ نشده، خاطرنشان کرد: ما هنوز مطمئن نیستیم که چنین کنفرانسی برگزار خواهد شد، اما اظهارنظرهایی از سوی مقامات کشورهای صاحب حق وتو عنوان شده و برخی به صراحت اعلام کرده‌اند که خواهان مشارکت ایران در این اجلاس می‌باشند و برخی از طریق واسطه و غیرمستقیم به ما اطلاع داده‌اند که علاقمند به مشارکت ایران هستند.

صالحی با اشاره به نقش‌آفرینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه، عنوان کرد: ‌اگر تصمیم گرفته شد که چنین نشستی برگزار شود و قرار شد ما هم باشیم قطعا حضور می‌یابیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران اجازه نخواهد داد نسخه‌ای از خارج برای مردم سوریه پیچیده و به آنها تحمیل شود.

وی گفت: امیدواریم عقلای قوم بخصوص کشورهای منطقه و صاحب نفوذ خارج از منطقه هرچه زودتر راه‌حلی مسالمت‌آمیز و سوری - سوری را تنظیم کنند تا خود مردم سوریه تصمیم‌گیر نهایی برای آینده خود و سرنوشتشان شوند.

وزیر خارجه با اشاره به موضع واضح و روشن ایران در خصوص بحران سوریه، اظهار داشت: ما از آغاز این بحران همواره تاکید کردیم که ملت سوریه باید از آزادی‌های لازم برخوردار باشد و دولت سوریه به خواسته‌های قانونی مردم پاسخ دهد و در عین حال همواره گفته‌ایم که مخالف دخالت خارجی در سوریه هستیم. ما همواره از ملت سوریه حمایت کرده‌ایم و به این حمایت ادامه می‌دهیم.


رئیس دستگاه دیپلماسی در مورد حزب‌الله لبنان نیز، گفت:‌ آنها از خودشان دفاع می‌کنند و نیازی به حمایت دیگران ندارند.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص کنفرانس دوستان سوریه که امروز در قطر برگزار شد، عنوان کرد:‌ ما با هر نشستی در جهت حل بحران سوریه و با لحاظ کردن منافع ملی سوریه ‌و بدون دخالت و تحمیل راه‌حل از خارج باشد، موافقیم ولی نشست‌هایی که به ارسال سلاح به مزدوران منجر و باعث طولانی شدن کشتار و خشونت در داخل سوریه شده و به تخریب زیرساخت‌های این کشور منجر شود، مخالفیم.

صالحی خاطرنشان کرد: غربی‌ها زمانی از حقوق انسان و حقوق بشر سخن می‌گویند که به آدمخواران در سوریه سلاح می‌دهند که آدمخواری را جاری و ساری کنند. متاسفانه معیارهای دوگانه در غرب امری بدیهی شده و آنها از منطق قدرت پیروی می‌کنند.

وی ادامه داد: فطرت‌های پاک مردم و جامعه بشری هیچگاه توجیهی که غربی‌ها برای مزدوران سوریه به خورد دیگران می‌دهند قبول نمی‌کنند، آنها مکری به کار می‌گیرند ولی خدا مکر آنها را به آنها باز می‌گرداند.

رئیس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه بیش از دو سال است که از بحران سوریه می‌گذرد، افزود: جنگ جهانی علیه سوریه به راه افتاده که مجموعه کشورهای غربی و برخی کشورهای منطقه دست به دست هم داده و به جان مردم سوریه افتادند، زیرا مردم سوریه همراه با ارتش و نظام خود هستند و نظام سوریه توانسته با حمایت مردم علی‌رغم همه فشارهای وارده مقاومت کند و الان دولت سوریه دست برتر را دارد.

به گفته وی هر زمان مردم پشتیبان نظام‌شان باشند هیچ قدرتی نمی‌تواند آنها را وادار به تسلیم کند.

صالحی افزود: امیدواریم غربی‌ها هرچه زودتر به سر عقل بیایند و قبل از اینکه کنترل حوادث بعدی از دست همه خارج شود، متوجه باشند و اجازه دهند که مردم سوریه خودشان و با کمک دولت و ارتش آسایش و امنیت را در کشور برقرار کنند.

به گزارش خبرنگار فارس، صالحی در ابتدای این نشست نیز ضمن خیرمقدم به همتای لبنانی خود که 8 سال نیز سفیر این کشور در تهران بود، روابط ایران و لبنان را دیرینه خواند و گفت: روابط دو کشور در بُعد سیاسی در بهترین شرایط قرار دارد و ضرورت دارد تا از این فضای خوب سیاسی بین دو کشور استفاده کرده و موافقت‌نامه‌های موجود را اجرایی کنیم.

وی با اشاره به صدور ویزا برای مردم کشورمان در فرودگاه‌های لبنان، نزدیکی دو ملت را زمینه‌ساز تقویت روابط در ابعاد تجاری، اقتصادی، فرهنگی و ... برشمرد.

صالحی ادامه داد: در گفت‌وگوهای امروز در خصوص موضوع سوریه گفتگو کردیم و ابراز امیدواری شد که هرچه زودتر گامی سازنده توسط کشورهای صاحب نفوذ در ارتباط با سوریه برداشته شود و شاهد برقراری هرچه زودتر صلح، ثبات و امنیت در سوریه باشیم و جلوی خونریزی و تخریب بیش از پیش سوریه گرفته شود.

وی ادامه داد: متاسفانه مزدورانی از خارج به سوریه روانه شده و توسط برخی‌ها به انواع سلاح‌های جدید مسلح شده‌اند و همین امر باعث شده تا این بحران ادامه یابد و هر روز شاهد ریختن خون مردم بی‌گناه سوریه و تخریب زیرساخت‌های این کشور باشیم.

برچسب ها :


سوریه ,

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه تمامی مطالب وبلاگ ما در ایمیل شما خواهد بود

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید :

نویسندگان
پایگاه های تابعه
ویژه ها
کلام ولایت

با فرمانده بسیج

  • طراحی قالب توسط پارس تولز
.CopyRight © 2011 - 2013 hoze6 Group , All Rights Reserved ©

سایت خبری تحلیلی حوزه 6 مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) - اصفهان

حوزه 6 ، حوزه 6 امام صادق (ع) ، حوزه 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه مقاومت بسیج 6 امام جعفر صادق (ع) ، حوزه بسیج برادران اصفهان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات